Місцями дощі з грозами, а на Півдні – знову спека: прогноз погоди на 21 липня у Дніпрі

Погода у неділю, 21 липня, буде не такою спекотною порівнянно з минулими днями. Хоча в деяких містах стовпчики термометрів підіймуться на 1 – 2 градуси, однак на більшості територій – температура продовжує спадати.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр.
Окрім того, в деяких областях синоптики прогнозують короткочасні дощі. Місцями – з грозами.
У неділю, 21 липня, синоптики прогнозують мінливу хмарність. Так, у більшості західних областей, а також на Вінниччині місцями будуть короткочасні дощі, місцями навіть з грозами. На Закарпатті вдень опадів може бути більше, порівняно з іншими західними областями. На решті територій опадів не прогнозують.
Погода у неділю також буде невітряною. За словами синоптиків, вітер буде змінних напрямків, близько 3 – 8 метрів за секунду.
Загалом, температура у західних та північних областях вночі сягатиме +14…+19 градусів, а вдень – +24…+29. В Карпатах буде значно прохолодніше, адже там вночі стовпчики термометрів опустяться до +10…+15 градусів, а вдень – підіймуться до близько +20.
На решті територій вночі температура повітря сягатиме +17…+22, на Півдні – до +25. Вдень очікується від +29 до +34 градусів, а в південній частині країни місцями буде сильна спека до +36.
Погода в обласних містах
Київ +27…+29Ужгород +24…+26Львів +24…+26Івано-Франківськ +23…+25Тернопіль +25…+27Чернівці +24…+26Хмельницький +24…+26Луцьк +27…+29Рівне +25…+27Житомир +26…+28Вінниця +28…+30Одеса +29…+31Миколаїв +33…+35Херсон +34…+36Сімферополь +33…+35Кропивницький +30…+32Черкаси +29…+31Чернігів +26…+28Суми +27…+29Полтава +28…+30Дніпро +31…+33Запоріжжя +33…+35Донецьк +31…+33Луганськ +31…+33Харків +30…+32Прогноз погоди на 21 липня у Дніпрі
У суботу, 20 липня, у Дніпрі буде слабка хмарність. Опадів синоптики не прогнозують. Атмосферний тиск складатиме від 750 до 752 міліметрів ртутного стовпчика.
Швидкість вітру – до 3 метрів на секунду з поривами до 6 метрів на секунду.
Вночі вологість повітря вночі становитиме 50-57%, вранці – 48-65%, вдень – 29-34%, а ввечері – 30-40%. О 6:00 буде +20, а о 9:00 – +25. О 12:00 буде +30, о 15:00 – +32, а о 18:00 – +31. О 21:00 на термометрах побачимо +28.
Схід сонця очікується о 4:59, а захід – о 20:30.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Мітингарі вихідного дня у Кам’янському взяли відпустку на літо чи переформатувалися під сучасні тенденції?

Для тих, хто спостерігає за політичними течіями у Кам’янському, можливо, було б цікаво співвіднести згортання проплаченого мітингу «гроші на ЗСУ» з роздмухуванням народних хвилювань на фоні відключень світла. Чи можуть обидва процеси бути між собою пов’язані та містити елементи ворожих ІПСО?
В якісь мірі відповіді на ці питання надали самі організатори мітингів та мешканці міста, які прокоментували їхній допис:
«У зв’язку з аномальною спекою мітинг «гроші на ЗСУ» переносимо на поки що не визначену дату!» – майже одночасно з початком розповсюдження через соціальні мережі закликів до силових протистоянь у місті зробила заяву особа з кримінальним минулим, Наталія Мараховка (яка називає себе у фейсбуці Natalі Natali).

Звісно, ми не виключаємо те, що дівчатка просто вирішили відпочити на котловані (адже у спеку нашим захисниками, судячи з їхньої логіки, допомога вже не потрібна), однак цікаве спостереження у коментарях до допису навів один з мешканців нашого міста Вова Скрипін:
«А може насправді все набагато простіше і Дуби через проблеми з НАБУ перестали вам платити? А як солдатам на передовій у таку спеку вдень і вночі та ще й у постійному стресі, не думали? Люди з самого початку весь ваш цей псевдопатріотичний рух ігнорували, знаючи, що всі ці мітинги проплачені. Тепер під дудку російських кураторів вирішили перекриттями доріг у місті рулити?» – написав він.

