Весна у пастці морозів: Дніпропетровщину попередили про стихійне лихо

У Дніпрі та області попереджають про заморозки. Прогноз погоди на 27 квітня.
Жителів Дніпра та Дніпропетровської області закликають підготуватися до різкого похолодання. Синоптики оголосили попередження про небезпечне метеорологічне явище — вночі та вранці 28 квітня очікуються заморозки на поверхні ґрунту.
Заморозки та рівень небезпекиЗа даними Дніпропетровського обласного центру з гідрометеорології, вночі та вранці 28 квітня температура повітря може опуститися до 0-5° морозу.
Рівень небезпечності — ІІ (помаранчевий). Ймовірні заморозки на поверхні ґрунту та місцями в повітрі. Найбільша загроза — для ранньої городини та квітучих дерев.Фахівці радять вжити заходів для захисту рослин та бути уважними на дорогах через можливу слизькість вранці.
Прогноз погоди на Провідну неділюСиноптикиня Наталка Діденко повідомила про загальну погоду в Україні на вихідні. За її словами, 27 квітня буде прохолодно, але сонячно:
«На Провідну неділю в Україні очікується переважно сонячна холодна погода. Невеликі дощі ймовірні лише в східних областях та на північному сході. Температура повітря впродовж дня становитиме скромні +10+16 градусів. Найближчої ночі в більшості областей України на ґрунті очікуються заморозки», — зазначила Наталка Діденко.
Прогноз погоди для Дніпра та області на 27 квітня:Вночі: температура опуститься до +1+3 градусів, можливі заморозки на ґрунті.Вдень: очікується сонячна погода, температура підніметься до +10+12 градусів.Опади: малоймовірні, переважатиме суха погода.Рекомендації для мешканцівУ зв’язку з прогнозованим похолоданням, жителям Дніпра та області радять:
Тепло одягатися, особливо під час ранкових візитів на кладовища у Провідну неділю.Захистити рослини в садках і на городах.Бути уважними водіям у нічний і ранковий час.Провідна неділя — особливий день, коли українці поминають рідних, що відійшли. Незважаючи на прохолодну погоду, синоптики нагадують: кожна весна — це не тільки спогади, а й нагадування про життя, яке триває.

