В Україні переважатиме поле зниженого тиску: якою буде погода у Дніпрі 23 липня

У вівторок, 23 липня в Україні буде не дуже сонячна, неспекотна погода, оскільки переважатиме поле зниженого тиску. Тому на небі буде більше хмар, але переважно без опадів. У деяких регіонах пройдуть короткочасні грозові дощі.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр.
Прогнозується мінлива хмарність. У східних, Сумській, вдень і в західних та Житомирській областях місцями короткочасні дощі, грози; на решті території без опадів.
Вітер переважно північний, 3-8 м/с. Температура вночі 14-19°, вдень 25-30°; у південній частині вночі 19-24°, вдень 29-34°.

Прогноз погоди по Дніпропетровській області та м. Дніпро на 23 липня
Мінлива хмарність. Без істотних опадів. Вітер північний, 5-10 м/с. Температура по області вночі 16-21°, вдень 27-32°, по м. Дніпро вночі 19-21°, вдень 30-32°.
23-29 липня на території Дніпропетровської області збережеться надзвичайна (V класу) пожежна небезпека.
У другій половині тижня буде похолодання в Україні
У наступні три доби під впливом поля зниженого тиску в західних та Житомирській областях, завтра також і на сході країни та Сумщині, а 24-25 липня і на Вінниччині та Одещині короткочасні дощі, місцями грози; на решті території без опадів.
Вітер переважно північний, 3-10 м/с. Тож повітряні маси будуть більш свіжі
Температура вночі 14-19°, на півдні країни до 23°; вдень 24-30°, у південних, 25 липня і у східних та Дніпропетровській областях 31-34°, в четвер в західних областях 21-26°.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Інтенсивні емоції, тривожні думки та відчуженість: в МОЗ розповіли, чи лікується ПТСР

Сьогодні кожен в Україні живе в умовах стресу: щоденних повітряних тривог, атак ворога та переживань за тих, хто на фронті. І хоча зовні ми часто залишаємося стійкими, війна, на жаль, суттєво впливає на наше психічне здоровʼя, провокуючи посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Станом на кінець червня 2024 року в Електронній системі охорони здоровʼя було зареєстровано 27 544 українці із діагнозом ПТСР. З них 8 888 особам його встановлено у 2024 році.
“Люди можуть по-різному реагувати на травматичну подію. Більшість із часом почуватиметься краще, а симптоми стресової реакції зникатимуть. У тих, хто продовжує відчувати інтенсивні емоції, має тривожні думки та інші симптоми внаслідок травматичного досвіду, може бути діагностовано посттравматичний стресовий розлад”, – пояснили в МОЗ.
Симптоми розладу можуть з’являтися в короткий або тривалий період після травмівної події — зазвичай протягом перших трьох місяців. Людей із ПТСР можуть турбувати інтенсивні, тривожні думки та почуття, повʼязані з травматичною подією, що тривають довгий час після того, як ця подія закінчилася.
Вони можуть:
переживати цю подію через спогади та/або нічні жахи;відчувати сум, страх чи гнів, відчуженість від інших людей;уникати ситуацій чи людей, які нагадують про травматичну подію;мати сильну негативну реакцію на такі звичайні речі, як-от гучний звук чи випадковий дотик.”ПТСР є здебільшого виліковним і успішно минає у більшості пацієнтів. Та водночас він може стати причиною низки фізичних та психічних розладів, страждань, а також конфліктів та труднощів у комунікації. Спостерігаєте у себе або близької людини подібні симптоми — зверніться по допомогу”, – зазначили в Міністерстві.
Перший, до кого варто звернутися за ознак ПТСР, — сімейний лікар у медичному закладі, який має договір із НСЗУ на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
Наразі близько 11 500 лікарів первинної медичної допомоги за понад 3 670 місцями по всій Україні надають допомогу щодо психічного здоров’я. Знайти таких фахівців можна на сайті НСЗУ, на дашборді «Надавачі медичної допомоги за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога”» (серед фільтрів ліворуч слід обрати вид допомоги «Первинна»). Або запитати операторів контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Юні театрали Камʼянського здобули перемоги на обласному фестивалі-конкурсі “Театральна мозаїка”

Театральні колективи Будинку дитячої творчості, як і щороку, здобули перемоги на обласному фестивалі-конкурсі “Театральна мозаїка”. В номінації “Краща акторська робота” переможцями стали: Гікава Віолета (Театр казок “Буратіно”, керівник Макарова Н.Ю.), Ткаченко Ілля та Ткаченко Микита (Театральний колектив “Журавка”, керівник Буренко А.Г.), Федотова Вікторія та Чуйко Марія (Театральний колектив “Натхнення”, керівник Штефан С.М,) В номінації “Кращий театральний колектив” здобув перемогу Театр казок “Буратіно”, керівник Макорова Н.Ю. Вітаємо переможців!!!

Читати далі

Понад півтора десятки разів за день ворог атакував Нікопольщину: ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір

Завершується вісімсот вісімдесята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Армія рф продовжує тероризувати мирне населення Дніпропетровщини. Ситуація в регіоні станом на вечір.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів, що понад півтора десятки разів за день ворог атакував Нікопольщину – райцентр, Марганецьку, Покровську, Червоногригорівську, Мирівську громади. Застосовував дрони-камікадзе та артилерію.
Постраждали п’ятеро людей. Є й чимало руйнувань.
Пошкоджені 2 п’ятиповерхівки, з десяток приватних будинків, 2 господарські споруди, кілька авто. Понівечені магазини, кіоск, лабораторія, приватні і комунальне підприємства. Зачепило лінії електропередач.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Троє лауреатів XVII регіонального конкурсу дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня» отримали нагороди від мера Камʼянського 

13 червня в Музеї історії міста Кам’янське міський голова Андрій Білоусов вручив нагороди та подарунки лауреатам XVII регіонального конкурсу дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня». Будинок дитячої творчості має трьох лауреатів: вихованців гуртка “Олівці-малювці” (керівниця гуртка Злюча Наталія Сергіївна): Анна Козакова та Марко Чорномор та вихованку гуртка “АртЛис” (керівниця Альона Холопченко): Емілію Звєрєву. Так тримати, молодці!  

Читати далі

Будинок дитячої творчості Камʼянського отримав велику партію техніки для цифрового центру

Комунальний заклад «Будинок дитячої творчості» Камʼянської міської ради отримав велику партію техніки для Цифрового освітнього центру. Це планшети, ноутбуки, інтерактивна панель, набори робототехніки, проектор, принтер. Технічні засоби надає Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) в рамках програми допомоги країнам, що розвиваються і відновлюються.  Техніку Будинок дитячої творчості почав отримувати ще з квітня місяця, поступово вводячи її в експлуатацію. Паралельно готували приміщення для нових гуртків.  З 3 по 28 червня на базі Будинку дитячої творчості працював Літній освітній хаб, де технічними засобами вже активно користувалися учні 5, 6 та 7 класів ЗЗСО…

Читати далі

Графіки відключення світла у Дніпрі та області: як будуть застосовуватись 23 липня

23 липня графіки відключень завтра будуть застосовуватись впродовж всієї доби. Така вказівка надійшла від Укренерго
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ДТЕК.
Зазначається, що з 14:00 до 24:00 висока ймовірність застосування світло-сірих зон відключень.
“Через високий дефіцит відключення можливі і у світло-сірій зоні. Просимо вас економно споживати електроенергію, коли вона є”, – додали в ДТЕК Дніпровські електромережі.
Нагадаємо, що для абонентів ДТЕК існує три категорії відключень:
Темно-сіра зона – це час, коли світла точно немає;Світло-сіра зона – відключення світла можливі.Біла зона – світло гарантовано є.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Графіки відключення світла у Дніпрі та області: як будуть застосовуватись 22 липня

23 липня графіки відключень завтра будуть застосовуватись впродовж всієї доби. Така вказівка надійшла від Укренерго
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ДТЕК.
Зазначається, що з 14:00 до 24:00 висока ймовірність застосування світло-сірих зон відключень.
“Через високий дефіцит відключення можливі і у світло-сірій зоні. Просимо вас економно споживати електроенергію, коли вона є”, – додали в ДТЕК Дніпровські електромережі.
Нагадаємо, що для абонентів ДТЕК існує три категорії відключень:
Темно-сіра зона – це час, коли світла точно немає;Світло-сіра зона – відключення світла можливі.Біла зона – світло гарантовано є.
Джерело: 056.ua

Читати далі

Чому вночі також застосовують графіки відключень електроенергії: пояснення ДТЕК

Незважаючи на те, що багато хто вважає в нічний час менше навантаження для енергосистеми, ситуація насправді є більш складною. Пресслужба ДТЕК детально пояснила, чому графіки відключень електроенергії застосовуються також і в нічну пору доби.
Причини нічних відключень електроенергіїДефіцит електроенергії в Україні є цілодобовим. Після масових обстрілів енергетичної інфраструктури країна втратила близько дев'яти гігават потужностей, що становить майже половину пікового споживання взимку минулого року. Такі значні втрати не можуть не вплинути на стабільність енергопостачання у будь-який час доби.
Вночі сонячні електростанції, які вдень допомагають зменшити навантаження на енергосистему своїми “чистими” кіловатами, не працюють. Це означає, що в цей час енергосистема втрачає додаткове джерело енергії і стає ще більш уразливою до дефіциту.
Ще одним важливим фактором є робота гідроелектростанцій. Вночі ці станції зазвичай закачують воду, що потребує значної кількості енергії. Вдень гідроелектростанції виробляють електроенергію, використовуючи накопичену воду, але вночі вони, навпаки, споживають енергію для підготовки до денного режиму роботи.
Критична інфраструктура, заводи і підприємства, що перенесли свою роботу на ніч, також споживають багато енергії. Це зокрема стосується виробництв, які зробити це, щоб уникнути пікових навантажень та відключень вдень. В результаті, нічне споживання електроенергії може виявитися не меншим, ніж денне.
Підлаштування споживачів під графіки відключеньЧерез те, що відключення електроенергії відбуваються протягом всього дня, багато споживачів підлаштовуються під це і переносять свої побутові справи на ніч. Наприклад, підігрів води у бойлері, прання речей чи прасування відбуваються вночі, коли за графіком у них є світло. Це також створює додаткове навантаження на енергосистему у нічний час.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі