Мінфін: У лютому видатки держбюджету зросли на 45%

У лютому видатки з держбюджету становили 274,6 млрд гривень. Це на 45,3% більше, ніж у січні цього року (у січні за даними Мінфіну вони становили 150,2 млрд грн).
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.
“За січень – лютий 2024 року загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету становить 424,8 млрд грн. У тому числі у лютому було витрачено 274,6 млрд гривень”, – йдеться у повідомленні.

У структурі видатків найбільше спрямовано:
179,9 млрд грн – на оплату праці з нарахуваннями (у тому числі у лютому – 104 млрд грн) або 42,3 % від загального обсягу видатків, витрачених за січень – лютий 2024 року. Зокрема, на грошове утримання військовослужбовців спрямовано 137,4 млрд грн (у лютому – 80 млрд грн);
55 млрд грн – на оплату використання товарів і послуг (у лютому – 45,8 млрд грн) або 13% від загального обсягу видатків. У тому числі:
21,7 млрд грн – для підтримки Збройних Сил України. Це придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування), пально-мастильних матеріалів, продуктів харчування; 22,3 млрд грн – перераховано Національною службою здоров’я України на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення;
89,5 млрд грн – на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомоги, стипендій) (у лютому – 47,6 млрд грн) або 21,1% від загального обсягу видатків. У тому числі:
42,5 млрд грн – трансферт Пенсійному фонду для фінансового забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій; 23 млрд грн – для виплати Міністерством соціальної політики на соціальний захист дітей та сімей, захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини, для підтримки малозабезпечених сімей; 9,4 млрд грн – для виплати Міністерством соціальної політики житлових субсидій та пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу;
35,6 млрд грн – на обслуговування державного боргу (у лютому – 26,1 млрд грн) або 8,4% від загального обсягу;
23,7 млрд грн – на трансферти місцевим бюджетам (у лютому – 11,9 млрд грн) або 5,6% від загального обсягу.

Читати далі

У ПФУ пояснили через що українців можуть залишити без стажу та пенсій

За словами представників ПФУ, аби уникнути проблем у майбутньому, необхідно уважно стежити за документами не тільки під час оформлення виплат, а й під час працевлаштування.
Через певні помилки деякі українці можуть залишитися без пенсійних виплат і страхового стажу.
Як можна уникнути проблемНеобхідно звертати увагу на заповнені дані в трудовій книжці не тільки під час оформлення пенсії, а й у ті моменти, коли людина влаштовується на нову роботу.
Якщо на новому місці роботи припустилися помилки, тоді можуть виникнути певні проблеми із сумою виплат і кількістю стажу.
Найпоширеніші помилки, які виникають під час заповнення трудової книжки:
дата; назва посади; назва підприємства або компанії; номер і дата наказу; підпис керівника та його ПІБ, печатка; мають бути зафіксовані зміни в назві підприємства або їх реорганізація; записи в трудовій книжці не повинні бути виконані “іншим чорнилом” після попередніх записів про прийняття або звільнення.
Вкрай важливо, всі помилки мають бути виправлені окремим записом, який має бути засвідчений відповідно до вимог.
Примітно, що тільки у роботодавців є можливість вносити низку змін до трудової книжки, якщо вони не є винуватцями помилок. Також зазначено, що під час зміни прізвища важливо правильно зазначити необхідний документи, дату його видання.
До речі, 3 роки тому в Україні з'явилися електронні трудові книжки. У зв'язку з цим роботодавці мають надсилати до Пенсійного фонду копії трудових книжок своїх підопічних. Це має забезпечити повну інформацію про стаж.
В ПФУ розповіли, що рішення про нарахування стажу ухвалює посадова особа, а не автоматична система.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Як швидко відновити потьмянілі ложки та виделки: заблищать, як новенькі

Якщо столові прилади потьмяніли, не варто позбуватися їх і поспішати купувати нові. Ложки, виделки та ножі можна доволі легко відновити, повернувши їм блиск. Для цього знадобляться звичайні побутові засоби, пише OBOZ.UA.
Алюмінієва фольгаЗа допомогою алюмінієвої фольги можна за лічені хвилини відновити потьмянілі побутові прилади. Для цього потрібно зробити наступне:
вистелити алюмінієвою фольгою миску або відро;налити гарячу воду;додати пару столових ложок харчової соди;помістити столові прилади в розчин на кілька хвилин.Уже за кілька хвилин потьмяніння почне відходити і переходити на алюмінієву фольгу.
Зубна пастаЦей доступний засіб також легко впорається із проблемою. Ось що потрібно зробити:
нанести невелику кількість зубної пасти на м'яку тканину;обережно потерти столові прилади, приділяючи увагу потьмянілим ділянкам;промити столові прилади водою;ретельно висушити.За рахунок м'яких абразивних частинок зубна паста дбайливо зніме потьмяніння, оголюючи блискучу поверхню.
Розчин оцтуПовернути блиск столовим приладам здатен столовий оцет. Використовуючи його, потрібно:
змішати рівні частини білого оцту та води в мисці;замочити потьмянілі столові прилади на 5-10 хвилин;промити столові прилади водою;висушити їх м'якою тканиною.Після цього столові прилади виглядатимуть, як новенькі.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

В ЄС не змогли домовитися про верхню межу безмитного агроімпорту з України – ЗМІ

Країни ЄС поки не змогли домовитися щодо верхньої межі безмитного імпорту українського зерна, а також щодо необхідності поширити обмеження на іншу продукцію з України. Про це інформує німецький телеканал n-tv.
“У дебатах щодо верхньої межі безмитного імпорту українського зерна 27 країн ЄС продовжують розходитися в думках”, – йдеться у повідомленні.

За словами дипломатів, серед країн-членів також немає чіткої більшості щодо пропозиції Європарламенту поширити обмеження на м'ясо птиці, яйця та цукор з України, запропоновані Єврокомісією в січні.
Подальші переговори з цього питання заплановані на сьогоднішній вечір.
У січні по всій Європі спалахнули протести фермерів, однією з головних вимог яких було посилення контролю за нібито недобросовісною конкуренцією з боку України.
Фермери кажуть, що українська продукція, яка колись прямувала до Африки чи Близького Сходу, тепер залишається в Європі, підриваючи позиції місцевих виробників. Вони також кажуть, що українські виробники не підпадають під вищі екологічні та соціальні стандарти ЄС.

Читати далі

Кабмін вніс до Ради законопроект про підвищення акцизів на тютюнові вироби

Кабінет міністрів зареєстрував проект закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби” (№11090).
Про це говорить повідомлення уряду.
Згідно з повідомленням, перегляд акцизів відбувається з метою гармонізації українського законодавства до вимог Євросоюзу.
З 2018 року в Україні працює план підвищення акцизу на тютюнові вироби на 20% щороку. Цей план мав у 2025 році забезпечити виконання вимог Директиви ЄС щодо мінімального акцизного податкового зобов’язання – не менше ніж 90 євро за 1000 шт. сигарет.
Через девальвацію, викликану війною, у 2025 році акциз на сигарети досягне лише рівня 70 євро.
“Тобто чинний графік не дозволяє досягти рівня оподаткування встановленого у ЄС, тому виникла необхідність переглянути ставки акцизного податку, з метою поступового, до 2028 року, досягнення мінімального рівня встановленого Директивою ЄС”, – йдеться в повідомленні Кабміну.