Джерело: 056.ua

Читати далі

У Дніпрі зафіксували нову екологічну загрозу: пляж залитий мазутом

У Дніпрі на пляжі Придніпровського масиву мешканці виявили маслянисті плями, що викликали занепокоєння через можливе забруднення води мазутом від Придніпровської ТЕС.
У Дніпрі мешканці житлового масиву Придніпровський виявили маслянисті плями на місцевому пляжі. Забруднення викликало серйозне занепокоєння не лише через шкоду довкіллю, а й через можливі ризики для здоров’я людей. Проблема набуває системного характеру — схожі інциденти вже траплялися раніше.
Пляж у мазуті: що відомоУ квітні 2025 року місцеві жителі повідомили про маслянисті плями, які вкрили велику частину узбережжя на Придніпровському масиві. За словами очевидців, чорні блискучі сліди залишаються на піску, у воді і навіть на рослинності.
Особливу тривогу викликає те, що це вже не перший випадок за останній час. Подібна ситуація сталася на початку березня. Тоді забруднення призвело до масової загибелі водоплавних птахів: постраждали баклани, качки та інші види.
Мешканці активно звертаються до екологічних служб і місцевої влади, вимагаючи оперативної реакції.
Що кажуть енергетикиЛюди підозрюють, що джерелом забруднення може бути Придніпровська теплоелектростанція (ТЕС), яка знаходиться неподалік. Саме вона використовує мазут для технологічних процесів, особливо у періоди підвищеного навантаження на енергосистему.
Представники Придніпровської ТЕС оприлюднили офіційну заяву щодо інциденту. За їх словами, забруднення може бути наслідком пошкоджень, які виникли через регулярні атаки на енергетичну інфраструктуру.
У заяві підприємства зазначено:
«Через ворожі атаки частина мазуту, який використовується для технологічних процесів, могла потрапити у важкодоступні місця: очеретяні зарості, донні відкладення або глибокі шари ґрунту. Під впливом зміни температури чи коливань рівня води залишки мастила можуть періодично підійматися на поверхню», — повідомили в Придніпровській ТЕС.
На підприємстві також запевнили, що готові співпрацювати з екологами для повного розслідування причин забруднення та запобігання подібним випадкам у майбутньому.
Чим загрожує забруднення мазутомЕкологи попереджають, що мазут у воді та на узбережжі має серйозні наслідки:
Отруєння водойм: мазут створює щільну плівку на воді, яка перешкоджає газообміну, що може призвести до масової загибелі риби та птахів.Накопичення токсичних речовин: мастило містить канцерогенні сполуки, які можуть накопичуватися у ґрунті та донних відкладеннях.Загроза для людей: контакт з забрудненою водою або піском може викликати алергічні реакції, подразнення шкіри та отруєння.Погіршення якості води: забруднення ускладнює процес природного очищення водойми і робить її непридатною для купання та риболовлі.У разі тривалого впливу токсичних речовин можуть бути порушені цілі екосистеми на прилеглих територіях.
Додаткові загрози для Дніпра: ризики відключення світлаКрім екологічної загрози, мешканцям міста слід бути готовими і до техногенних викликів. Через системні атаки на енергетичну інфраструктуру у Дніпрі можливі перебої з електропостачанням.
Зокрема, за інформацією енергетичних компаній, на Слобожанському проспекті зафіксовано пошкодження мереж, що може призвести до тимчасового знеструмлення окремих районів.
Основні причини ризиків:
Регулярні обстріли: атаки на енергетичні об’єкти призводять до їхнього пошкодження або руйнування.Аварійний стан обладнання: через дефіцит ресурсів та тривале навантаження ремонт мереж затягується.Погодні чинники: різкі перепади температури і сильні вітри додатково ускладнюють ситуацію.Енергетики попереджають про можливість локальних відключень світла у пікові години навантаження і радять мешканцям завчасно підготувати альтернативні джерела освітлення.
Що можуть зробити містяниФахівці закликають мешканців Придніпровського масиву та всього Дніпра діяти обережно:
уникати контакту з водою та піском на забруднених пляжах;повідомляти екологічні служби про нові випадки забруднення;дотримуватися заходів безпеки під час можливих відключень світла (мати запас води, батарейок, ліхтариків).Ситуація із забрудненням пляжу і загроза перебоїв електропостачання ще раз підкреслюють, наскільки вразливою залишається екологічна та техногенна безпека Дніпра в умовах війни.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Окупанти вдарили по Дніпропетровщині: постраждалий чоловік і масштабні руйнування

Окупанти обстріляли Нікопольщину та Синельниківський район: є постраждалий.
Протягом дня 25 квітня Нікопольський район Дніпропетровщини зазнав потужних атак з боку російських військ. Ворог бив по мирних населених пунктах із безпілотників і артилерії. Також вранці обстріляли Новопавлівську громаду у Синельниківському районі. Про наслідки розповів голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Атаки на НікопольщинуЗа словами Лисака, цілий день було гучно у самому Нікополі, а також у Марганецькій і Покровській громадах:
«Цілий день ворог бив по Нікопольщині, спрямовуючи на район безпілотники. Обстріляв й з артилерії», — зазначив голова ОВА.
Внаслідок обстрілів:
постраждав 56-річний чоловік, який лікується амбулаторно;пошкоджено адміністративну будівлю, яку охопило полум’я — пожежу оперативно ліквідували рятувальники;понівечено об'єкти інфраструктури;ушкоджено три п'ятиповерхові будинки;постраждав один приватний будинок та вантажівка.Обстріл Новопавлівської громадиТакож, за уточненими даними, рано вранці російські війська вдарили КАБами (керованими авіабомбами) по території Новопавлівської громади Синельниківського району. За повідомленням Сергія Лисака:
«Побиті будівля, що не експлуатувалася, 13 приватних будинків, лінія електропередач. Люди вціліли».

