Три дні жалоби: Дніпро вшановує пам’ять загиблих у Кривому Розі

Дніпро оголосив жалобу за загиблими в Кривому Розі. Місто разом із тими, хто втратив найрідніших. Триденна жалоба у Дніпрі Із понеділка, 7 квітня, у Дніпрі розпочнеться триденна жалоба за загиблими внаслідок російського ракетного удару по Кривому Рогу. Про це повідомив міський голова Борис Філатов: «Дніпро у скорботі разом із Кривим Рогом. Із понеділка, 7 квітня, Дніпровська міськрада оголошує триденну жалобу. Дорогі криворіжці, ми разом із кожним та кожною з вас». Філатов також висловив повагу Юрію та Олександру Вілкулам, зазначивши, що вони «роблять усе можливе та неможливе для свого рідного міста».…

Читати далі

“Лопає” легені, як попкорн: кому у Дніпрі загрожує нова хвороба та як уберегтися

В Україні зафіксовано небезпечну попкорнову хворобу, яка вбиває легені. Евалі, відома, як "попкорнова хвороба" виникає через куріння вейпів і може бути поширена у Дніпрі, де часто можна побачити як містяни палять популярні пристрої на вулицях. Про це повідомляє Національний університет біоресурсів і природокористування. Вперше випадок цієї хвороби було виявлено в США у 2019 у США. З часом він поширювався разом із "модою" на вейпінг. За інформацією МОЗ України та інших медичних джерел інформації в Україні вперше виявлені факти нової попкорнової хвороби. Як виникає хвороба Небезпека виникає через інгаляцію токсичної пари,…

Читати далі

Їх убила російська ракета: імена та фото дітей, які загинули через криваву атаку по Кривого Рогу

Через вчорашню атаку по Кривому Розі загинуло дев’ятеро дітей, ще 12 поранено. Вибух пролунав надвечір, неподалік дитячого майданчика, де в цей час грали діти. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Цих дітей вбила російська ракета, в п'яницю 4 квітня: Тимофій – 3 роки Радислав – 7 років Аріна – 7 років Герман – 9 років Микита – 15 років Аліна – 15 років Данило – 15 років Костянтин – 16 років Нікіта – 17 років. "Це діти, які були вбиті ударом російської балістичної ракети по Кривому Рогу. Було лише…

