Мер Дніпра Борис Філатов розповів про наслідки атаки на місто: «Цілили по мерії». У ніч на 17 квітня, після чергової російської атаки на Дніпро, мер міста Борис Філатов зробив різку заяву, в якій описав наслідки обстрілу. Він підкреслив, що напад був спрямований на цивільні об'єкти, зокрема на мерію, а також на магазин його дружини. Обстріл по мерії За словами Філатова, «шахеди» влучили в 100 метрах від мерії, але не потрапили безпосередньо в будівлю. Це підтверджує серйозність намірів окупантів, які цілеспрямовано атакують важливі адміністративні об'єкти. «Під@ри знову завтра зроблять заяву, що…
Читати даліДень: 16.04.2025
Вибухи у Дніпрі: є загибла, дитина та молодь у лікарні
Атака дронами на Дніпро. Загинула молода дівчина, серед постраждалих — немовля. Унаслідок чергової нічної атаки дронами на Дніпро росіяни вбили молоду дівчину. Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак. Загибла та поранені За попередніми даними, внаслідок атаки постраждали ще семеро людей. Серед них — 9-місячна дівчинка. «На щастя, її стан задовільний. Лікарі надали допомогу на місці», — повідомив Лисак. До лікарні госпіталізували трьох молодих хлопців: 16 років 18 років 20 років Всі вони перебувають у стані середньої тяжкості та отримують необхідну медичну допомогу. Наслідки влучання Як повідомляють…
Читати даліЛисак: у Дніпрі через атаку РФ сталося кілька пожеж, постраждали діти
Cергій Лисак повідомив, що пошкоджені житлові будинки, заклади освіти та культури, понівечені автомобілі
Читати даліВійська рф вдарили по житлових районах Дніпра: серія вибухів і постраждалі діти
Окупанти атакують Дніпро. Серія вибухів, пожежі та поранені діти. Ввечері 16 квітня над Дніпром знову нависла загроза. Місто кілька годин перебуває під атакою ворожих безпілотників, пролунала вже серія вибухів, виникли пожежі, є поранені. Перші вибухи пролунали близько 22:05. Повітряна тривога у Дніпропетровській області розпочалася ще о 19:56, а ближче до 23-ї години стало відомо про влучання. Повітряні Сили ЗСУ фіксували рух «шахедів» з південного заходу, а також повідомляли про загрозу застосування балістичного озброєння з південного сходу. За офіційною інформацією голови Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака: «У Дніпрі через атаку БпЛА сталося…
Читати даліУ який день пекти паску й фарбувати яйця: традиції Великоднього тижня 2025
Знаєте, є речі, які здаються простими — от як паску спекти. А насправді за цим стоїть стільки нюансів і прикмет, що краще нічого не пропустити. Особливо, якщо хочете, щоб паска вийшла пишною, смачною і не розтріскалась — бо, кажуть, це не до добра.
Як і коли правильно випікати паскуТрадиційно до випікання брались у Чистий четвер або ж у суботу перед Великоднем. Але от п’ятниця — то день суворий. Багато хто вважає, що тоді взагалі не варто нічого робити, не те що бігати з мисками та духовкою.
Спершу, звісно, треба прибрати все навкруги — не лише пил з підлоги, а й якісь образи з серця. Бо в українській традиції паска — не просто хліб, а майже як молитва, що готується руками. Все має бути чисте: і дім, і тіло, і душа. Тому жінки милися ще до сходу сонця, вдягали щось чисте (часто вишиванку) — і тільки тоді брались до тіста.
До речі, перед замішуванням не просто хрестились, а ще й ночви хрестили, і навіть борошно — над ним молились і малювали хрест пальцем. І головне — тиша. Ніяких сварок, криків чи навіть гучних балачок. Бо паска, мов дитина, все чує. Не дарма ж вірили: якщо тріснула — чекай біди.
І ще один момент. Якщо хтось думає, що “ну не встиг у четвер, зроблю в п’ятницю”, то краще двічі подумайте. В багатьох селах і досі кажуть — п’ятниця для печі не підходить. Але знову ж — є винятки. Традиція — річ жива, і всюди свої нюанси.