Наразі на місцях працюють відповідні служби, фіксують наслідки руйнувань та допомагають місцевим мешканцям.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Ретро-трамвай у Дніпрі: де і коли проїхатися «машиною часу»

У Дніпрі знову курсує ретро-трамвай. Історія, факти і новий сезон 2025 року.
26 квітня у Дніпрі офіційно стартував новий сезон роботи ретро-трамвая — унікального транспортного символу міста, який поєднує сучасність із історією. Тепер мешканці та гості міста знову можуть проїхатися маршрутом від Залізничного вокзалу до вулиці Центральної, відчувши атмосферу старого Катеринослава. Однак цього року сезон буде коротшим: через масштабний ремонт трамвайних колій ретро-вагон курсуватиме лише обмежений час.
Що стоїть за цією подією? Якою є історія трамвайного руху в Дніпрі? Як з'явився ретро-трамвай і чому його історія така загадкова? Розповідаємо докладно.
Як у Дніпрі з'явився трамвай: шлях від 1897 рокуДніпро — одне з перших міст на території тодішньої Російської імперії, де з'явився електричний трамвай. Трамвайний рух відкрили 14 (27) червня 1897 року. Це була грандіозна подія: у місто прибули почесні гості, а сам рух урочисто запустили з площі Вокзальної (нині — район Центрального вокзалу).
Спочатку трамвайна система мала одну лінію протяжністю 2,5 кілометра — від Залізничного вокзалу до Соборної площі. Вагони були зеленими, виготовленими за німецькою технологією фірми «ГАНС і К».
Поступово мережа розширювалася. До початку ХХ століття у місті вже працювали кілька трамвайних ліній. Трамвай став не тільки засобом пересування, а й символом урбаністичної культури Катеринослава.
Золоті роки і труднощі: трамвайна епоха ХХ століттяПротягом радянських десятиліть трамвай залишався важливою складовою міського транспорту. Особливо стрімким був розвиток у 1930–1950 роках. Проте Друга світова війна завдала потужного удару: трамвайне господарство було майже повністю зруйноване.
Відновлення системи розпочалося вже у 1944 році. Нові вагони, нові лінії, масштабна електрифікація — Дніпро став одним із найбільших трамвайних центрів України.
Перший ретро-трамвай: історія загадкового вагонаУ 1976 році Дніпро готувався до святкування 200-річчя з дня заснування міста. В межах підготовки до ювілею виникла ідея створити особливий вагон — точну копію старовинного трамвая кінця ХІХ століття. Працівники місцевого трамвайного депо, на основі історичних фотографій та креслень, відновили зовнішній вигляд вагону зразка 1897 року.
Ретро-трамвай прикрасили відповідно до епохи: лаковане дерево, латунні деталі, оригінальна форма корпусу. Його урочисто вивели на маршрут у червні 1976-го.
Але після завершення святкових заходів вагон таємничо зник. До сьогодні залишилося мало інформації про те, що з ним сталося: за однією версією, вагон списали через технічну несправність; за іншою — демонтували та розібрали на деталі.
Відродження у 1997 році: два нових ретро-вагониІдея повернути ретро-трамвай у місто знову виникла в середині 1990-х. До 100-річчя першого трамвайного маршруту (1897–1997) було ухвалено рішення виготовити два вагони:
Вагон №001 (зелений): зібраний вручну працівниками трамвайного депо на базі старого корпусу, максимально наближеного до оригіналу 1897 року.Вагон №002 (червоний): переобладнаний зі старого снігоочисного трамваю 1930-х років.Вагон №001 став пасажирським, а №002 встановили як пам'ятник. Саме зелений вагон щороку виходить на маршрути в літній сезон і вже став улюбленцем жителів міста.
Новий сезон 2025 року: що потрібно знатиУ 2025 році сезон роботи ретро-трамвая стартував 26 квітня і триватиме обмежений період — через заплановані ремонтні роботи на трамвайних коліях.
КП «Дніпровський електротранспорт» повідомило такі деталі:
Маршрут: від Залізничного вокзалу до вулиці Центральної.Графік руху: кожні вихідні з 11:00 до 20:00.Вартість проїзду: 15 гривень.Пільги: не діють на даному маршруті.
Усередині вагона — дерев'яні сидіння, оригінальні ручки та декоративні елементи, які створюють автентичну атмосферу кінця XIX століття.
«Ретро-трамвай — це не просто транспорт. Це наша історія, яка оживає на рейках міста. Це можливість для молоді дізнатися, яким був Дніпро понад сто років тому», — наголосив директор КП «Дніпровський електротранспорт» Олексій Бєляєв.
Чому це важливо для міста?Ретро-трамвай — це не просто розвага. Він:
Підвищує туристичну привабливість Дніпра.Сприяє збереженню історичної пам'яті міста.Надає можливість мешканцям більше дізнатися про локальну історію.Є унікальним культурним проєктом, аналогів якому в Україні дуже мало.Як виглядає майбутнє ретро-трамвая?У найближчі роки КП «Дніпровський електротранспорт» планує відреставрувати ще кілька історичних вагонів і створити окремий музей трамвайного руху. Це дасть можливість розширити екскурсійні маршрути та зробити Дніпро ще більш привабливим для туристів.
Ретро-трамвай у Дніпрі — це жива історія на рейках. Це подорож у часі, яку може собі дозволити кожен. І поки він курсує містом, варто не проґавити шанс доторкнутися до духу старого Катеринослава.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Темрява за вікнами і бетонні привиди: як Київ оговтується після обстрілу

