В Україні спеку розбавлять дощі: якою буде погода у Дніпрі 8 липня

У понеділок, 8 липня, в Україні очікується спекотна погода. Короткочасні дощі з грозами пройдуть в західних областях.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на “Укргідрометцентр”.
Прогнозується невелика хмарність. Без опадів, лише у західних, вдень і в східних областях місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер переважно північно-східний, 5-10 м/с.
Температура у південних, східних, Дніпропетровській, Кіровоградській областях та в Криму вночі 19-24°, вдень сильна спека 35-38°; на решті території вночі 14- 19°, вдень 28-33°, на крайньому заході країни 25-30°.

Прогноз погоди по Дніпропетровській області та м. Дніпро на 8 липня
Буде ясна погода. Без опадів. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Температура по області вночі 16-21°, вдень 33-38°, по м. Дніпро вночі 19-21°, вдень 34-36°.
Попередження про небезпечні та стихійні метеорологічні явища
8 липня на території Дніпропетровської області збережеться надзвичайна (V класу) пожежна небезпека.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Російська армія активно вербує жінок на війну: де беруть добровольців

Росія продовжує розширювати свій мобілізаційний ресурс, залучаючи жінок, зокрема, військовослужбовиць та ув'язнених. Так, на фронті, українські оператори дронів все частіше фіксують жінок у складі штурмових груп окупантів. Про це пише “24 Канал”.
Вербування ув'язнених жінокЗа словами Ольги Романової, голови благодійного фонду “Русь сидящая”, росія активно вербує ув'язнених жінок для участі у бойових діях на території України. Вона зазначила, що мобілізаційний ресурс серед ув'язнених є майже невичерпним, що дозволяє владі використовувати його на повну силу. Водночас, змінилися і правила рекрутингу, тепер “добровольцями” можуть стати не тільки засуджені, а й підозрювані та підсудні. Це ускладнює відстеження кількості таких “добровольців”, оскільки вони відсутні у базі судових рішень.
Мотивація ув'язненихУв'язнені жінки охоче погоджуються брати участь у бойових діях, незважаючи на погіршення умов контракту. Якщо раніше їм обіцяли помилування за участь у війні, то тепер це лише умовне звільнення до кінця війни. Романова зазначила, що ув'язнені не можуть покинути фронт, якщо не отримають тяжке поранення, не досягнуть віку понад 60 років або не будуть нагороджені орденом типу зірки героя росії, що майже неможливо.
Військовослужбовиці та курсанткиОкрім ув'язнених жінок, на війну охоче йдуть і військовослужбовиці, курсантки та поліціянтки. Мотивація для них проста – високі зарплати, які обіцяє влада за участь у бойових діях.
За словами Романової, росія вже вичерпала один зі своїх мобілізаційних ресурсів – мігрантів, придатних до війни. Всі доступні вже були відправлені на фронт, і тепер їх просто немає. Це означає, що для поповнення мобілізаційних резервів залишилася лише мобілізація серед інших груп населення, включаючи жінок.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Чому чорних кішок асоціюють з нещастям: історія появи забобону