Вираження у євро ставок акцизного податку на тютюнові вироби рекомендовано Міжнародним валютним фондом в межах програми Механізму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility, EFF) та передбачено Національною стратегією доходів.
Реалізація законопроекту дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету: у 2025 році на 612 млн грн, у 2026 році – на 5,001 млрд грн, у 2027 році – на 9,379 млрд грн, у 2028 році – на 13,852 млрд грн.
Згідно з повідомленням, це важливо для підтримки сектору оборони та безпеки, адже всі власні надходження будуть спрямовані на сектор безпеки і оборони.
Кабінет міністрів розраховує, що реалізація законопроекту сприятиме досягненню соціального ефекту: зменшенню споживання сигарет, і, як наслідок, захворюваності на серцево-судинні хвороби та збільшенню тривалості життя українця.

Читати далі

ЗМІ: Експорт нафти з Росії зростає попри атаки українських дронів

В Росії, попри атаки українських дронів на нафтову інфраструктуру, зростає експорт нафти. У березні РФ збільшить експорт на 200 тисяч барелів на день.
Про це повідомляє агентство Reuters.
“Напади, ймовірно, скоротять переробку російської нафти на 300 тисяч барелів на день, на додаток до планових ремонтних закриттів”, – написали аналітики JP Morgan у своїй записці.

Однак, за їх даними, зниження обсягів первинної переробки нафти призведе до збільшення її експорту.
Росія збільшить експорт нафти через свої західні порти у березні майже на 200 тисяч барелів на день.

Читати далі

З 1 квітня в Україні скасують десятки тисяч посад: хто може залишитися без роботи

В Україні планують провести оптимізацію штатних посад у системі держорганів влади. Уряд прийняв рішення скоротити близько 19,3 тисячі посад з 1 квітня поточного року. Про це повідомили на офіційному порталі Міністерства фінансів, пишуть Новини.LIVE.
Чому скорочують посадиУ відомстві зазначили, що вакантні посади за системою оплати праці, що діяла до 2024 року, мали вагому роль для міністерств. Коли там була велика кількість вакансій, а обсяг фонду оплати праці рахували за граничною чисельністю, це давало передумови для його економії та призводило до виплат більшої зарплати.
Після проведення аналізу оплати праці в держорганах виявилось, що в деяких з них обсяг стимулюючих надбавок був необмежених розмірів. Деяким працівникам необґрунтовано призначались великі суми доплат, приміром, 620 %. Щоб виправити цю ситуацію, Кабінет Міністрів втілив реформу оплати праці в держорганах.
“Тому уряд у 2024 році реалізував реформу оплати праці, запровадивши нову грейдову систему посадових окладів в органах державної влади”, — сказали у міністерстві.
Оплата праці чиновників у 2024-муДля стандартизації оплати праці у межах нової системи застосували групування посад за певними ознаками. Зараз заробітну плату посадовців розділяють на дві частини, що унеможливить нарахування захмарних надбавок. А саме:
стала складова – 70% (посадовий оклад, надбавка за вислугу років, доплата за ранг держслужбовця, грошова допомога, що виплачують разом з наданням щорічної відпустки);варіативна складова – 30% (різноманітні премії, компенсації за додаткове навантаження).При цьому посадові оклади визначаються, виходячи з класифікації посад, наведених у каталогу типових посад держслужби. Враховується щорічне співставлення рівня оплати праці посад у державному апараті з приватним сектором країни.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Чим помити вікна навесні, щоб вони були чистими весь рік: 3 дієві домашні засоби

Навіть після ретельного миття вікон на склі нерідко залишаються негарні розводи. Крім того, вже після першого дощу вікна вкриваються плямами, на які швидко прилипає пилюка та які стають дуже помітними на сонці. Проте цієї проблеми можна уникнути, пише ТСН.
Якщо у воду для миття вікон додати спеціальний компонент, це допоможе не тільки набагато швидше впоратися з різними забрудненнями, вимити скло без розводів, а й надовго зберегти чистоту. Після використання особливого розчину скло довгий час протистоятиме плямам і бруду.
ЙодЩоб приготувати дієвий розчин для миття вікон, потрібно розвести 5-10 крапель йоду в 1 л теплої води. Вимивши вікна, слід додатково протерти скло цим розчином, а наостанок пройтися зім'ятим папером. Поверхня дуже довго залишатиметься ідеально чистою.
КрохмальДопоможе впоратися із забрудненнями крохмаль. Потрібно розвести 1 столову ложку картопляного крохмалю в 1 л теплої води та перелити розчин у пульверизатор. Струснувши ємність, слід розпилити розчин на скло і дати йому підсохнути.
Потім протерти сухим рушником чи ганчіркою з мікрофібри, поки поверхня не почне блищати. Скло не забруднюватиметься протягом довгого часу.
ЧайКраще за магазинні засоби справляється з пилюкою та брудом звичайний чорний чай. Усе, що потрібно – заварити в одній склянці води чотири пакетики чорного чаю. Цим розчином вимити вікна і протерти сухою тканиною з мікрофібри. Після цього вікна ще довго можна буде не мити.
Важливо: чайний розчин слід наносити лише на скло, адже рама пластикових вікон може потемніти.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

За що податкова виписує ФОПам “драконівські” штрафи в 2024: види порушень і суми стягнень

Українці, що ведуть підприємницьку діяльність у 2024 році, мають знати, за які порушення їх можуть оштрафувати податковці. Де дозволить працювати у межах чинних норм і запобігти отриманню штрафних санкцій.
За які порушення штрафують фізичних осіб-підприємців цього року та скільки треба заплатити, розповів податковий консультант Михайло Смокович, пишуть PRO ГРОШІ.
Найбільш “болючі” штрафи для ФОПів від податкової у 2024Перелік можливих порушень підприємців, за які передбачені штрафи, досить широкий. Найчастіше штрафують за невчасно подану звітну декларацію чи неналежне ведення первинної документації. Є і менш часті штрафи, приміром, за неналежне ведення первинної документації.
Суми стягнень відрізняються залежно від проблемних ситуації та можуть сягати чималих розмірів – до десятків тисяч гривень. Ігноруючи важливі зобов'язання, підприємці можуть збанкрутувати через величезні штрафи.
За що і на скільки можуть оштрафувати ФОПів у 2024 році:
невчасно подана звітність – штраф 340 грн (у разі, якщо ви не встигли у визначений термін подати декларацію фахівець радить просто одразу заплатити єдиний податок на 340 грн більше);несвоєчасна сплата єдиного податку – для ФОПів 1 та 2 групи штраф становить 50% від суми боргу, для підприємців 3 групи – 5% або 10% (залежно від терміну погашення заборгованості);незастосування реєстратора розрахункових операцій: 100% вартості проданих товарів за перше порушення, 150% вартості – за кожне наступне порушення;відсутність обліку товарних залишків – штраф 100% (це стосується ФОПів, які продають ризикові групи товарів, приміром, ювелірні вироби, підакцизна продукція, медичні засоби тощо);неналежне ведення первинної документації – 1 020 грн;співпраця з неоформленим працівником – 10 мінімальних заробітних плат (станом на лютий 2024 року – 71 000 грн);ведення неоформленої підприємницької діяльності – від 17 000 до 34 000 грн з конфіскацією майна.
Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

В Україні можуть достроково завершити опалювальний сезон – “Нафтогаз”

Опалювальний сезон в Україні цього року завершитись наприкінці березня через плюсову температуру повітря. Про це заявив голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов в інтерв’ю виданню Le Figaro.
“Зазвичай опалювальний сезон закінчується 15 квітня, але цього року, зважаючи на плюсову температуру, це відбудеться наприкінці березня”, – сказав він.

За його словами, Україна спокійно пережила зиму.
“Ми засвоїли уроки 2022 року, коли восени зазнали масованих атак з боку Росії, і підготувалися. Наша енергосистема дуже надійна. Але це не означає, що росіяни не намагалися атакувати нашу інфраструктуру щодня”, – додав Чернишов.

Читати далі