У Святошинському районі Києва тривають аварійно-відновлювальні роботи після російського удару.
Після масованої атаки на Київ у ніч на 24 квітня у Святошинському районі продовжуються аварійно-відновлювальні роботи. Рятувальники ДСНС вже вивезли кілька тисяч тонн завалів із місця трагедії.
Що відбувається на місці руйнуванняДСНС опублікувала фото з місця подій, на яких видно:
спецтехніку, що працює без зупину,рятувальників, які розбирають уламки вручну,моторошні залишки будинків — уламки стін та понівечені сходи,спорожнілі вікна, за якими ще нещодавно вирувало життя.
На деяких світлинах видно, як зруйновані цілі під’їзди: від будинків залишилися лише каркаси.
«Від деяких будинків вціліли лише частини стін та сходи, які колись вели у квартири, додому…» — зазначили у ДСНС.
Скільки завалів вже розібралиЗа офіційними даними ДСНС станом на 9:30 26 квітня:
розібрано та вивезено 2300 кубічних метрів будівельного сміття,на місці працює 22 рятувальники та 8 одиниць спецтехніки,демонтаж зруйнованих конструкцій триває.Великі уламки бетону та цегли фахівці ріжуть на частини для безпечного вивезення. Багато будинків визнані непридатними для відновлення.
НагадаємУнаслідок російського комбінованого удару по Києву в ніч на 24 квітня загинули 12 людей, ще 87 отримали поранення. Святошинський район зазнав найбільших руйнувань.
Ще не підписані на наш Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua”? Тоді долучайтесь, щоб бути вкурсі усіх актуальних, важливих та перевірених новин Києва, Київської області та України.