І тут стає все дійсно цікавим. Адже вже відомо, що негласними спонсорами подібних заворушень в нашому місті майже завжди виступають Володимир Дубинський, його довірена особа Олександр Плахотнік, та залежні від них люди. Якщо додати до цього, що останні аж ніяк не зацікавлені у співпраці України з США та Євросоюзом (Володимира Дубинського розшукує FBI за шахрайство з нерухомістю у Сполучених Штатах Америки), то наявність проросійського елементу, від підбурювачів до народних хвилювань, зовсім не викликає подиву. І ті, хто замотуються у державні прапори на цих мітингах у нашому місті, вже завтра можуть обрати зовсім інші кольори.

Про це просто треба пам’ятати та бути обачними до того, хто і що вам пропонує.
До речі, інформацію про мітинги у Кам’янському підхопили російські інформаційні ресурси та Z-пабліки. Так, мітинг, якій відбувся 12 липня у Кам’янському, активно форсують у ворожому телеграм-каналі з майже 1,5 млн підписників, в якому, крім іншого, ще й збирають допомогу російським військовим.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Чи діятимуть 21 липня графіки відключень світла у Дніпрі та області: деталі

21 липня в Україні будуть відключати світло. Заходи обмеження споживання діятимуть цілу добу.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на пост “Укренерго”.
З 15:00 до 24:00 будуть діяти дві черги відключень.
В інші години доби буде застосована одна черга відключень.

Джерело: 056.ua

Читати далі

“Постріл в Україну”: ким була Ірина Фаріон та коли і де з нею можливо попрощатися