Читати далі

Святкові забави чи справжні передбачення: що розкажуть великодні гадання

Чи задумувались ви колись, чому саме Великдень вважають не лише релігійним святом, а й своєрідним часом пророцтв? Колись, ще задовго до християнства, люди помічали, що весна – це не просто пора року, а справжнє відродження всього живого. Природа прокидається, земля стає родючою, життя набирає нових барв. Ну і, звісно, коли життя оновлюється, то й майбутнє хочеться знати наперед.
Яйця вважали символом нового життя ще задовго до того, як ми почали ховати їх у кошики та нести до церкви. У давніх язичницьких ритуалах вони символізували народження світу, відродження душі, і навіть могли вказати на прийдешні зміни. Саме тому гадання на яйцях було таким популярним.
Згодом, коли християнство утвердилося на наших землях, старі традиції не зникли, а просто змінили свою форму. Наприклад, те, що раніше було язичницькими обрядами на родючість, поступово перетворилося на великодні звичаї, сповнені християнської символіки.
Що означають яйця, вода і хрест у гаданняхЯкщо яйце у великодніх обрядах – це символ життя, то вода – це очищення. І не просто очищення, а буквально змивання всього старого перед новим початком. Багато хто вірив (а хтось, чесно кажучи, й досі вірить), що вода, набрана на Великдень, має особливу силу – вона може вилікувати, захистити від злих духів або навіть підказати майбутнє.
Хрест у гаданнях теж грав свою роль. Його малювали на яйцях, ставили на святковому столі чи навіть використовували в обрядах для передбачення долі. Вважалося, що через нього можна дізнатися, чи буде рік сповнений випробувань чи, навпаки, щасливим і спокійним.
Як колись ворожили на ВеликденьУявіть собі: дівчата збираються біля річки, тримають у руках великодні яйця та кидають їх у воду. Якщо яйце спливає до берега – чекай кохання або хороших новин. Якщо ж потоне – ну, краще не чекати нічого доброго.
Або ще один цікавий ритуал: підкидання яйця в повітря. Якщо воно впаде і залишиться цілим – рік буде вдалим. А якщо розіб’ється – доведеться трохи обережніше поводитися зі своїми планами.
Деякі традиції дійшли до нас у зміненій формі. Наприклад, в Україні досі зберігся звичай биття крашанками – хто розіб’є яйце іншого, той буде щасливішим у цьому році.
Як гадання змінилися сьогодніСвіт не стоїть на місці, і навіть гадання пристосувалися до нових реалій. Колись люди ворожили біля вогнища, а тепер – у TikTok або за допомогою мобільних додатків. Так-так, якщо раніше ми чекали на знак долі в тіні старого дуба, то тепер можна просто пройти онлайн-тест або навіть скористатися спеціальним “великоднім генератором передбачень”.
А ще є інший цікавий момент: деякі великодні традиції відроджуються саме завдяки соціальним мережам. Люди діляться власними дослідженнями, відшукують старовинні способи гадання та адаптують їх до сучасного життя.
Кіно, книги та великодні ритуалиА ви помічали, як часто великодні гадання зустрічаються у фільмах, книгах та серіалах? Зазвичай у них використовують містичні елементи – темну кімнату, стару жінку, яка вимовляє загадкові слова, і, звісно, якесь таємниче пророцтво.
Але правда в тому, що в реальному житті ці обряди значно простіші й навіть веселіші. Великдень – це про радість, єднання, сім’ю. І гадання тут більше про цікавість, ніж про серйозні прогнози.
Великодні гадання – це не просто “старі бабські забобони”. Це спосіб відчути зв’язок із поколіннями, які були до нас, спосіб порозважатися і, можливо, навіть дізнатися щось цікаве про майбутнє. Бо хто знає? Може, у тих старих традиціях є більше правди, ніж здається на перший погляд.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Армія рф атакувала три райони Дніпропетровщини: ситуація станом на вечір

Безпекова ситуація станом на вечір. Завершується тисяча сто тридцять сьома доба широкомасштабної збройної агресії рф проти України. Сьогодні ворог атакував три райони Дніпропетровщини. Про це повідомив голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак. Наслідки атак по Нікопольщині Протягом дня агресор бив по Нікопольщині важкою артилерією та БпЛА. Поцілив по райцентру, Марганецькій, Мирівській, Покровській, Червоногригорівській громадах. "Поранений 46-річний чоловік. Він на амбулаторному лікуванні. Пошкоджені промислове підприємство, інфраструктура, по 3 приватні та багатоповерхові будинки, господарська споруда, авто", – розповів Лисак. Наслідки атаки по Криворіжжі По Зеленодольській громаді російська армія вдарила безпілотником. Люди неушкоджені.…

Читати далі

Що сталося з квартплатою в Кам’янському? Коментар КП “Добробут”