Джерело: 056.ua

Читати далі

У Дніпрі місто зупинилося: через поминальні дні масштабні затори на дорогах

У Дніпрі через поминальні дні утворилися масштабні затори. Де рух ускладнений.
У Дніпрі 26 квітня зафіксували значні затори на основних транспортних магістралях через потік людей до кладовищ у поминальні дні. Найскладніша ситуація склалася на вулиці Велика Діївська та в районі вулиці Марії Лисиченко.
Величезний затор спостерігається на вулиці Марії Лисиченко від ТРЦ «Караван» у напрямку Лівобережного, що пов'язано зі збільшеним трафіком автомобілів. Аналогічна ситуація і на вулиці Велика Діївська, де утворилися затори через велику кількість пішоходів, які прямують до кладовища.
«Просимо водіїв враховувати ці обставини при плануванні маршруту, за можливості обирати альтернативні шляхи або скористатися громадським транспортом», — попереджають у Дніпровській міській раді.
Як дістатися кладовищ громадським транспортомЩоб полегшити пересування містом у поминальні дні, у Дніпрі запустили додаткові маршрути до кладовищ. Спеціальний графік діятиме:
26 та 27 квітня: з 08:00 до 15:0028 квітня: з 08:00 до 13:00Перелік маршрутів:
Сурсько-Литовське кладовище:автобуси №32 (з пл. Вокзальної), №136 (з ж/м Лівобережний-3), №127 (з пл. Соборної).Краснопільське кладовище:додатковий автобус №96 (з вул. Криворізької);подовжені маршрути №55 (з ж/м Перемога), №156 (з ж/м Парус за вимогою).Ново-Ігренське кладовище:подовжений маршрут №21 (з пл. Успенської).Кладовище селища Діївка-1:автобусний маршрут №108.Кладовище селища Діївка-2:подовжений маршрут №92 (з пл. Вокзальної).Кладовище смт. Таромське:маршрут №77.Кладовище селища Чаплі:маршрут №1.Кладовище селища Шевченка:маршрут №98.Кладовище селища Дороге:маршрут №85.Новоклочковське кладовище:автобуси №38, №51, №37, №107, №136;тролейбус №20, трамваї №18 та №19.Кладовище Дніпровського району:подовжений маршрут №115 (з пл. Успенської кожні 30 хвилин).Кладовище селища Самарівка:маршрут №153.Що потрібно врахуватиВраховуйте збільшене навантаження на дороги та транспорт у поминальні дні. Плануйте свої маршрути заздалегідь і за можливості користуйтеся громадським транспортом, аби уникнути заторів.

Джерело: 056.ua

Читати далі

На Дніпропетровщині зросла кількість постраждалих: серед поранених — 11-річна дівчинка

У Кам'янському на Дніпропетровщині внаслідок російської атаки загинув чоловік і постраждали шестеро людей, серед яких дитина.
У Кам'янському Дніпропетровської області кількість постраждалих внаслідок ворожої атаки збільшилася до шести осіб. Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Постраждалі: оновлені даніЗа уточненою інформацією, нині:
три постраждалих — 11-річна дівчинка та жінки 37 і 82 років — перебувають на амбулаторному лікуванні;у лікарні залишається 88-річна потерпіла з опіками. Її стан лікарі оцінюють як важкий.«Лікарі роблять все можливе, аби допомогти жінці. Бажаю їй одужання і дякую всім медикам за самовіддану роботу», — зазначив Сергій Лисак.
Допомога постраждалим і ліквідація наслідківНа місці атаки працюють кілька десятків комунальників. Вони:
прибирають двори й під'їзди;затуляють вибиті вікна плитами ОСБ та плівкою;забезпечують жителів необхідними будівельними матеріалами.Поруч працюють:
намети поліції та благодійних організацій;мобільний ЦНАП для прийому заяв на відновлення документів та фіксації пошкодженого майна.Фахівці обходять пошкоджені квартири, щоб зафіксувати збитки для виплат за державною програмою «єВідновлення».
Правоохоронці фіксують воєнні злочиниПрокуратура Дніпропетровської області розпочала досудове розслідування за фактом вчинення воєнних злочинів (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).
За даними слідства:
увечері 25 квітня та вночі 26 квітня 2025 року російські війська атакували Дніпропетровщину дронами;внаслідок удару по багатоповерхівці у Кам'янському загинув чоловік, ще четверо осіб, зокрема дитина, зазнали поранень;у Дніпровському районі поранення отримав місцевий мешканець;у Межівській громаді Синельниківського району постраждав ще один цивільний.Внаслідок атак пошкоджено:
житлові будинки;підприємства;транспортні засоби.Прокурори спільно з правоохоронцями продовжують документувати воєнні злочини російської армії.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Нічна атака на Україну: ППО знищила 66 дронів, але Дніпропетровщина постраждала

