На Хмельниччині можуть перейти до графіків відключення світла

Через російський обстріл електромережі Хмельницької області працюють в аварійному режимі. Тому можуть бути застосовані мережеві обмеження.
Про це повідомляє “Хмельницькобленерго”.
“Енергетики фіксують суттєве зростання навантаження на електромережі”, – ідеться в заяві.

Енергетики додали, що якщо ситуація й надалі буде йти таким чином і споживачі не зменшать обсяг споживання електричної енергії – будуть введені мережеві обмеження.
Фото: Графік (hoe.com.ua)Також у “Хмельницькобленерго” опублікували графік відключення світла.
Ситуація зі світлом в Україні після масштабних російських обстрілів
Після масштабного обстрілу України 22 березня, під час якого ворог в основному бив по енергооб'єктах, було знеструмлено лінію 750 кВ “Дніпровська”, яка живить ЗАЕС. Станція кілька годин до відновлення була за крок від блекауту, залишаючись на одній лінії живлення.
Наступного дня, 23 березня, Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту, вдруге за добу. Окупанти пошкодили лінію живильної станції, але все вдалося відновити. Президент України Володимир Зеленський, розповідаючи про ситуацію в енергосистемі країни, визнав, що важка ситуація залишається у Харкові.
Зазначимо, що в ніч проти 24 березня російські окупанти в черговий раз атакували Україну ракетами та дронами-камікадзе. Сили ППО знищили 18 ракет і 25 дронів.
Учора стало відомо, що у Кривому Розі вводяться графіки аварійних відключень електроенергії. Крім того, у Харкові та області з 25 березня до кінця місяця вводять графіки погодинних відключень світла.
Додамо, за словами гендиректора компанії YASNO Сергія Коваленка, через російські обстріли ДТЕК загалом втратив 50% генерації електроенергії.

Читати далі

Галущенко: Рішень про підвищення тарифів на електроенергію наразі немає

Наразі рішень щодо перегляду тарифів на електрику для населення чи заборони експорту електроенергії немає. Уряд ухвалюватиме їх після фіксації наслідків масованої атаки РФ на об'єкти енергетики.
Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко під час брифінгу після зустрічі з віцепрем'єром, міністром енергетики Швеції Еббою Буш на “Енергореформi”.
“Наразі ми не розглядаємо питання заборони експорту електроенергії. Я не бачу сьогодні, що заборона якось драматично вирішить нашу ситуацію. Далі – подивимося”, – сказав Галущенко.

Він також зазначив, що наразі немає рішень про зміну ПСО, а також тарифів на електроенергію для населення.
Раніше оператор ДніпроГЕС “Укргідроенерго” заявив, що після пошкодження станції компенсація їм тарифів для населення опинилася під загрозою.

“Кожен удар впливає і на комерційну частину функціонування ринку. Це абсолютно логічно. Але зараз немає рішень, якщо ми говоримо про тарифи для населення, про ПСО або експорт е/е. Ми зосереджені на фіксуванні наслідків: у якому стані енергетика, що знищено, що максимально швидко можемо відновити. Тоді вийдемо на якісь цифри, терміни цього процесу, і від цього будемо ухвалювати рішення з усіх питань, про які ви говорите”, – пояснив міністр.

Водночас він звернув увагу, що, зокрема, підвищення тарифів на електроенергію для населення у 2023 році (з 1 червня – до 2,64 грн/кВт-год – ЕР) допомогло енергетиці відновитися.
“Це комерційна частина, вона важлива. Я говорив: якби ми не підняли тарифи торік, ми б не відновилися в такому обсязі, в якому це зробили. Але, на жаль, знову масовані удари, це вплив на ступінь відновлення. І, на жаль, багато пошкоджень саме тих станцій, які були максимально відновлені”, – зазначив Галущенко.

Відповідаючи на запитання, чи можлива державна допомога енергооб'єктам на відновлення, оскільки на ДніпроГЕС втрачено приблизно 1000 МВт балансувальної потужності й великі втрати на ТЕС, міністр зазначив: “Щоб зрозуміти швидкість відновлення і питання грошей, потрібно зараз верифікувати збитки. Не розуміємо, про які суми йдеться. Треба все звести, тоді побачимо, які в компаній ресурси на те, щоб відновити, і які це будуть терміни”.
Водночас він додав, що доцільно було б збільшити дозволену потужність перерізу для імпорту електроенергії з Європи.
“Ще вчора ми просили підвищити потужність на експорт. Тепер знову повертаємося до питання імпорту. 1,7 ГВт – це не маленький показник, але потрібно більше. Я прошу завжди по максимуму. Ті ж 2,5 ГВт – це те, щоб нам потрібно”, – сказав глава Міненерго.

Масштабна атака 22 березня
В ніч на 22 березня загарбники масовано атакували Україну. Під ударом окупантів була енергетика.
Зокрема, росіяни вдарили по ДніпроГЕС. Важка ситуація була у Харкові, у місті проблеми не лише зі світлом, але й з інтернетом, постачанням тепла та води. В “Укренерго” назвали атаку на енергетику найбільшою за весь час війни.

Читати далі

За тиждень енергетики ДТЕК повернули електропостачання майже 180 тисячам родин Дніпропетровщини

Із 18 по 24 березня фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі відновили електропостачання для 178 969 родин у 253 населених пунктах Дніпропетровщини, що були знеструмлені через ворожі удари.

Читати далі

Наживалися на літньому відпочинку дітей: у Дніпрі слідчі задокументували злочинну діяльність посадовців міської ради

Фігуранти керували розгалуженою мережею міських дитячих центрів й у 2023 році організували платний літній відпочинок для дітей. Отримані кошти розподілялися між членами групи, тоді як за законом мали зараховуватися на рахунки комунального закладу.

Читати далі