“Мову не знають ті, які або політично упереджені, або розумово відсталі. Отже, у якій системі координат перебуваєте ви?” – шокувала Україну у грудні 2012 року нова депутатка парламенту від “Свободи” Ірина Фаріон у зверненні до всесильного прем’єр-міністра Миколи Азарова. Той не міг розмовляти українською.
Редакція сайту 056 розкаже ким була Ірина Фаріон та коли і де з нею можливо попрощатися.
Це були часи цементування влади Віктором Януковичем та його командою, опозиція сипалась і “тушкувалась”, її лідери були у в'язниці, а у парламент зайшла “свіжа кров” “Свободи” з її харизматичною депутаткою-професоркою зі Львова.
Щойно після “мовного Майдану” на захист української та ухваленого влітку скандального мовного “закону Ківалова-Колесніченка” суспільство обрало до Ради як своєрідний захисний механізм, хоч і досить радикальний, “Свободу”.
Ірина Фаріон була найяскравішою зіркою у тій команді. Вже тоді вона мала імідж ревної захисниці української мови, хоч і досить скандальної. Багато кого лякали її різкі підходи до українізації на прикладі львівських садочків, де вона переконувала діток не називати один одного на російський манір.
Навіть деякі україномовні громадяни називали її методи неприйнятними і такими, що розколюють суспільство, а хтось бачив у ній захисницю мови на фоні повзучої русифікації часів Януковича.
Підпис до фото,Люди несуть квіти на місце убивства Ірини Фаріон у Львові
“Насправді Янукович та компанія стануть каталізаторами якісних змін в Україні. Саме вони народять націоналістичну, націєцентричну націю, як свого часу брутальний пресинг поляків народив Коновальця і Бандеру”, – казала вона на початку правління Віктора Януковича. І в чомусь була правою.
Після Революції гідності вона залишила велику політику, як і її партія, яку не підтримало суспільство, і повернулась викладати до Львова. Там вона час від часу і далі потрапляла у скандали і сварилась через мову навіть з військовими.
Про неї згадували головні ЗМІ країни, вона далі давала досить скандальні інтерв’ю, проте у велику політику вона вже не поверталась. Аж допоки 19 липня у дворі будинку чоловік не вбив 60-річну жінку пострілом в голову. Це вбивство шокувало всю країну.
Згадуємо найважливіше про те, ким була Ірина Фаріон.
Захисниця мови зі Львова
Ірина Фаріон була відомою захисницею української мови, філологинею, професоркою, членкинею партії “Свобода”.
Вона народилась у Львові 29 квітня 1964 року, тут виросла, вчилась та працювала. Філологічну освіту отримала в університеті Франка.
Перед розпадом СРСР кілька років була у комуністичній партії, через що її потім багато критикували.
З 1990-х років Ірина Фаріон почала викладати у Львівській політехніці, де пропрацювала 30 років. Вона започаткувала безліч проєктів із захисту та популяризації української мови.
Обіймала посаду професорки кафедри української мови та була доктором філологічних наук.
У Львові Фаріон стала справжньою зіркою й з початку 2000-х років пішла у політику й долучилась до націоналістів з партії “Свобода”.
У 2006 році вона вперше стала депутаткою Львівської облради та поступово виходила на всеукраїнський політичний рівень.
Про Фаріон у Києві почали говорити у 2010 році. Чи не вперше вона стала відомою та потрапила у скандал у лютому того року, невдовзі після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах.
Тоді вона як депутат облради пішла з інспекцією в садочок і говорила маленьким діткам, що неправильно їх називати на російський манір.
“Ніколи не кличте Марічку Машео, бо якщо вона Маша, то це форма не наша, хай їде туди, де ці Маші живуть. Якщо хтось Петрика обізвав Петьою, то це не український хлопчик, він мав би забратись або навчитись, як правильно українською мовою називатись”, – відео з цими заявами тоді підірвали інтернет, а про Фаріон заговорили всі.
Вона почала ставати зіркою всеукраїнського масштабу.
Невдовзі в інтерв’ю виданню “Главком” Фаріон розповіла, що через ту історію із садочком її навіть викликали на допит в управління по боротьбі з організованою злочинністю. При чому через звернення депутат від опозиційної “Батьківщини” Віктора Швеця, якому громадяни скаржились через події у львівському садочку.
“Там я пояснила, що провела майстер-клас у дитячому садочку, як і в багатьох інших закладах, а тоді − порекомендувала тим працівникам, які мене допитували, щоб називали своїх дітей незмосковщеними іменами. Сміх та й годі. Попри все, ця дуристика неабияк надихає на протистояння суспільному ідіотизмові”, – з гумором оцінювала вона тоді похід до правоохоронців.
І обіцяла ходити у садочки далі. “Ми розробили наліпки, які стосувалися назв предметів, які оточують дитинку: щоб вона не називала шафку “шкафчиком”, килимок – “ковриком”, горнятко – “кружкою”, а виделку – “вилкою”. Зараз ми готуємо чергові наліпки, які будуть стосуватися назв страв, щоб дітки не казали, наприклад, “кампот”, “катлєта”, “супчік”.
На питання, чи може вона піти з політики, ще тоді вона відповідала відмовою.
“Я не покину цієї справи з простої причини: мені цього не дозволить моя дитина, що не хоче жити у країні чужинців, блазнів і політичних проституток”, – парирувала Фаріон.
Тоді ж вона розповіла про мовні практики у Львівській обласній раді, які у своєрідній формі її партія намагалась впроваджувати вже у парламенті.
“З моєї ініціативи запровадила унікальні дії у Львівській обласній раді. Це десять хвилин культури мовлення після депутатських запитів на кожній сесії, які провадить Ірина Фаріон”, – хвалилась вона. Мовні баталії у Раді з Азаровим та компанією були ще попереду.
На питання, чи є сенс допомагати вивчити українську тодішньому керівнику МВС Анатолію Могильову і прем’єру Миколі Азарову, вона відповідала негативно.
“Є такий педагогічний принцип: не вчи не готових. Адже не кладуть до операційного столу людину, якій перед тим добре кишківник не помили, всіх до всього треба готувати. Я не думаю, що ці люди готові працювати з таким репетитором, як Ірина Фаріон”, – відрізала вона.
Показово, що у той час, коли всі пліткували, що “Свободу” нібито фінансує Ігор Коломойський, і партія це послідовно заперечувала, Фаріон позивалася до Приватбанка – бо їхні банкомати видавали чеки недержавною мовою.
Про секрет свого психічного здоров'я Фаріон говорила просто – треба ходити до бібліотеки.
“Я десь прочитала, що якщо і є рай на землі, то він називається бібліотекою. Тож якщо мені вдається хоч раз на тиждень до цього раю потрапити, я стаю здоровою і адекватною людиною”, – хвалилась вона.
Тоді ж вона казала, що нічого комфортнішого у світі, ніж місто Львів, для неї просто не існує. “Неприємно уявляти, що можу жити в іншому місті і рухатися не межи своїми звичними бібліотеками, офісом, хатою і Політехнікою тощо, а в якомусь іншому просторі”.
Вже тоді її почали активно розкручувати головні телеканали України, запрошувати на ефіри та влаштовувати гучні суперечки щодо мови та історії.
Ще в 2010 році вона стала гостем ефірів на “Інтері” у токшоу Олеся Бузини та Євгена Кисельова.
Там суперечки щодо садочків та “москальських імен” дітей слухала вся країна, а сама Фаріон обіцяла керуватись у політиці настановами Степана Бандери.
Олеся Бузину вбили у 2015 році у Києві у дворі власного будинку, суд так і не встановив його вбивць та замовників злочину.
Велика політика та Верховна Рада
Чи не перший публічний виступ у Києві на великому політичному мітингу датується кінцем 2010 року.
Мітинг опозиції біля парламенту, ще на свободі Юрій Луценко та Юлія Тимошенко, і вже тоді вона запалила своєю промовою.
“Україна не має влади, те, що демонструє ця кримінальна олігархія, це колоніальна адміністрація московського штибу. Це колоніальна адміністрація, керована з Москви”, – виголошувала вона з трибуни. І говорила про потребу краху “путінської Росії”.
Фаріон передбачала, що від нової влади “перший удар отримає українська культура, українська мова та історія”.
Її прогнози частково справджувались, влітку 2012 року вже практично під час виборчої кампанії до Ради влада схвалила мовний закон, який розширював права російської мови. Це викликало “мовний майдан” та певний спротив у суспільстві.
І на цій хвилі “Свобода” та Ірина Фаріон показали досить впевнений результат та зайшли до Верховної Ради.
Найбільш впізнаваною політикиню зробили її гострі, часто на межі політкоректності заяви щодо впровадження української мови та хейтерські випади на адресу всього, що пов’язане з Росією.
Вже під час першого засідання Ради, на якому переобирали прем'єра Азарова, Фаріон зробила своє легендарне зауваження про його розумові здібності.
“Товаришу Азаров, ваш кабмін ініціював скасування обов'язкове дублювання фільмів українською мовою. Чи комфортно вам проживати у світі серед українців, яких ви не сприймаєте і не шануєте. Уся країна вправляється в коміксах з вашого мовлення, як допомогти вам у цій проблемі опанувати подай на елементарному рівні мову українську? Я бачу цю проблему у двох контекстах. Мову не знають ті, які або політично упереджені, або розумово відсталі. Отже, у якій системі координат перебуваєте ви”, – зробила різкий випад політикиня.
На що Азаров відповів – буде намагатись вчити українську мову. Хоча й безуспішно.
Бійки, суперечки, тиск на владу та Партію регіонів – ось чим запам'яталась Фаріон у Раді.
Хоча критики й казали, що свободівські безперервні “Українська, українська!” та грюкання руками по столах під час виступу депутатів російською особливого результату не давали.
Віктора Януковича вона незмінно називала “чоловіком на останню букву алфавіту”.
Після обрання в парламент, коли при владі був Віктор Янукович та Партія регіонів, політикиня активно виступала проти всіх ініціатив, які обмежували використання української мови.
У 2013 році журналісти опублікували документи, що Фаріон була в комсомолі та навіть членкинею Комуністичної партії. Що трохи контрастувало з її політичною позицією.
Фаріон не стала коментувати ці викриття, заявивши, що “орлиці не сповідаються перед гієнами”. А згодом підтвердила, що таки була комуністкою, але лише, щоб “руйнувати їх (комуністів – Ред.) зсередини”.
Повернення до Львова
“Свобода” та Фаріон були серед політичних рушіїв Революції гідності, проте сама ж революція та її наслідки прибрали партію з великої політики.
На виборах восени 2014 року партія не пройшла, а Ірина Фаріон повернулась до Львова займатись викладацькою та громадською діяльністю.
У 2014-2019 професорка вела історичний проєкт на телеканалі “Рада” “Велич особистості”. Його метою була популяризація видатних постатей України від Степана Бандери до Івана Мазепи.
Хоча оглядачі і вказували, що програма ця виглядала у дещо совковому стилі, але зі своєю характерною енергетикою.
У 2017 році вона закликала не давати роботу і освіту тим, хто не говорить українською, а згодом після сварки з телеведучим Дмитром Гордоном на камеру пройшла детектор брехні, щоб спростувати, що вона – агент ФСБ.
У 2018-му політикиня радила “бити ногою в щелепу кожному москворотому”, щоб перемогти у війні, а в 2023-му заявила, що окупація Маріуполя і загибель тисяч його мешканців під час російського вторгнення – “кармічність” та “детермінізм”.
На фоні буремних подій війни на Донбасі, президентських виборів, приходу до влади Володимира Зеленського та вторгнення Росії про Ірину Фаріон потрохи забували. Хоча час від часу вона давала скандальні інтерв'ю, які гриміли на всю Україну.
В цілому, протягом останніх років пані Фаріон варто було називати популярною в певних кругах блогеркою та громадською діячкою. Вона вела кілька проєктів на Youtube: коментувала актуальні політичні події, ініціювала збори для ЗСУ або, приміром, в рамках циклу коротких відеороликів “Протианглізми” радила очищувати українську мову від слів англійського походження: “хайп” міняти на “галас” або “захват”, а “коуч” на “наставник” або “вихователь”.
Непримиренна позиція пані Фаріон, специфічність її тону і всеукраїнська відомість зробили її героїнею багатьох мемів та справжнім персонажем мас-культури.
Звільнення Фаріон, дрони для армії та вбивство
У листопаді 2023 року СБУ відкривала кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон. Перед тим вона в інтерв'ю різко розкритикувала українських військових, які продовжують спілкуватися російською мовою. В неї тоді виник заочний конфлікт із представниками “Азову”, які почасти є російськомовними.
Від неї вимагали вибачень, чого вона не зробила. Хоча згодом конфлікт вичерпався, а командир бригади “Азов” Богдан Кротевич засудив убивство Фаріон, а напад на беззбройну жінку назвав “мерзенним”.
Після того, як у 2023 році розгорівся скандал, вона опублікувала слова підтримки на свою адресу одного зі своїх підписників з Криму. У публікації були персональні дані підписника. Після цього у Криму його нібито затримали російські спецслужби.
Студенти вийшли на протест у Львові і вимагали звільнення професорки.
15 листопада 2023 року Львівська політехніка звільнила Фаріон.
У травні 2024 року Львівський апеляційний суд поновив її на посаді професорки і присудив їй компенсацію. Фаріон купила 11 дронів для військових за гроші, які відсудила у Львівської політехніки.
Вона до останнього вела свій блог на Youtube. Останній випуск датований 17 липня і називається “МІЛЬЙОН ₴ НА ДРОНИ, щоб умогилити ворога”.
Там вона і сказала, що купила на відсуджені гроші дроні, і закликала всіх донатити, бо хребтом УПА також свого часу був народ. А ще вона різко розкритикувала роботу міністра освіти Оксена Лісового та агітувала за петицію з його звільнення.
В останніх випусках Ірина Фаріон дуже гостро критикувала президента Зеленського та його партію, називала “Слуг народу” “поколінням піонерів та жовтенят “Партії регіонів”. Вона назвала політику та світогляд президента “совковим”.
Варто згадати, що так само непримиримо вона критикувала і попередника Зеленського на посаді президента – Петра Порошенка.
Також Ірина Фаріон постійно критикувала роботу влади Львова та команди Андрія Садового.
19 липня близько 19.30 молодий чоловік, якого кілька тижнів помічали біля будинку Ірини Фаріон, вбив її пострілом у голову.
Чин похорону Фаріон розпочнеться в понеділок, 22 липня, о 14:00 в Гарнізонному храмі. Поховають Ірину Фаріон на Личаківському кладовищі на центральній алеї, повідомила донька науковиці Софія Семчишин.
Як реагує Україна на вбивство Фаріон
Президент, культурні та політичні діячі засуджують вбивство Ірини Фаріон, а хтось навід називає це пострілом в Україну.
“Це був постріл в Україну. Ірина Фаріон у своєму youtube каналі розповідала про видатних українців, які загинули за ідею. За ідею загинула і вона сама. Навряд чи хтось захищатиме українську мову так затято і безкомпромісно. Мова має значення. За неї вбили Ірину Дмитрівну Фаріон”, – написала у фейсбук співачка Марійка Бурмака.
Мер Києва Віталій Кличко написав, що насильство – не метод боротьби з опонентами і тими, хто мислить інакше.
“Вбивство Ірини Фаріон — це провокація і виклик. Правоохоронній системі, демократії і стабільності в країні. І повинне бути розслідуване оперативно і відкрито для громадськості”.
Віктор Ющенко написав, що Фаріон була щира у своїй любові до України і захищала її так, я вважала за доцільне.
Петро Порошенко вказує, що немає і не може бути жодних виправдань насильству.
“Ми, все українське суспільство, не маємо дати жодного шансу ворогу використати цей злочин для розʼєднання і підриву Україну зсередини”, – додав він.
Військовий та політик, колега Фаріон по партії Андрій Іллєнко написав, що це не просто огидне, мерзенне, боягузливе вбивство фізично беззахисної жінки з-за кута — “це терористичний акт”.
Де можливо попрощатися з Іриною Фаріон
Парастас за вбитою 19 липня Іриною Фаріон розпочнеться в неділю, 21 липня, о 19:00 у Львові в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.
Донька Фаріон Софія Семчишин повідомила, що попрощатися з громадською діячкою можна буде до 22:00 в храмі. Чин похорону розпочнеться в понеділок, 22 липня о 14:00 в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.
Колишню депутатку і мовознавицю поховають на Личаківському кладовищі.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Атаки дронами-камікадзе та артилерією: ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір

Завершується вісімсот сімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів, що протягом дня ворог атакував Нікопольщину дронами-камікадзе та артилерією. Загалом – півтора десятки разів.
Під ударом були Нікополь, Марганецька, Покровська і Мирівська громади.
Є загиблий і постраждала.
Пошкоджені багатоквартирний і 17 приватних будинків. Понівечені 8 господарських споруд. Ще одна зайнялася – вогонь загасили.
Пожежа сталася і в гімназії. Її також приборкали.
Побиті пару легковиків й вантажівка, 3 теплиці, зачепило лінії електропередач та газогони.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Дивно та ефективно: як рятуються від спеки у громадському транспорті Дніпра

Україну накрила спека надзвичайного – найвищого рівня. Попри це життя продовжується, людям треба працювати та вирішувати свої справи. В таку погоду поїздка в громадському транспорті – справжнє випробовування. Але у Дніпрі люди тримаються та рятуються, як можуть.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
З високими температурами, тиснявою і обмеженою вентиляцією, комфорт пасажирів стає важливим питанням. Далеко не всі одиниці громадського транспорту мають чи вмикають кондиціонери, а температура досягає 40 градусів. Її зафіксували 14 липня в електропоїзді, що їхав через Дніпро.

В автобусах та трамваях не свіжіше. Щоб було чим дихати, водії намагаються, хоча б відкривати люки, вікна, а іноді і їздити з відкритими дверима. Також було помічено і інші способи:
1. В мережі популярності набрав винахідливий кондуктор тролейбусу, який використовував на роботі пластиковий віяло-роздмухувач для мангалу. Він турботливо метеляв ним на людей, аби хоч якось поганяти спекотне повітря.
Це дійсно трохи допомагає. Але зручніше брати з собою легеньке віяло. Та в дорозі дістати його із сумки та застосувати.
2. ХХІ століття на дворі. Винайдено портативні міні-вертелятори на зарядці чи батарейках. З таким порятунком не часто зустрічаються пасажири у Дніпрі, але ми помітили.
Ця техніка коштує близько 100-200 грн. Компактна. Але має невеликий радіус охолодження.
3. Пляшка з холодною, або замороженою водою може допомогти вам охолодитися. Також пиття в спеку забезпечує гідратацію, аби уникнути зневоднення.
4. Розпилювати воду чи спреї. Ця ідея прийшла з літніх терас в ресторанах, де за відсутності кондиціонерів власники вирішили поставити біля столиків бризкалки. Таким способом можна користуватися і в транспорті, але обережно, щоб не намочити техніку чи людину, яка біля вас. Також якщо використовувати спрей можна замаскувати неприємний запах, що часто виникає в переповнених автобусах чи тролейбусах.
Поради для комфортної поїздки в транспорті:
Вибір одягу. Носіть легкий, вільний одяг з натуральних матеріалів, які дозволяють шкірі дихати. Віддайте перевагу світлим кольорам, оскільки вони менше нагріваються.Використання аксесуарів. Носіть капелюх або кепку, щоб захистити голову від перегріву. Сонцезахисні окуляри також можуть бути корисними, особливо якщо ви чекаєте на транспорт під прямими сонячними променями.Обирайте час поїздок. По можливості, уникайте пікових годин. Ранок або вечір зазвичай менш спекотні і менш завантажені.Плануйте маршрут. Якщо можливо, вибирайте маршрути з кондиціонованими транспортними засобами. У багатьох містах є додатки та сайти, де можна дізнатися інформацію про умови в транспорті.Забезпечення вентиляції. Якщо це можливо, сідайте біля вікон або виходів, де циркуляція повітря краща. Відкривайте вікна для забезпечення свіжого повітря.Заспокійливі засоби. Візьміть із собою вологі серветки або спрей з водою, щоб освіжити обличчя та руки. Це може значно покращити самопочуття.
Джерело: 056.ua

Читати далі

Україна заощадила 14,43 млн грн на обладнанні проти роспропаганди

Державі вдалося зекономити 14,43 млн грн завдяки відкритим торгам із закупівлі обладнання для протидії російській пропаганді у прикордонних областях. Посилаючись на коментар у Міністерстві економіки.
5 березня 2024 року уряд ухвалив розпорядження про виділення з резервного фонду бюджету Держспецзв'язку 152 млн грн. Ці кошти були скеровані на створення спеціальної мережі телерадіомовлення у дев'яти прикордонних областях: Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Вінницькій та Одеській.
Проте, повідомили у Мінекономіки, учасники відкритих торгів запропонували більш вигідну ціну на обладнання – і це дало змогу перерахувати суму, потрібну на створення спецмережі.
У такий спосіб відомство погодило перелік витрат, пов'язаних зі створенням та експлуатацією спеціальної системи, вже на суму 124,4 млн грн.

Мінекономіки повідомило, що згодом за результатами відкритих торгів Держспецзв'язку додатково зекономило 2,9 млн грн. На цьому етапі економія склала 30,5 млн.
Уже 18 липня Кабінет міністрів розпорядився виділити Держспецзв'язку з резервного фонду 16,1 млн грн на створення такої ж спецмережі ще у чотирьох областях: Донецькій, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій.
До цих 16,1 млн грн увійшли 13,2 млн з резервного фонду та 2,9 млн зекономлених грошей, зазначили у міністерстві.
Відповідні зміни були внесені й у розпорядження уряду від 5 березня новим документом. Кошторис змінився зі 152 млн грн до 137,57 млн – і загалом вдалося зекономити 14,43 млн.

Читати далі

Суд стягнув із компанії Ахметова переплату за світло криворізькими чиновниками

Господарський суд Дніпропетровської області призначив стягнути з ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги” 678 тис. грн переплати за енергетичні послуги, які воно отримало від криворізького відділу освіти. Про це йдеться в рішенні суду.
Як встановив суд, 1 лютого 2022 року відділ освіти виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради (Кривий Ріг Дніпропетровської області) замовив ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги” електричну енергію за 19,53 млн грн. Йшлося про 4,22 млн кВт*год по 4,62 грн за 1 кВт*год.
З лютого до кінця 2022 року сторони уклали 11 додаткових угод, згідно з якими ціна угоди була зменшена до 12,75 млн грн. за 2,55 млн кВт*год , а ціна за 1 кВт*год поступово зросла до 5,92 грн. Збільшення, а згідно з 10 угодою і невелике зменшення суми за 1 кВт*год (до 5,69 грн), відбувалося у зв’язку з коливанням ціни за світло на ринку електричної енергії “На добу наперед” за 1 кВт*год за даними ДП “Оператор ринку”.

Водночас, згідно з висновком Держаудитслужби, фактична сума фінансових зобов`язань за угодою становила 12,07 млн грн, а не 12,75 млн, які отримав постачальник. Тобто замовник зайво сплатив 678 тис грн.
Крім того, на думку прокуратури, додаткові угоди про підвищення ціни за 1 кВт*год укладені всупереч закону “Про публічні закупівлі” та закону “Про ринок електричної енергії”.
Суд погодився з доводами Держаудитслужби та прокуратури, зокрема відносно того, що ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги”
не надало доказів здійснення закупівлі електричної енергії саме на ринку на добу наперед не довело виникнення у нього права змінити вартість електричної енергії у зв`язку із коливанням цін на ринку не обґрунтувало неможливість виконання угоди по запропонованій на тендері ціні не навело причини, через які виконання угоди стало для постачальника невигідним не довело, що підвищення ціни було непрогнозованим.
Крім того суд звернув увагу на умисне заниження ціни ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги” під час подання пропозицій на тендері та відсутність у нього наміру постачати товар за запропонованою ціною. Оскільки збільшення цін за додатковими угодами відбувалось у дуже короткий термін з 15.07.2022 по 22.12.2022.
В результати суд визнав недійсними низку додаткових угод про підвищення ціни за 1 кВт*год і призначив стягнути з ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги” на користь відділу освіти виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради 678 тис грн. переплати за електричну енергію.
ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги” належить Рінату Ахметову через фірму “D. Solutions B.V.” (Нідерланди).

Читати далі

Війська рф атакували об’єкти енергетики у трьох областях України: які наслідки

Вночі проти 20 листопада російська армія завдала ударів по об'єктах енергетики у трьох областях України. Були зафіксовані відключення світла.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на НЕК “Укренерго”.
В повідомленні йдеться, що вночі російські БпЛА атакували об'єкти оператора системи передавання електроенергії в Полтавській, Сумській і Чернігівській областях.
В компанії наголошують, що через удар знеструмлювалися промислові й побутові споживачі в окремих районах Полтавщини та Чернігівщини. На ранок світло повернули більшості споживачів. Тривають аварійно-відновлювальні роботи.
Як повідомлялося, вночі росіяни вдарили по українській залізниці в Харківській області. Травми отримали четверо залізничників. Також ушкоджено будівлі та рухомий склад

Джерело: 056.ua

Читати далі

Війська рф атакували Нікопольщину: є загиблий та постраждала

Триває вісімсот сімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Війська рф продовжують тероризувати мирне населення Дніпропетровщини.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що у Нікополі загинув 44-річний чоловік. Його вбили росіяни під час артобстрілу.
Є у районі й постраждала. У Покровській громаді поранено жінку 60 років. Їй надали меддопомогу. Лікуватиметься вдома.
Пошкоджені житлові будинки, господарські споруди, теплиці, авто, газопроводи, лінія електропередач.

Джерело: 056.ua

Читати далі