Масована атака на Україну. ППО збила 66 ударних дронів, Дніпропетровщина зазнала руйнувань та втрат.
У ніч на 26 квітня 2025 року росія здійснила чергову масовану атаку по території України. Під ударами опинилися кілька регіонів, серед яких особливо постраждала Дніпропетровська область.
Противник атакував:
1 протикорабельною ракетою «Онікс»,2 протирадіолокаційними ракетами Х-31П,114-ма ударними безпілотниками різних типів (зокрема Shahed),та задіяв 31 безпілотник-імітатор, який не досяг цілей.Атаки йшли з напрямків Курська, Міллерово, Орла та Приморсько-Ахтарська (рф). Відбиттям повітряного нападу займалися авіація, зенітні ракетні підрозділи, мобільні вогневі групи та засоби радіоелектронної боротьби Сил оборони України.
Робота ППО:Станом на 10:00 підтверджено збиття 66 ударних дронів типу Shahed та інших моделей на сході, півночі, півдні та в центрі країни.31 безпілотник-імітатор був втрачений без негативних наслідків.Постраждалі регіони:Дніпропетровська область,Київська область,Харківська область,Кіровоградська область.Дніпропетровщина під обстріломНа Дніпропетровщині підрозділи ПвК «Схід» знищили 11 ворожих безпілотників. Проте ворогу вдалося завдати серйозних пошкоджень.
У Кам’янському внаслідок влучання БпЛА сталася пожежа у двох квартирах багатоповерхівки. Згоріли частини трьох багатоквартирних будинків та шість автомобілів.Загинув чоловік. Четверо людей отримали поранення, серед них 11-річна дівчинка і три жінки. Одна з жінок — у важкому стані.У Дніпровському районі постраждав чоловік, який лікуватиметься амбулаторно. Пошкоджено підприємства, зруйнована нежитлова будівля, сталися кілька пожеж.Також російська армія ввечері обстріляла Межівську громаду Синельниківського району FPV-дронами, внаслідок чого поранено чоловіка та знищено екскаватор. А вранці ворог ударив дроном-камікадзе по Марганецькій громаді Нікопольського району — на щастя, без постраждалих.
«Вночі підрозділи ПвК “Схід” знищили над областю 11 безпілотників. Пожежу двох квартир в 9-поверхівці Кам'янського, яка виникла через атаку БпЛА, рятувальники загасили. Загалом понівечені 3 багатоквартирні будинки і 6 авто. На жаль, загинув чоловік. Постраждали четверо. 11-річна дівчинка і три жінки, одна з яких – у важкому стані», — повідомив Сергій Лисак.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Уламки, вибиті вікна й поранені діти: Кам’янське оговтується після обстрілу

У Кам’янському після ворожої атаки 88-річна жінка в лікарні у важкому стані. Триває ліквідація наслідків обстрілу.
У Кам’янському Дніпропетровської області продовжуються роботи з ліквідації наслідків ворожої атаки. Постраждали четверо мешканців, серед яких 11-річна дівчинка та дві жінки 37 і 82 років – вони перебувають на амбулаторному лікуванні. Найважчий стан у 88-річної жінки, яку госпіталізували з опіками.
«У неї опіки. Лікарі оцінюють її стан як важкий. І роблять все можливе, аби допомогти», – повідомив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Комунальники на місці: місто прибирають від наслідківНа місці прильоту працюють кілька десятків комунальників. Вони:
розчищають територію та під’їзди від уламків,затуляють вибиті вікна плівкою та ОСБ-плитами,видають постраждалим будматеріали для термінового ремонту.Допомога поруч: мобільні пункти і реєстрація пошкодженьПоруч з місцем атаки розгорнуто намети для надання допомоги:
поліцейські та волонтери допомагають з логістикою та підтримкою,працює мобільний ЦНАП – тут приймають заяви на відновлення майна та втрати документів.
Комісія фіксує збитки: програма «єВідновлення»Спеціальна комісія обходить зруйновані квартири, щоб задокументувати пошкодження. Це потрібно для того, щоб люди могли отримати державну компенсацію в рамках програми «єВідновлення».
Сергій Лисак подякував усім, хто не залишився осторонь:
«Дякую всім, хто одразу примчав на допомогу людям. І продовжує підтримувати їх у такі важкі моменти».

Джерело: 056.ua

Читати далі