А як щодо яєць — коли фарбувати, коли писатиКрашанки — це такі однотонні пофарбовані яйця, а писанки — з візерунками. І їх робили по-різному.
Крашанки найчастіше фарбували або в четвер, або в суботу. Рідко — в п’ятницю. Але знову ж, не всі до цього ставляться однаково. Десь і в п’ятницю яйця фарбують, аби встигнути все приготувати.
А от писанки — це вже інша історія. Їх писали довго, вечорами, у тиші, з думкою. І не кожен цим займався — це була справа для дівчат і жінок, і зазвичай разом, гуртом. Тепло, спокійно, з піснями або просто в розмовах. Бо писанка — то не просто декор, а своєрідне послання.
Цікаво, що дівчата дарували хлопцям писанки — не менше трьох, загорнуті у вишиту хустинку. І це був, як то кажуть, сигнал. Якщо хлопець отримав такі яйця — час готуватись до весілля. Точно не отримає гарбуза.
Але головне — не дата, а стан душіЧесно кажучи, якби ви запитали: “А коли точно все робити?”, то відповідь одна — коли відчуваєте, що готові. Бо хочеться вірити, що не лише дата вирішує, а й думки, з якими готуєте страву. Паска — це, по суті, молитва, яку печеш. Якщо в серці метушня, образи, втома — краще трохи перепочити й лише тоді братись до справ.
Якщо коротко:
Четвер — найкращий день для випікання і фарбування.Субота — теж гарний варіант, якщо не встигли раніше.П’ятниця — день тиші й скорботи. Робити щось можна, але обережно.До речі, цьогоріч Великдень буде 20 квітня, але понеділок після нього, на жаль, не вихідний, бо воєнний стан. Та все ж, у повітрі буде особливий настрій — навіть попри буденність.
Ще одна порада: коли збиратимете великодній кошик, не кладіть туди зайвого. Паска, яйця, сало, м’ясо, хрін, сіль, вино та свічка — ось класика. А ось гроші, коштовності, чи, скажімо, пляшка коньяку — це вже не про Великдень. От і все. Гарної підготовки і світлого свята.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліМер Кам’янського передав захисникам дизельний мінівен
Разом із керівником благодійного фонду “Осоння України” Олександром Крутьком мер Кам'янського Андрій Білоусов зустрівся з Миколою Піщиком — командиром відділення безпілотних систем Окремого батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів.
Як зазначив міський голова, цьому підрозділі служить чимало наших земляків, наш обов’язок — підтримувати їх і допомагати у всьому, що сприятиме ефективному виконанню бойових завдань. Оборонцям передали дизельний мінівен, необхідний для оперативного пересування особового складу та здійснення аеророзвідки, а також смаколики — аби підбадьорити наших захисників.
Сьогодні автомобіль уже вирушає до місця призначення. Дякую фонду “Осоння України” за системну допомогу військовим та турботу про соціально вразливі категорії населення. Разом працюємо заради спільної мети — Перемоги України! – написав Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліВибухи у Дніпрі: армія рф атакує “шахедами”
Сьогодні близько 22:03 та 22:32 у Дніпрі було чутно вибухи. Ворог здіснив масовану атаку "шахедами". У деяких районах перебої зі світлом. На початку повітряної тривоги голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак закликав дотримуватися безпеки. "Повітряну тривогу не ігноруємо. Подбайте про безпечні місця. Бережіть себе та близьких", – написав він. О 21:55 Повітряні сили написали про те, що на Дніпро летять "шахеди". "Дніпро – БпЛА з південно-західного напрямку!", – йшлося в повідомленні. Також вони написали про підліт дронів до Дніпра о 22:26. Що пишуть моніторингові канали Станом на 22:15 для Дніпра…
Читати даліЧи отримає податкова доступ до рахунків українців: Гетманцев прокоментував ситуацію
Останнім часом в інтернеті почали стверджувати, що ще трохи, й податкова просто почне читати наші банківські виписки. Але не поспішайте нервувати.
Почалося все з того, що Hromadske опублікувало матеріал про те, що у планах уряду є така річ, як “розкриття банківської таємниці” для податкової. Мовляв, відповідно до нової Нацстратегії доходів, це може відбутися вже цьогоріч. Ну або максимум — до 2027-го. Цифри серйозні, тема ще серйозніша — от і підхопили її всі, кому не лінь.
Банки, податкова і Telegram-панікаДалі в мережі почали активно поширювати інформацію, що вже цієї весни чи літа всі банки передаватимуть інформацію про рахунки українців податковій. Тобто, мовляв, якщо ви щось приховали — вас одразу викриють. Звучить, м'яко кажучи, тривожно.
Але от вам ложка реальності до бочки новин.
Що каже ГетманцевДанило Гетманцев, народний депутат і голова комітету з питань фінансів, митниці та податків, одразу виступив із поясненням. І каже просто: немає жодного законопроєкту про те, щоб дати податковій доступ до рахунків людей.
І ні, до кінця цього скликання жодних шансів ухвалити це рішення немає. Не вірте фейкам, – стверджує він.
Тобто навіть якщо Мінфін щось там обмірковує — то на рівні ідей. Проєкт закону ще навіть не народився. А якщо і народиться — пройти комітети, Раду, голосування, підписи — це не за день вирішується. Навіть не за місяць.
І трохи здорового глузду наостанокТак, держава час від часу намагається посилити контроль за фінансами — це не новина. Але це не означає, що завтра зранку у вас перевірять, скільки ви витратили на каву. І точно не значить, що можна вірити кожному “експерту” в інтернеті, який посилається на “джерела” і кричить про “тотальний контроль”.
Бо правда в тому, що поки жодного такого закону не існує. А якщо колись і з’явиться — про це точно будуть довгі обговорення і дискусії.
Тож не ведіться на паніку. Усе, як то кажуть, ще дуже й дуже умовно.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліФілатов і суші зі скандалом: у Дніпрі мер «підсвітив» бренд з російським слідом
Що пов’язує Бориса Філатова з суші та російським бізнесом. У Страсний тиждень мер Дніпра Борис Філатов опублікував допис, що одразу викликав зацікавлення. Міркуючи про релігію, духовність і людяність, очільник міста вдався до несподіваного порівняння, у якому згадує суші — на перший погляд, невинний гастрономічний приклад. Але деталі виявилися цікавішими, ніж могло здатися спершу. Зокрема міркуючи про духовність, Борис Філатов написав: «Жеріть хоч суші. Тільки одне одного не їжте. І не судіть нікого. Особливо тих, хто не схожий на вас. Бо не вам судити. За вас вже все вирішили. І все…
Читати даліМер Кам’янського провів штаб із питань підготовки до майбутнього опалювального сезону
Сьогодні, 16 квітня, мер Кам'янського Андрій Білоусов провів штаб із питань підготовки до опалювального сезону 2025–2026 років.
На початку підбили підсумки роботи житлово-комунальних служб міста за минулий осінньо-зимовий період. Він пройшов більш-менш стабільно. За це міський голова подякував всім комунальникам, енергетикам, аварійним службам за злагоджену роботу.
Мер також розповів, що завдання зараз — завчасна та системна підготовка до нового опалювального сезону. Для цього розробили план заходів, який затвердять на найближчому засіданні виконкому. Вже зараз розпочали підготовку котелень, теплових мереж, житлових будинків, шкіл, дитячих садочків, медичних установ. Основну частину робіт виконують аварійно-диспетчерська служба, КП “Добробут”, АТ “Дніпровська ТЕЦ”, тепломережі, ДДТЕК, газопостачальні підприємства.
Так, АТ “Дніпровська ТЕЦ” провела гідравлічні випробування, тривають роботи з ліквідації поривів. Цього року підприємство заплановало виконати понад 10 км ізоляції зовнішніх тепломереж.
Проаналізували звернення мешканців до ЄДС. За їх результатами сформовали перелік пріоритетних заходів. Регулярно проводитимемо засідання штабу, включаючи виїзні перевірки на місцях. Готуємося завчасно, аби новий сезон пройшов стабільно та без зайвих викликів, – додав Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua
Читати далі