Містяни, які користуються сервісом «Приват-24», уже ознайомилися з рахунками за березень. Зокрема, багато хто побачив, що розмір плати за послугу утримання багатоквартирного будинку змінився.
У наш непростий воєнний час, коли більшість родин живуть, як то кажуть, з копійки, будь-яке підвищення плати за комунальні послуги сприймається вельми болісно.
Тому в людей виникає багато запитань (зокрема, вже є звернення і до редакції). Щоб розставити крапки над «і», «Наш Репортер» звернувся за коментарем до Максима Логвиненка, директора КП «Добробут».
ОфіційноМаксим Логвиненко зазначив, що на початок 2025 року підприємство фактично вичерпало свій ресурс з оплати електрики за тарифами, які з 2021 року (коли розраховували розцінки КП «Добробут») зросли для юридичних осіб у 2,6 раза.
Прикладно, ціна електроенергії в тарифі КП «Добробут» становила 1,68 грн/кВт*год. Відтоді електрика дорожчала двічі: 01.06.2023 (до 2,64 грн/кВт*год) і 01.06.2024 (до 4,32 грн/кВт*год).
За словами Максима Логвиненка, на оплату послуг енергетиків ішла значна частина фінансових ресурсів КП «Добробут».
За словами Максима Логвиненка, на оплату послуг енергетиків витрачала значна частина фінансових ресурсів КП «Добробут».
Підприємство утримувалося від непопулярного рішення понад півтора року. Однак із січня/лютого 2025 року КП «Добробут» постало перед дилемою: або чекати, що енергетики просто вимкнуть ліфти та освітлення місць загального користування через несплату, або ухвалювати важке рішення щодо коригування вартості послуг.
Приймаючи рішення, підприємство утримувалося від непопулярного рішення.
За словами Максима Логвиненка, відмовлятися від ліфтів у багатоповерхівках неприпустимо (є люди похилого віку, хворі, ліфтами користуються співробітники швидкої та інших служб, які їдуть на виклик, тощо).
За словами Максима Логвиненка, відмовлятися від ліфтів у багатоповерхівках неприпустимо.
Керівник КП «Добробут» наголосив, що, згідно з чинним законодавством, керуюча компанія має повноваження без узгодження з органами державної влади або місцевого самоврядування встановлювати розмір оплати за свої послуги. За словами Максима Логвиненка, він, як керівник, змушений був ухвалити відповідне непросте рішення щодо коригування оплати.
Першопочатково мешканців попередили про зазначений крок (відповідна інформація для абонентів була опублікована в платіжках за лютий 2025 р.). Потім зміни були внесені в доповнення до договорів.
При цьому Максим Логвиненко зазначив, що сума підвищення стосувалася саме витрат на оплату електрики. Цим пояснюється і той факт, що в різних будинках квартплата подорожчала по-різному. Найбільше вартість зросла у квартирних будинках, де є ліфти, а особливо – де їх два. Також вплинув фактор кількості квартир на сходовому майданчику (чим менше квартир – тим більша плата за освітлення місць загального користування на одного споживача).
Остальная калькуляция услуг КП «Добробут» не изменились. Она осталась на уровне расходов 2021 года (а фактически даже 2018 года). Так, действующий тариф КП «Добробут» рассчитан на основании минимальной заработной платы 3 тыс. 200 грн (сейчас – 8 тыс. 500 грн), горюче-смазочных материалов (работа автовышек и другого транспорта) – 23 грн за литр (сейчас в среднем 60 грн). Цены на строительные материалы, как вы понимаете, тоже значительно выросли за 4 года.
Максим Логвиненко подчеркнул:
– Учитывая военное положение, несмотря на несоответствие расценок предприятия реальным производственным затратам, КП «Добробут» в ближайшее время поднимать плату не собирается (по крайней мере, если не будет дорожать электричество).
Что по другим городамКогда еще в платежках за февраль только появилось сообщение КП «Добробут» о корректировке цены, редакция провела небольшой анализ. Мы выяснили аналогичные цены по другим городам. Не претендуем, что он всеобъемлющий, поскольку эти показатели в открытом доступе найти не так легко. Как удалось выяснить, картина была следующей:
Кременчуг (Полтавская обл.), ООО «Жилремстройсервис»: тарифы 6,33-7,98 грн/м2 (установлены 01.07.2024)Кременчуг (Полтавская обл.), ООО «УПРАВЛЯЮЩАЯ КОМПАНИЯ «БУДСЕРВИС»: тарифы 1,48-8,42 грн/м2 (установлены 01.07.2024)Калуш (Ивано-Франковская обл) КП «УК «Добродом»: тарифы 8,33-14,95 грн/м2 (установлены с 01.05.2024)Кропивницкий, КП «ЖЭК №2 КМР», тарифы 1,41-7,77 грн/м2 (установлены 15.05.2024)Напомним, что на КП «Добробут» с 2021 года по март 2025 года тариф держался на уровне 1,97-4,65 грн/м2. После упомянутой в этой публикации коррекции он составил 2,38-6,41 грн/м2. Как видим, по сравнению с другими городами он даже заметно меньше.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Піца за 10 хвилин без духовки: швидкий рецепт від відомого шеф-кухаря

Ну що, друзі, хто сказав, що для справжньої піци потрібна величезна піч і кілька годин часу? Забудьте про це! Легендарний Джеймі Олівер придумав простий спосіб приготувати смачну, хрустку піцу всього за 10 хвилин — і для цього навіть не потрібно вмикати духовку. Все, що вам знадобиться, — це сковорода, кілька базових інгредієнтів і трохи гарного настрою.
Що потрібноГотуйтеся, список зовсім короткий:
250 г борошна (трохи більше знадобиться для присипки)½ банки нарізаних помідорів (це десь 200 г)50 г сиру Чеддер (можна замінити на той, що є в холодильнику)1 червона цибулина½ червоного перцюДо речі, якщо маєте під рукою щось ще — шинку, гриби, оливки — сміливо додавайте!
Готуємо тісто: раз-два і готовоНасипаємо борошно у велику миску, додаємо дрібку солі й поступово вливаємо 150 мл холодної води. Перемішуємо вилкою, а потім руками замішуємо м’яке, еластичне тісто.Відкладаємо його на кілька хвилин, а самі тим часом займемося начинкою.Швидка начинкаЧистимо цибулю, нарізаємо її разом із перцем і кидаємо все це на розігріту сковорідку з оливковою олією.Солимо, перчимо, накриваємо кришкою і тушкуємо 2 хвилини, поки овочі стануть м’якими.Фінальний етап — магія на сковородіТісто розкачуємо у коло, приблизно за розміром сковорідки, товщиною десь 0,5 см.Овочі тимчасово відкладаємо, а тісто викладаємо на суху сковороду й трохи придавлюємо пальцями, щоб вийшли гарні ямочки.Накриваємо кришкою й обсмажуємо 3 хвилини на середньому вогні, поки низ підрум’яниться.Перевертаємо тісто, зверху викладаємо трохи розім’ятих виделкою помідорів, розподіляючи їх рівномірно, але залишаючи 1 см по краях.Викладаємо овочі, натертий сир і ще раз накриваємо кришкою. Готуємо 3-4 хвилини, поки сир не розплавиться, а низ не стане золотистим.А що даліНу а далі — насолоджуємося! Ви тільки уявіть: гаряча, ароматна піца з тягучим сиром і хрусткою скоринкою, приготована буквально за кілька хвилин. До речі, якщо хочете зробити її ще смачнішою, спробуйте після приготування збризнути зверху оливковою олією, додати свіжий базилік або навіть пару крапель меду — це просто вибух смаку!
І найголовніше — тепер не потрібно чекати доставку або розігрівати духовку. Все швидко, просто і шалено смачно.
Спробуйте, і гарантую, що цей рецепт стане вашим улюбленим.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Рух до проспекту буде обмежено: на лівому березі Дніпра планують ремонт дороги

На лівому березі Дніпра планують перекрити вулицю, яка веде до Слобожанського проспекту. Планується виконання ремонту дороги на вулиці Петра Яцика. Воно почнеться 16 квітня і триватиме місяць. Про це йдеться в рішенні виконавчого комітету Дніпровської міськради. "Надати дозвіл департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради на тимчасове перекриття проїзної частини по вул. Петра Яцика, від вул. Рєпіна до просп. Слобожанського, для виконання ремонту дорожнього покриття з 16.04.2025 по 18.05.2025", – повідомляється в документі. До початку виконання робіт буде розроблено та погоджено поліцією тимчасову схему руху транспорту та заходи щодо організації…

Читати далі

Засліпили та забрали їжу: на Дніпропетровщині троє школярів атакували кур’єра

На Дніпропетровщині затримали трьох підлітків за пограбування. Хлопці замовили їжу, а коли кур’єр прибув — розпилили йому в обличчя газ із балончика та відібрали замовлення. Вони намагалися втекти, але були затримані. Про це повідомляє поліція Дніпропетровської області. Злочин стався 2 квітня на одній із вулиць у с.Орлівщина Самарівського району. "Троє юнаків зробили замовлення в закладі харчування, а сплачувати за нього не збирались. Коли під’їхав кур’єр – зловмисники розпилили йому в обличчя вміст балончика та відібрали замовлення. Після скоєного втекли. Цього ж дня оперативники кримінальної поліції Самарівського районного відділу поліції встановили…

