Кількість лудоманів в Україні зросла вдвічі за пів року – “Опендатабот”

Понад 7,8 тисяч українців перебуває у Реєстрі лудоманів за даними Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). Кількість людей з обмеженнями через ігрову залежність збільшилась у 2 рази за перші пів року 2024.
Квітень став рекордним за кількістю нових осіб у Реєстрі — понад тисяча нових лудоманів. 99% осіб самостійно внесли себе до Реєстру.

7 874 особи наразі налічує Реєстр лудоманів. Кількість українців з обмеженнями через ігрову залежність зросла у 2 рази за перше півріччя 2024 року.
4 585 осіб було включено до реєстру за перші шість місяців 2024 року. Це на 18% більше, ніж за попередні 2,5 роки загалом. Щомісяця реєстр поповнюється, в середньому, на 760 осіб. Для порівняння, у першому півріччі 2023 цей показник становив 115 осіб, а у перший рік повномасштабного вторгнення — лише 26 осіб щомісяця.
Рекордним виявився квітень 2024 року, коли до Реєстру було включено 1 041 нову особу.
Загалом за три роки існування Реєстру до нього потрапило 8 456 осіб з ігровою залежністю. Більш ніж половина лудоманів потрапили до переліку за перші пів року 2024-го.
За весь час існування переліку з нього було виключено 582 людини, переважна більшість яких — 71% — у 2024 році.

Наразі в Реєстрі лудоманів українці можуть опинитися у трьох випадках: самостійно подавши заяву на самообмеження, за рішенням КРАІЛ на підставі заяви про обмеження від родичів, а також за рішенням суду.
Переважна більшість громадян — а саме 99% — потрапила до реєстру за заявою про самообмеження. Лише 1% лудоманів були внесені за рішенням КРАІЛ, тоді як жодна особа не була зареєстрована за рішенням суду.
Наразі в Україні немає чіткої статистики щодо реальної кількості громадян з ігровою залежністю, а цифри з відповідного реєстру не відображають повної картини — зокрема, людей, що грають в онлайн-казино.
Нагадаємо, що з 25 липня 2024 року фінансовим установам заборонено видавати споживчі кредити лудоманам, що потрапили до Реєстру.

Читати далі

Bloomberg: Економіка КНДР відродилася через торгівлю зброєю з РФ

Економіка Північної Кореї відродилася після того, як торгівля зброєю з Росією забезпечили підтримку режиму Кім Чен Ина. Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на дані Центробанку Південної Кореї.
Валовий внутрішній продукт Північної Кореї зріс на 3,1% у 2023 році порівняно з попереднім роком, поклавши край трирічній низці скорочень і продемонструвавши найбільше зростання з 2016 року, згідно з оцінками центробанку Південної Кореї.
Важка і хімічна промисловість стали лідерами економічного зростання, збільшившись на 8,1% порівняно з попереднім роком. Хоча у звіті не йдеться про те, чи займаються ці галузі виробництвом зброї, в ньому відзначається збільшення виробництва первинних металів, які можуть включати залізо, сталь, мідь, нікель і алюміній.
Банк Кореї щорічно звітує про економіку Північної Кореї на основі даних, які він збирає від різних установ, і його цифри вважаються одними з найкращих аналізів діяльності свого таємничого сусіда, пише Bloomberg.

Читати далі

FT: ЄС не підтримав Угорщину та Словаччину по транзиту роснафти через Україну

Спроби Угорщини та Словаччини залучити ЄС до суперечки з Україною провалилися. Європейська комісія загальмувала їхнє прохання закликати Київ зняти нещодавні санкції з російської нафтової компанії “Лукойл”.
Про це повідомляє Financial Times.
Угорщина та Словаччина отримали звільнення від загальноєвропейської заборони імпорту російської нафти після повномасштабного вторгнення Москви в Україну. Проте недавнє рішення Києва припинити транзит продукції “Лукойлу” з Росії трубопроводом “Дружба” може призвести до скорочення постачань, заявляють обидві країни.
Вони звернулися до Європейської комісії, яка займається торговельною політикою ЄС, з проханням розпочати консультації щодо торговельної угоди з Україною. Проте Валдіс Домбровскіс, комісар ЄС з торгівлі, заявив Financial Times, що Брюсселю знадобиться більше часу для збирання доказів та оцінки правової ситуації.

На вчорашній зустрічі торгових представників держав-членів 11 країн виступили на підтримку його погляду, і жодна з них не стала на бік Будапешта та Братислави, повідомили FT три дипломати. Один із них заявив, що торгова угода з Україною включає положення про безпеку, яке може допустити зрив поставок.
Як зазначає FT, вибір часу для скарги Угорщини Словаччини особливо іронічний з огляду на те, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан останніми тижнями викликав глибоке роздратування більшості своїх партнерів по ЄС та Єврокомісії, в односторонньому порядку лобіюючи план мирного врегулювання по Україні під час візитів до Росії. та Китай без схвалення Брюсселя.
Київ наполягає, що трубопроводом іде той самий обсяг нафти, що й раніше, завдяки іншим російським компаніям. Російська нафта становить 35-40% вхідних ресурсів єдиного словацького НПЗ. Продукція, вироблена з цієї нафти, також експортується до самої України та багатьох країн Центральної Європи в рамках іншого виключення, наданого до 5 грудня.
Президент Словаччини Петер Пеллегріні заявив, що він “мусить відреагувати”, якщо Україна не змінить свою позицію щодо “Лукойлу”. Пеллегріні додав, що Словаччина допомагає Україні реверсом газу та продажем електроенергії.
Представники Угорщини відмовилися від коментарів. Поставки “Лукойлу”, що проходять через Україну, становлять близько 25-30% імпорту нафти в країну.
Нагадаємо, Угорщина закликала Євросоюз виступити посередником для врегулювання ситуації із постачанням нафти російської компанії “Лукойл” через Україну. У Будапешті заявляють, що якщо не вдасться домовитися, то можливим є початок арбітражного суду.

Читати далі

Агентство Fitch оцінило фінансову стійкість України в умовах війни

Міжнародне агентство Fitch Ratings прогнозує, що фінансування військових видатків залишиться складним завданням для України.
Про це повідомляє Fitch.
“Збереження підтримки МВФ та офіційних кредиторів має вирішальне значення для задоволення високих потреб у фінансуванні, що виникли в результаті війни”, – йдеться у повідомленні.

Агентство прогнозує потреби у зовнішньому бюджетному фінансуванні у розмірі 39 млрд доларів у 2024 році.
У середині червня G7 погодилася надати Україні кредит у розмірі 50 млрд доларів, який буде погашено за рахунок відсоткових надходжень від заморожених російських активів, що може знизити невизначеність щодо зовнішніх джерел фінансування у 2025 році, зазначає Fitch.

“Проте ризик скорочення підтримки США після листопадових виборів, потенційно слабкіша політична підтримка в Європі та обмеження в спроможності місцевих банків поглинати зростаючий випуск державних боргових зобов'язань означають, що, на нашу думку, фінансування залишиться складним завданням”, – йдеться в повідомленні. .

Раніше агентство прогнозувало, що дефіцит державного бюджету залишиться високим на рівні 17,1% ВВП у 2024 році, і вважає, що значна фіскальна консолідація буде обмежена продовженням війни (витрати на оборону становили 31,3% ВВП у 2023 році), що збереже підвищену залежність від зовнішнього фінансування. За прогнозом агентства, борг збільшиться до 92,5% ВВП 2024 року.
Міжнародні резерви України становили 37,8 млрд доларів у червні, але знизилися за останні три місяці через збільшення продажу валюти.
“Більша гнучкість обмінного курсу, надійний набір заходів політики і офіційна підтримка, що триває, відповідно до програми МВФ знижують ризики для макроекономічної та фінансової стабільності в найближчій перспективі”, – зазначають аналітики агентства.

Нагадаємо, з початку року Україна отримала 16 млрд доларів бюджетної підтримки з боку ЄС, МВФ та країн Заходу. Київ розраховує, що за рік допомога становитиме 38 млрд доларів. Наступного року допомога скоротиться, але Україна може отримати кредит у 50 млрд доларів під заморожені російські активи.

Читати далі

Глобальний бізнес відреагував на появу конкурента Трампа – FT

Глобальний бізнес відреагував на появу конкурента Трампа – майже кандидата на посаду Демократичної партії – Камали Гарріс. Про це пишуть оглядачі FT.
Перша хвиля реакції відбулася у понеділок, коли ринок реагував на відмову Байдена балотуватись на наступний термін. Ця реакція була стримана, проте тренди в бізнесі, пов'язані з ймовірними рішеннями на посту президента Трампа, похитнулися.

Ринок відреагував, оскільки прогнози щодо перемоги Трампа зазнали змін – впевненість у цьому рішенні дещо знизилась. Проте незабаром показники вирівнялись, однак коливання помітили багато бізнесів. Зокрема, зросла прибутковість 10-річних державних облігацій до 4,27%, з попереднього показника 4,21%.

Реакція на фондових ринках була менш помітною, наприклад, індекс регіональних банків KBW зменшився на 1,4%, але тільки на початку торгів. Це пов'язано з тим, що саме регіональні банки можуть отримати кращі умови роботи внаслідок обіцянок Трампа посилити заходи щодо поліпшення економічного становища регіонів і послаблення регуляторних дій держави. Крім цих змін, відбулись корекції у бізнесах, пов'язаних із торгівлею на зовнішні ринки та на американський ринок споживання.
Аналітики вважають, що поява нового конкурента Трампу на шляху до посади президента вплинула на стан економіки. Однак ці впливи та коливання є незначними. Оглядачі пов'язують це з тим, що інвестори, ймовірно, бачать наразі перевагу у майбутніх виборах саме щодо Трампа. Тому економічних змін значного масштабу поки що не відбулося. Однак якщо впевненість в перемозі Трампа буде змінюватись, може з'явитися і новий економічний тренд, що зачепить зрештою більшість залежних від США економік світу.

Читати далі

Для Києва та 13 областей з 16:00 повернули обмеження світла

Енергетики повернули обмеження світла в деякі області України: з 16:00 і до кінця доби в Києві та ще 13 областях діятиме одна черга відключень. З посиланням на пресслужбу НЕК “Укренерго”.

Так, одну чергу застосовуватимуть у Києві та Київській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Запорізькій, Харківській, Сумській, Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій областях. Раніше, графіки відключень були скасовані у цих регіонах.
У решті регіонів – без відключень до 18:00.

Читати далі

РФ завантажила нафтою четвертий підсанкційний танкер – Bloomberg

Танкер “Віктор Бакаєв” перевозить нафту до Китаю з Балтики, перевіряючи санкції країн “Великої сімки”, які намагаються обмежити нафтовий флот РФ. Про це пише Bloomberg.
Росія завантажила четвертий танкер, що перебуває під санкціями і належить державному ПАТ “Совкомфлот”, перевіряючи рішучість країн “Великої сімки”, які намагаються обмежити флот суден, що перевозять московську нафту.
Судно “Віктор Бакаєв” вийшло з порту Приморськ на Балтійському морі в неділю з вантажем близько 730 000 барелів нафти марки Urals. Він прямує до китайського міста Чжоушань.
Це вже четвертий такий танкер, який Росія нещодавно ввела в експлуатацію після багатомісячного простою. Кількість суден, що підпадають під санкції США, ЄС або Великобританії, зросла до 62 минулого тижня, коли британська влада наклала санкції на 11 суден.
Усі три попередні танкери “Совкомфлоту”, судячи з супутникових знімків, здійснювали перевантаження в морі поза зоною видимості цифрових систем стеження за суднами.

Читати далі

Bloomberg: Світові ціни на каву зростут ще більше

Попори сподівання здешевшання світових сортів кави, далі ситуація із цінами буде ще гірше.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Як зерна арабіки, яким віддають перевагу кавові мережі, такі як Starbucks, так і більш бюджетний сорт робусти, різко зросли в ціні через серйозні перебої з поставками з В'єтнаму до Бразилії.
По всьому ланцюжку поставок продавці підвищують ціни і відмовляються від знижок, щоб захистити свою маржу, і багато хто попереджає про подальше зростання цін.
Ціни на зерна робусти, що використовуються для приготування розчинної кави, злетіли до найвищого рівня з 1970-х років. Високоякісні зерна арабіки на початку цього місяця були найдорожчими за останні два роки.
Частково це зростання пов'язане з поганою погодою: Засухи у В'єтнамі, який є потужним виробником робусти, ставлять світ на шлях дефіциту четвертий рік поспіль, тоді як суха погода в Бразилії призвела до скорочення врожаю арабіки, оскільки пошкоджені дерева дають менші боби.
Розрив між ф'ючерсними цінами на ці два сорти є чи не найвужчим за всю історію, що змушує компанії шукати будь-які менш якісні зерна арабіки замість звичного економічно ефективного сорту робусти, щоб зменшити витрати.
Нагадаємо:
Ціни на каву арабіку утримуються біля дворічного максимуму на тлі зростання проблем з постачанням, що загрожує підвищенням вартості для любителів кави.

Читати далі

Rheinmetall отримав замовлення на будівництво в Україні заводу з виробництва снарядів

Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення від уряду в Києві на будівництво заводу з виробництва боєприпасів в Україні, про яке було оголошено у лютому 2024 року
Про це говорить повідомлення Rheinmetall.
Згідно з повідомленням, замовлення охоплює повне технічне оснащення заводу до введення в експлуатацію. Вартість заводу варіюватиметься “в діапазоні від тризначної кількості мільйонів євро”.
Передбачається, що будівництво розпочнеться за короткий термін і буде завершено протягом кількох років. Намір у тому, щоб розпочати виробництво боєприпасів в Україні протягом 24 місяців. Разом зі своїм українським партнером із спільного підприємства Rheinmetall також відповідатиме за експлуатацію заводу.
Армін Паппергер, генеральний директор Rheinmetall заявив: “Ми втілюємо наші слова в дії, і разом з нашим партнером ми створимо український центр з боєприпасів. Замовлення наголошує на довірі до експертизи та виробничих можливостей Rheinmetall”.
Новий завод
В даний час в Україні вживаються заходи щодо підготовки необхідної інфраструктури. Спільне підприємство Rheinmetall та українська державна компанія з експлуатації заводу з виробництва боєприпасів буде створено найближчим часом. Про це було оголошено на паралельному обговоренні на Мюнхенській безпековій конференції у лютому 2024 року.
У червні 2024 року генеральний директор Rheinmetall AG Армін Паппергер та міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин підписали угоду про розширення стратегічної співпраці на Ukraine Recovery Conference у Берліні.
Декількома днями раніше вони відкрили бронетанковий завод на Західній Україні, яким керує спільне підприємство Rheinmetall Ukrainian Defence Industry LLC. Перша бойова машина піхоти Lynx від Rheinmetall має бути передана українським збройним силам до кінця цього року, а локальне виробництво має розпочатися якнайшвидше.

Читати далі

З ремонту вивели ще один атомний блок: електроінергії побільшає

Енергетики вивели з ремонту ще один енергоблок АЕС, що збільшить наявну електроенергію в системі.
Про це повідомляє пресслужба Міненерго.
“На одній з АЕС після планового ремонту, завершеного раніше строку, до енергосистеми підключено один з атомних енергоблоків”, – йдеться у повідомленні.

За даними Міністерства енергетики, це суттєво вплине на стабільність енергосистеми і зменшить існуючий дефіцит електроенергії
Нагадаємо:
Енергетики скасували графіки відключення світла в середу 24 липня по всій країні до 16:00.
Українці повинні подумати про те, що вони можуть зробити для себе, щоб легше пройти наступну зиму.

Читати далі