Шмигаль: Відключення опалення дозволить краще збалансувати енергосистему

Завершення опалювального сезону дозволить краще збалансувати енергосистему України.
Про це говорить заява прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля під час засідання Кабінету міністрів.
Шмигаль зазначив, що через прийнятні погодні умови низка громад та міст вже ухвалили рішення про завершення опалювального сезону. І, за його словами, попри величезні виклики та загрози, Україна успішно його пройшла.
“Вимкнення опалення дозволить нам краще збалансувати енергосистему. Це ресурси, які ми зараз потребуємо і направимо на те, аби світло було в усіх українських родин”, – сказав прем'єр.

За його словами, ремонти на енергооб'єктах не зупиняється ні на хвилину.
“Продовжуємо підготовку. Посилюємо стійкість нашої енергетики. Починаємо накопичувати ресурси для наступної зими”, – додав Шмигаль.

Опалювальний сезон в Україні
Україна пройшла опалювальний сезон 2023-2024 майже без ускладнень. Перебої у постачання тепла були лише у прифронтових регіонах, де тривають бойові дії.
Низка областей вже заявили про плани завершити опалювальний сезон. Так, 28 березня опалювання вимкнули у Львові, Миколаєві, Вінниці та Києві.
У Чернігові та Запоріжжі опалювальний сезон завершився 29 березня.
У частині Рівненської області опалення відключать 30 та 31 березня.
А у Харкові вирішили достроково завершити на тлі масованих атак Росії.
При цьому Одеса пізніше всіх завершить опалювальний сезон – 7 квітня.

Читати далі

“Укренерго” застосовує аварійні відключення світла ще у трьох областях

Диспетчерський центр “Укренерго” змушений застосувати графіки аварійних відключень на період вечірнього максимуму споживання у Сумській, Полтавській та Донецькій областях.
Про це повідомляє пресслужба держкомпанії.
При цьому аварійні відключення вже застосовані у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській областях.
“Основна причина – відсутність достатнього обсягу генеруючих потужностей в системі для покриття споживання в окремих регіонах країни, як наслідок нічної масованої російської атаки на українські електростанції.
Продовжують діяти обмеження енергопостачання на Харківщині та в Кривому Розі”, – йдеться у повідомленні.

Споживачів в інших регіонах також закликали споживати електроенергію ощадливо.
Нагадаємо:
Диспетчерський центр “Укренерго” застосував екстрені відключення у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях. Все через відсутність достатнього обсягу генеруючих потужностей в системі.

Читати далі

Зеленський оприлюднив декларацію про доходи за 2023 рік

Президент України Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про майно, доходи та витрати за 2023 рік.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.
Згідно з декларацією, доходи глави держави та членів його сім'ї за рік становили 12 млн 423 тисячі 008 гривень. Більшу частину склали доходи від продажу облігацій внутрішньої державної позики – 7 млн 455 тисяч 972 гривень.
Доходи сім'ї Зеленського переважно складалися із зарплати, відсотків банку та доходу від здачі нерухомості в оренду. Усього сім'я президента заробила 4 млн 967 тисяч 036 гривень.
“Збільшення доходів порівняно з минулим роком відбулося через відновлення орендних платежів”, – уточнили в ОП.

Також залишок коштів родини президента скоротився станом на кінець минулого року майже на 2 млн 800 тисяч гривень.
У відомстві додали, що інших змін щодо активів, нерухомості чи транспортних засобів не було.
Декларація Зеленського за 2022 рік
Нагадаємо, наприкінці січня цього року президент України Володимир Зеленський оприлюднив декларацію за 2022 рік. Тоді доходи глави держави та членів його сім'ї становили 3 млн 692 тисяч 683 гривень, тоді як доходи за 2021 рік були у розмірі 10 млн 824 тисяч 507 гривень.
Різке скорочення доходів було пов'язане з тим, що тимчасово припинилися договори оренди на території України через повномасштабне вторгнення росіян.

Читати далі

У Камʼянському власникам постраждалих будинків будуть виділені кошти з міського бюджету на відшкодування збитків

Міський голова Андрій Білоусов провів чергову нараду щодо будинків, зруйнованих та пошкоджених під час нічної ворожої атаки. Чотири зруйновані будівлі – це дачні будинки. Ряд інших будинків дістали пошкодження різного ступеня. У понеділок, 1 квітня, відбудеться позачергова сесія міської ради, щоб затвердити програму підтримки населення, в рамках якої на відшкодування збитків з міського бюджету буде спрямовано 3,5 мільйони гривень. Розмір компенсації встановлюватиме спеціальна комісія в індивідуальному порядку залежно від ступеня руйнувань. Також свою поміч запропонували також міжнародна благодійна організація «Карітас» та гуманітарна місія допомоги мирному населенню «Проліска» – партнер UNHCR…

Читати далі

Андрій Білоусов привітав комбінат Каметсталь

2 березня 1889 року була задута перша доменна піч на металургійному підприємстві. Саме ця дата вважається днем народження Дніпровського металургійного заводу (з 1984 року – комбінату). Сьогодні, з нагоди 135-ї річниці заснування підприємства пройшла церемонія нагородження кращих працівників ПрАТ «Каметсталь»відзнаками різних рівнів. Спільно з Олегом Гапічем, начальником Кам’янської РВА, привітали металургів, коксохіміків та інших працівників нашого містоутворюючого підприємства з почесним ювілеєм, – повідомив Андрій Білоусов. Історія нашого міста нерозривно пов’язана з розвитком комбінату. Завдяки йому Кам’янське із невеликого селища стало індустріальним містом. І сьогодні, навіть у ці складні часи, підприємство…

Читати далі

Мер Кам’янського провів нараду щодо зруйнованих росіянами будинків

29 березня у Кам'янському провели чергову нараду щодо будинків, зруйнованих та пошкоджених під час нічної ворожої атаки. Чотири зруйновані будівлі – це дачні будинки. Ряд інших будинків дістали пошкодження різного ступеня. У понеділок, 1 квітня, проведемо позачергову сесію міської ради, щоб затвердити програму підтримки населення, в рамках якої на відшкодування збитків з міського бюджету буде спрямовано 3,5 мільйони гривень. Розмір компенсації встановлюватиме спеціальна комісія в індивідуальному порядку залежно від ступеня руйнувань, – повідомив мер. Свою поміч запропонували також міжнародна благодійна організація «Карітас» та гуманітарна місія допомоги мирному населенню «Проліска» –…

Читати далі

В Камʼянському відзначили 135-ту річницю з моменту задуття першої доменної печі на металургійному підприємстві міста

2 березня 1889 року була задута перша доменна піч на металургійному підприємстві Камʼянського.  Саме ця дата вважається днем народження Дніпровського металургійного заводу (з 1984 року – комбінату). Сьогодні, 29 березня, з нагоди 135-ї річниці заснування підприємства пройшла церемонія нагородження кращих працівників ПрАТ «Каметсталь»відзнаками різних рівнів.  Про це повідомляє мер міста Андрій Білоусов. “Спільно з Олегом Гапічем, начальником Кам’янської РВА, привітали металургів, коксохіміків та інших працівників нашого містоутворюючого підприємства з почесним ювілеєм. Історія нашого міста нерозривно пов’язана з розвитком комбінату. Завдяки йому Кам’янське із невеликого селища стало індустріальним містом. І сьогодні,…

Читати далі

Мінфін: Україна отримала у березні близько 9 млрд доларів зовнішнього фінансування

До загального фонду держбюджету України цього місяця надійшло близько 9 мільярдів доларів пільгового зовнішнього фінансування. Йдеться про кошти від Євросоюзу, Канади, Великої Британії, Японії та Міжнародного валютного фонду.
Про це повідомляє Міністерство фінансів України.
У відомстві зазначили, що у 2024 році зовнішнє фінансування України сягає 10,1 мільярда доларів, а загалом з початку широкомасштабного вторгення РФ і станом на зараз йдеться про 83,7 мільярда доларів.
“Міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків Державного бюджету України”, – передали в міністерстві.

Також уточнюються суми від донорів, які у березні надійшли Україні в рамках зовнішнього фінансування:
Європейський союз надав 4,9 млрд доларів (пільгове фінансування); Канада передала 1,5 млрд доларів (пільгове фінансування); Японія надала 1,1 млрд доларів (пільгове фінансування); МВФ – 880 млн доларів (пільгове фінансування); Велика Британія передала 515 млн доларів (пільгове фінансування).

Деталі про зовнішнє фінансування у березні
В Мінфіні розповіли, що кошти від ЄС стали першим траншем у межах нового інструменту Ukraine Facility. Вони також є частиною перехідного фінансування, загальний обсяг якого сягає 6 млрд євро.
“Механізм перехідного фінансування дозволяє забезпечити нагальні потреби бюджету до остаточного затвердження Плану України для Ukraine Facility”, – передали у відомстві.

Свою фіндопомогу Україні Японія спрямовувала через механізми Світового банку. З неї 882 млн доларів є частиною позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” (DPL), а 230 млн доларів є коштами у межах проекту “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.
Пільговий кредит від Канади надійшов в рамках 3-ї додаткової угоди, яка є продовженням угоди, підписаної 8 серпня 2022 року, уточнюють в Мінфіні.
Фінансування від МВФ стало 4-м траншем у межах програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Зазначається, що Україна залучила вже близько 5,4 млрд доларів з передбачених програмою 15,6 млрд доларів.
“Пільгове фінансування від Великобританії є частиною позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” через механізм Світового банку”, – розповіли в міністерстві.

Нагадаємо, раніше у Нацбанку заявили, що Україна протягом березня-квітня отримає 10 млрд доларів міжнародного фінансування.

Читати далі

Вихованці камʼянської ДЮСШ навчалися самозахисту

28 березня на базі СК “Прометей” для молоді Камʼянського пройшов практичний урок з самозахисту. Захід організувало Управління молоді та спорту Кам’янської міської ради.  Як повідомили організатори заходу, основною метою уроку було навчити молодь громади основним принципам самозахисту від нападників, а також як діяти під час ракетних обстрілів та як поводитись з вибухонебезпечними предметами, і які вони бувають. Серед учасників заходу були і вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста, які спробували свої сили в простих техніках самозахисту та дізналися надзвичайно корисну інформацію про вибухонебезпечні предмети.

Читати далі

Представник польського уряду намагався зірвати переговори з Україною – ЗМІ

Українці розкритикували заступника аграрного міністра Польщі Міхала Колодзейчака за його “дивну” поведінку під час переговорів з Польщею. Сам заступник міністра відкидає усі звинувачення, хоча польські асоціації підтвердили українські слова. Про це пише польське видання Onet.
Представники українських організацій, які брали участь у переговорах, стверджують, що Колодзейчак поводився неадекватно: багаторазово виходив з кімнати, підморщував ніс, демонстративно зняв навушники, коли виступав український міністр й нервово виступав.

Сам Колодзейчак заперечує більшість звинувачень, але визнає, що під час зустрічі дійсно виникла конфронтація. Він стверджував виданню Onet, що українцям не сподобалося, що “він був добре підготовлений до переговорів”.
Представники польських організацій, які брали участь у переговорах, підтверджують слова українців. За словами одного з учасників переговорів з польської сторони, протягом близько 2,5 годин зустрічі Колодзейчак постійно виходив і заходив до кімнати переговорів, переглядав телефон й був зайнятий всім, окрім розмови.
“Коли ми вже наближалися до завершення переговорів, і міністр Сєкерський на деякий час вийшов із зали, Міхал несподівано “напав” на представників української делегації, які, мушу визнати, були дуже добре підготовлені до цієї зустрічі. Вони показали на презентації, скільки зерна мають законтрактувати, і аргументували, що не можуть зараз розірвати угоди, укладені рік тому. Вони хотіли, щоб польська сторона дозволила транзит цих кількох сотень тисяч тонн”, – розповів учасник переговорів.

Саме звернення українців щодо дозволу на транзит зерна через Польщу стало точкою “спалаху” заступника міністра.
За словами польських представників, після зустрічі вони поговорили з Колодзейчаком про його поведінку. Він отримав догану, і вони сподіваються, що його поведінка зміниться.

Читати далі