Читати далі

Уявні друзі: чи варто хвилюватися, якщо у вашої дитини є невидимий товариш

А ви знали, що десь дві третини малюків від 3 до 8 років мають уявних друзів? Ну, тобто тих, кого не бачать дорослі, але хто для дитини – цілком реальний співрозмовник, напарник у пригодах, а інколи навіть головний порадник. Дехто з таких вигаданих персонажів затримується надовго — аж до підліткового віку. І це не якась рідкість чи “відхилення”, а абсолютно нормальна річ, особливо серед дітей із живою уявою.
Що цікаво, хлопці й дівчата створюють зовсім різних персонажів. Маленькі принцеси найчастіше уявляють себе в ролі наставниць: їхні друзі — це немовлята, тваринки чи просто хтось, ким можна опікуватися. А ось хлопчики… О, тут вже з’являються супергерої, могутні створіння або таємничі істоти, які знають трохи більше за свого маленького творця. Комусь потрібен такий собі всезнаючий напарник, а комусь — невидимий союзник для боротьби з уявними ворогами.
Чи всі уявні друзі однаковіНі, і це ще один цікавий момент. Одні — це такі собі “примарні приятелі”, яких не видно, не можна торкнутися, але вони наче поруч. А є й інші — ті, що живуть у ляльках, плюшевих ведмедиках, а то й у простих предметах. Пам’ятаєте, як у дитинстві можна було розмовляти зі старою подушкою, ніби вона все розуміє? Ось вам і персоніфікація предметів.
До речі, більшість дітей чудово розуміють, що їхній друг не зовсім справжній. Але, погодьтеся, яка різниця, якщо цей друг допомагає робити світ цікавішим?
Для чого взагалі це потрібноХтось скаже: “Ну ясно, це від самотності”. Але ні, не зовсім. Уявні друзі – це не про нестачу живого спілкування, а про бажання дитини творити власний світ, де вона головний режисер.
Ось вам три найпоширеніші причини, чому діти “заводять” невидимих товаришів:
Бути головним. Це такий собі спосіб контролю: дитина вчить уявного друга, дає йому завдання, вигадує йому правила.Емоційна підтримка. Іноді малюки проговорюють через уявного друга свої страхи, радощі, а інколи навіть влаштовують з ним “сварки”, щоб навчитися справлятися з конфліктами в реальному житті.Маніпуляція дорослими. “Це не я намалював на стіні, це мій друг!” або “Він каже, що нам ще треба погуляти!”. Ой, ці хитруни.А якщо це поганоКолись, ще у 1945 році, один відомий лікар Бенджамін Спок заявив, що якщо у 4-річної дитини є уявний друг – це тривожний дзвіночок. Але, чесно кажучи, сучасні психологи тільки посміхаються, коли чують таке. Навпаки, діти з уявними друзями часто виростають дуже креативними, емоційно розвиненими та комунікабельними.
До речі, серед дорослих теж є “щасливчики”, які в дитинстві мали вигаданих друзів. Наприклад, Джоан Роулінг – авторка “Гаррі Поттера”. Уявляєте, якби їй заборонили фантазувати? Можливо, ми ніколи б не дізналися про Хогвартс!
Якщо у дитини є уявний друг — що робитиПерш за все, не панікувати. Якщо малюк веселий, комунікабельний, грається з іншими дітьми – значить, все добре. Просто спостерігайте. Дитинство – це ж той час, коли світ ще повний магії. І якщо у когось із малюків є невидимий приятель, то, можливо, цей друг допомагає йому розібратися зі світом, навчитися спілкуватися, створювати історії. А одного дня цей уявний персонаж просто “поїде у подорож” або “переїде в інше місто” – саме так зазвичай діти прощаються зі своїми вигаданими друзями.
Тож нехай вони собі живуть, ці чарівні товариші. Головне, щоб у дитячому світі завжди було місце для фантазії.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі