Україна та ЄС підписали угоду про боротьбу з шахрайством

Міністр фінансів Сергій Марченко та Єврокомісар із питань бюджету та адміністрування Йоханнес Хан підписали про участь України в програмі ЄС щодо боротьби із шахрайством.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Зазначається, що метою програми є захист фінансових інтересів ЄС шляхом підтримки зусиль у боротьбі з шахрайством і корупцією, що впливають на бюджет ЄС та забезпечення належного виконання законодавства з митних та сільськогосподарських питань.
За словами Марченка, приєднання до програми щодо боротьби із шахрайством є ще одним важливим кроком для зміцнення співпраці з Європейським Союзом, а також побудови надійних та прозорих відносин.
Таким чином, підписана Угода між Україною та ЄС сприятиме:
запобіганню та боротьбі з шахрайством, корупцією та будь-якою іншою незаконною діяльністю, що впливає на фінансові інтереси України та ЄС; покращенню процесів звітування про можливі порушення щодо коштів ЄС; реалізації інструментів оперативного обміну адміністративною інформацією між Україною та ЄС в митних та сільськогосподарських справах.
Нагадаємо:
За підсумками минулого року в Україні було відкрито рекордну кількість справ за статтею “Шахрайство” за останні 11 років – 82,6 тисячі кримінальних проваджень.

Читати далі

Прийняли у першому читанні: Рада підтримала декларування незареєстрованої зброї

Документ дозволяє українцям застосовувати незареєстровану зброю для відсічі окупантам.
ВР прийняла в першому читанні законопроєкт про вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Цей документ покликаний врегулювати декларування незареєстрованої зброї, якою володіють українці під час повномасштабної російської агресії. Ініціатива також пропонує дозволити цивільним використовувати її для відсічі та стримування агресії росії.
Проєкт закону також пропонує поширити дозвіл використання також і на знайдену під час воєнного стану зброю. Після завершення цього періоду цивільні матимуть віддати зброю поліції. Про ухвалене парламентом рішення у середу, 20 березня, розповіла нардепка Ірина Геращенко.
Як пише Геращенко, за оцінками експертів, після закінчення повномасштабної війни в Україні може бути до 3 млн одиниць незареєстрованої зброї, що може стати великою проблемою для держави. Тому громадяни, в яких така зброя є, мають її задекларувати. Поліція у свою чергу внесе зброю до обліку та поверне її власникові до завершення воєнного стану, передбачає документ.
Вже після завершення воєнного стану власники зброї впродовж 90 днів матимуть повернути зброю поліції. Ця вимога у чинній редакції законопроєкту не стосується гранатометів, кулеметів та вибухонебезпечних речовин. Про знайдену зброю громадяни будуть зобовʼязані повідомити поліцейським протягом 24 годин, йдеться у проєкті закону.
“Власники цивільної зброї не несуть відповідальності за застосування її проти агресорів під час воєнного стану. Нещодавно запрацював Єдиний реєстр зброї, який поки що функціонує в обмеженому режимі. Планується також створити Електронний кабінет, через який можна провести реєстрацію самостійно”, – пояснила нардепка.
За словами Геращенко, законопроєкт №9538 був прийнятий у першому читанні 300 голосами “за”. Серед них – 199 голосів від представників фракції “Слуга народа”. Геращенко зазначила, що без підтримки з боку інших фракцій монобільшість не змогла б ухвалити цю ініціативу.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Кубраков відреагував на блокування автобусів на кордоні з Польщею

Віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков звернувся до міністра внутрішних справ Польщі Марціна Кєрвінського щодо блокування польським страйкарями руху автобусів з України на пункті пропуску “Шегині – Медика”.
Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення.
За повідомленнями Державна прикордонна служба України та Прикордонної служби Польщі у пункті пропуску “Медика – Шегині” розпочалося блокування руху автобусів близько 11:10.
Польські протестувальники зупинили рух на дорозі перед пунктом пропуску “Медика”. Відомо, що вони пропускатимуть по одному автобусу щодві години, як на в’їзд і виїзд.
Про терміни проведення блокування наразі не повідомляється.
Кубраков нагадав, що менш ніж 10 днів тому польська поліція повідомила, що пасажирські автобуси перетинають кордон без жодних перешкод.
“Що ми бачимо сьогодні? Страйкарі блокують рух на дорозі перед пунктом пропуску Медика, що прилягає до українського пункту пропуску Шегині.
Шановний міністре, пане Марціне Кєрвінський, чому ви це дозволяєте? Невже люди мають бути заручниками політичних протистоянь цивілізованої країни?”, – прокоментував міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Нагадуємо:
Польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок на кордоні з Україною, обмежуючи рух вантажівок до Польщі на напрямках “Ягодин” та “Рава-Руська”. Крім того, протестувальники почали блокувати рух автобусів у пункті “Медика-Шегині”.

Читати далі

Федоров: Україна може виробляти 2 млн дронів на рік, але є умова

Україна здатна збільшити виробництво безпілотників до 2 мільйонів одиниць на рік. Але для цього потрібна додаткова фінансова допомога від країн Заходу.
Про це в інтерв'ю The Guardian заявив віце-прем'єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
За словами міністра, український уряд “укладає контракти на набагато меншу суму, ніж здатні виробники в країні”, тому що у Кабміну недостатньо коштів.
Федоров нагадав, що зараз Україна перебуває на шляху до показника виробництва понад 1 мільйон безпілотників на рік.
“Ми змогли настільки масштабувати ринок, що можемо виробляти більше одного або навіть двох мільйонів безпілотників (на рік – ред.)”, – уточнив Федоров.

Він розповів, що у сфері виробництва безпілотників в Україні працює понад 200 компаній. З тих дронів, які використовують на полі бою, понад 90% виготовлено в Україні.
Федоров зазначив, що головна проблема у секторі безпілотників – фінансова. Наразі наша країна відчуває нестачу фінансової допомоги з боку США.
Що передувало
Нагадаємо, ще наприкінці 2023 року президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що 2024 року українським захисникам передадуть мільйон дронів власного виробництва.
При цьому пізніше заступник міністра зі стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр розповіла, що впевнена, що наша країна за 2024 рік може виробити близько 2 млн безпілотників. Виробництво продовжує зростати.

Читати далі

Як зробити операцію безкоштовно в українській лікарні: в НСЗУ розповіли про важливий нюанс

В Україні пацієнти можуть отримати хірургічну допомогу абсолютно безкоштовно. Державна програма медичних гарантій покриває і невідкладні, і планові операції. Як дізнатися, в якій лікарні можуть провести операцію безкоштовно та що для цього потрібно, розповіли в Національній службі здоров'я.
Де безкоштовно роблять хірургічні операціїУкраїнці можуть звернутися для проведення хірургічного лікування в будь-яку лікарню, яка має договір із НСЗУ за пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” або “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня”. Оперативні втручання в таких закладах є безоплатними.
У разі необхідності проведення планової операції пацієнт має отримати електронне направлення від свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра чи лікуючого лікаря вузької спеціалізації.
Зверніть увагу, що відповідна лікарня може проводити лише ті оперативні втручання, які властиві їй відповідно до напряму надання медичної допомоги. Наприклад, не кожен медзаклад зможе провести операцію через злоякісне новоутворення тощо, – зауважили в НСЗУ.
Щоб знайти медичний заклад, який проводить необхідний тип операції, потрібно:
зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77;скористатися дашбордом “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій” за посиланням.Крім самого хірургічного втручання, у перелік безкоштовних послуг при госпіталізації з метою проведення операції входять:
первинний огляд та визначення схеми лікування;необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;анестезія;забезпечення ліками з Нацпереліку;інтенсивна терапія при загрозливих для життя станах;цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;послуги з реабілітації;харчування в умовах стаціонару.
Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Електронний військовий квиток створять на базі реєстру “Оберіг”: які персональні дані українців в ньому будуть

Міноборони разом із партнерами із ЄС працює над впровадженням електронного військового квитка. Цифровий документ міститиме всі основні відомості про людину. Які саме дані про громадян вноситимуть до електронного військового квитка, пише sud.ua.
Як зазначили в Міноборони, електронний військовий квиток свідчитиме про обліковий статус громадянина – де він стоїть на обліку і чи придатний до служби. Основні дані в нього перенесуть із реєстру “Оберіг”, який уже функціонує в Україні.
Єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів “Оберіг” – інструмент військового обліку громадян. Він покликаний зменшити кількість помилок внаслідок людського фактору і заощадити ресурси держави та людини завдяки цифровізації, – пояснили в Міноборони.
Отже, в електронному військовому квитку буде важлива персональна інформація про військовозобов’язаних, а саме:
паспортні дані;податковий номер;місце проживання;місце роботи;сімейний стан;відомості про членів сім'ї;відомості про освіту, спеціалізацію;інформація про стан здоров'я;відомості про судимість тощо.
Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

ЄС виплатив Україні перші 4,5 млрд євро фіндопомоги – Боррель

Європейська комісія переказала Україні перший транш макрофінансової допомоги з великого пакета підтримки на суму 50 млрд євро. Про це на брифінгу в Брюсселі у середу за підсумками Ради асоціації Україна-ЄС оголосив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.
Він зауважив, що перший транш, як і очікували, склав 4,5 млрд євро.

“Сьогодні ми також здійснили перший платіж на суму 4,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility, нашого пакета на 50 млрд євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України”, – сказав Боррель.

Завтра Європейська рада обговорить, як пришвидшити приєднання України до ЄС, додав він.
Нагадаємо, 27 лютого Європарламент ухвалив попередньо узгоджену версію документа, який впроваджує новий механізм підтримки Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на чотири роки. Наступного дня, 28 лютого, його остаточно схвалила Рада ЄС.
Україна гарантовано отримає перші два транші в межах Ukraine Faciility – 4,5 млрд євро у березні та 1,5 млрд євро у квітні, наступні ж будуть прив'язані до плану реформ.

Читати далі

У Мінфіні розповіли, на що піде транш ЄС на 4,5 млрд євро

Держбюджет України отримав перший транш в рамках перехідного фінансування обсягом 4,5 млрд євро відповідно до фінансового інструменту Європейського Союзу Ukraine Facility. Про це заявили у Мінфіні.
“Залучені кошти допоможуть своєчасно та у повному обсязі профінансувати першочергові соціальні та гуманітарні видатки державного бюджету”, – сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

Як зазначили у міністерстві, у рамках перехідного фінансування перед Україною на порядку денному стоїть 5 реформ у наступних сферах: управління державними фінансами, боротьба з корупцією, та розвиток бізнес-середовища тощо.
Наступний транш обсягом 1,5 млрд євро в рамках перехідного фінансування Україна може отримати вже у квітні за результатами задовільного виконання таких реформ, та позитивної оцінки Європейської комісії, повідомили в Мінфіні.
Нагадаємо, що Ukraine Facility – це інструмент, що передбачає можливість отримання Україною у 2024 – 2027 роках фінансової та технічної допомоги ЄС на загальну суму 50 млрд євро. З них на бюджетну підтримку буде спрямовано 38,27 млрд євро, інвестиційний фонд – 6,97 млрд євро, на технічну та адміністративну підтримку – 4,76 млрд євро.

Читати далі

Експорт нафти з РФ морем знизився через техобслуговування та погоду – ЗМІ

Експорт російської нафти морем минулого тижня знизився після того, як заплановані технічні роботи в порту Приморськ на Балтійському морі та сильні вітри біля Козьміно на Тихоокеанському узбережжі порушили відвантаження з двох найважливіших нафтових портів. Про це пише агентство Bloomberg.
Триденна перерва у програмі завантаження нафти в Приморську свідчить про те, що роботи були заплановані, але вони все одно скоротили обсяги поставок до найнижчого рівня з вересня. На сході сильні вітри знову обмежили завантаження з Козьміно після схожих перебоїв на початку місяця. Пориви вітру сягали понад 60 кілометрів на годину.

Загальна вартість експорту російської нафти знизилася з багатомісячного максимуму попереднього тижня, впавши з 1,86 мільярда доларів США за тиждень до 10 березня до 1,48 мільярда доларів США за тиждень до 17 березня.
Обсяги експорту російської нафти морем за тиждень до 17 березня скоротилися на 730 000 барелів на день до 2,97 мільйона барелів на день. Менш мінлива чотиритижнева середня також знизилася приблизно на 40 000 барелів на день до 3,28 мільйона барелів на день.
Тижневі обсяги поставок були приблизно на 620 000 барелів на день нижчими за середній показник, зафіксований у травні та червні, або на 320 000 барелів на день нижчими за російський план на перший квартал.

Читати далі

За березень Україна недоотримає 6,5 млрд грн через блокаду кордону

За березень Україна недоотримає 6,5 мільярдів надходжень від митниці через блокування кордону поляками. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
“6,5 мільярдів гривень. Стільки Україна втратить у надходженнях від митниці внаслідок блокування кордону в березні.Це півтори повністю забезпечені всім бригади”, – повідомив він.

Нагадаємо, у лютому через блокування кордону поляками бюджет недоотримав 7,7 мільярда гривень митних надходжень.

Читати далі