Зв'язки між людьми та кішками можна простежити до деяких із найдавніших цивілізацій світу, зокрема до Стародавнього Єгипту, де вони вважалися божественними символами. Кішки також з'являлися в грецькій міфології, зокрема Геката, богиня магії, місяця і чаклунства, була описана як домашня тварина і фамільяр (надприродна істота, яка допомагає відьмі, згідно з європейським фольклором).
Письмові записи пов'язують чорних кішок з окультизмом ще в 13 столітті, коли 13 червня 1233 року папа Григорій IX видав офіційний церковний документ під назвою “Vox in Rama”. “У ньому чорні кішки були оголошені втіленням Сатани”, – каже автор книги “Чорні коти розповідають: правдиві казки та образи, що надихають” Лейла Морган Вайлд. Цей указ поклав початок інквізиції та санкціонованому церквою полюванню на єретиків та відьом. Спочатку він був задуманий для придушення зростаючого культу люциферіанців у Німеччині, але швидко поширився по всій Європі.
Кішки і відьми: загроза для ранньої християнської церквиНа додаток до ранньої асоціації з Сатаною, кішки також стали нерозривно пов'язані з відьмами в середньовічній Європі. За словами вікканської жриці та авторки книги “Бульйон з казана: подорож мудрості через повсякденну магію” Серрідвен Фоллінгстар, відьми були досить поширені у дохристиянські язичницькі часи.
Хоча рання християнська церква в Європі співіснувала з відьмами, з набуттям влади церква почала бачити в них своїх конкурентів у боротьбі за серця і розум людей. Це призвело до масових полювань, переслідувань, катувань і вбивств жінок.
Відьми шанували світ природи, маючи глибоку повагу до рослин і тварин, – каже Фоллінгстар.
І додає, що саме тому близький зв'язок між людьми і тваринами став розглядатися як “диявольський”. Але ранні християни боялися не лише зв'язку, який вигадали між відьмами, кішками та дияволом: вони також бачили в них загрозу.
Кішки, як і жінки, звинувачені в чаклунстві, схильні демонструвати здорову неповагу до влади. Вони не підлещуються, як собаки, навіть до негідних. У церкві не можна було терпіти ні незалежних жінок, ні незалежних тварин, – також зазначає Серрідвен Фоллінгстар.
У якийсь момент поєднання відьом і кішок звузилося виключно до чорних кішок, хоча автор книги каже, що не зовсім зрозуміло, чому так сталося. Фоллінгстар коментує, що відносини між відьмами та чорними котами, ймовірно, вигадані, але можливо, що з чорних кішок виходять кращі мишолови, оскільки їх важче побачити вночі і тому вони мають перевагу на полюванні.
Чорні кішки та колоністиЗрештою, страх перед чорними кішками та їх зв'язок з чаклунством проник через Атлантику завдяки пуританським колоністам, зазначає доцент кафедри англійської мови та літератури в Університеті Толедо Даніель Компара. У середні віки не було рідкістю вбивати кішок, враховуючи їхню асоціацію зі злом, каже Компара. Деякі люди навіть звинувачували кішок у поширенні бубонної чуми і використовували це як ще одну причину позбутися їх. Однак їх непродуманий план дав зворотний ефект.
За особливою іронією, вбивство кішок сприяло поширенню чуми. Зі зменшенням кількості кішок, які контролювали популяцію гризунів, хвороба швидко поширилася, – пояснює Компара.
Забобони про чорну кішкуВраховуючи віру в середньовічній Європі в те, що диявол і відьми були здатні приймати форму чорних кішок, логічно, що з'явилися забобони, пов'язані з їхнім шляхом.
Тому чорна кішка, яка перетнула вам дорогу, цілком може бути на завданні від відьми. Так само легко це може бути замаскований диявол – і ніхто не хоче перетинатися з дияволом. Це пояснює, чому чорна кішка, яка перебігає вам дорогу, вважається поганою прикметою, – зазначає фольклорист і художниця Фібі Міллервайт.
Ця думка продовжувалася і в епоху Відродження, коли чорна кішка, що перетинає вам шлях, могла вказувати на те, що відьма послала свого фамільяра, щоб заподіяти вам шкоду.
Багато наляканих селян того часу могли б поспішити до найближчої церкви і заплатити за те, щоб священник благословив їх і позбавив від будь-якого прокляття, яке могло бути накладене кішкою. Оскільки це було джерелом доходу для церкви, такі побоювання, швидше за все, заохочувалися, – розказує художниця.
Чорна кішка як символ удачіІдея про те, що чорні кішки – це нещастя, не є універсальною. Насправді деякі культури вірять, що вони приносять удачу. Схожість з богинею-кішкою Бастет була причиною того, що їх вшановували в Стародавньому Єгипті. В інших країнах, таких як Шотландія та Японія, чорні кішки символізують процвітання.
Чорна кішка, попри численні забобони, може бути як символом невдачі, так і удачі, залежно від культурного контексту. Важливо пам'ятати, що забобони – це лише відображення вірувань і страхів минулого, і сучасне суспільство може переосмислити ці символи з більш позитивного боку.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Новий тариф на світло: скільки коштує прання в машинці та як можна заощадити

Після підвищення тарифу на електроенергію використання побутових приладів для українців стало дорогим “задоволенням”. Навіть на пранні в пральній машинці багатьом доводиться економити.
У скільки тепер обходиться використання пральної машинки в родині та які способи заощадити під час використання цього приладу є найбільш дієвими, пише “Телеграф”.
Які середні затрати на прання в місяцьЗ 1 червня 2024 року тариф на електроенергію в Україні становить 4,32 грн/кВт. У середньому пральна машина за годину роботи споживає:
електроенергії – від 0,8-1,5 кВт;води – від 35 до 60 л.Якщо включати пралку приблизно 2-3 рази на тиждень по 3 години при споживанні 1,5 кВт, тоді за тиждень споживання електроенергії приладом становитиме близько 13,5 кВт. Це 54 кВт на місяць, за які доведеться сплатити за новим тарифом близько 235 гривень.
Як правильно використовувати пральну машинку, щоб економитиЩоб менше платити за світло щомісяця, важливо дотримуватися елементарних правил:
не перевантажувати пральну машину – це призведе до неякісного результату, і речі доведеться перепрати, що пов'язано з додатковою витратою електроенергії та води;користуватися програмами прання з економією води та електроенергії;прати при низький температурі (навіть перехід від 40 до 30 градусів дає 38% заощадження електроенергії).;не використовувати багато засобу для прання – щоб не доводилося застосовувати додаткове ополіскування.Крім цього, якщо встановити двозонний лічильник електроенергії і прати в період з 23:00 до 07:00, коли діє “нічний тариф”, витрати зменшаться на 50%.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Новий закон розширив коло осіб, уповноважених вручати повістки: повний перелік

В Україні розширено список осіб, які можуть вручати повістки під час загальної мобілізації. Одні можуть проводити заходи оповіщення в громадських місцях, інші – за адресою проживання чи роботи військовозобов'язаних громадян. Це визначається новим законом про мобілізацію, який набув чинності 18 травня 2024 року, пишуть Новини.LIVE.
Хто може вручати повістки за новим закономУ громадських місцях, будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску, КПП на кордоні в межах адміністративної території, на яку поширюються повноваження, повістки мають право вручати:
співробітники ТЦК та СП (у межах своєї адміністративної території та за наявності посвідчення);представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій;представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних рад.За місцем проживання (у багатоквартирних будинках) повістки уповноважені вручати:
керівник установи (організації) або фізична особа-підприємець, яка надає послуги з управління;голова правління ОСББ та групи оповіщення.За місцем роботи або навчання:
представники підприємств, установ, організацій, учбового закладу (на території підприємств та в місцях виконання працівниками робіт);директор або працівник відділу кадрів (якщо наказом директора його визнано визнання уповноваженим на вручення повісток).На всій території України:
представники відповідного підрозділу розвідувальних органів;представники Центрального управління або регіональних органів СБУ (лише чоловікам, які перебувають на військовому обліку в зазначених органах).За допомогою засобів поштового зв'язку:
працівник Укрпошти — він може вручити конверт, в якому міститься повістка. Водночас працівники пошти відсутні в переліку осіб, які наділені такими повноваженнями.
Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Обман на українських АЗС: водіям розповіли про дві поширені схеми

В Україні деякі АЗС з метою отримання додаткового прибутку обманюють водіїв, навмисно не доливаючи паливо під час заправки. Такими даними поділився Інститут досліджень авторинку. Які незаконні схеми найчастіше використовують на АЗС, пише Today.
Перша популярна схема – коли колонка калібрується з похибкою на недолив. Друга передбачає встановлення спеціальних “жучків”.
За законом, в Україні під час продажу палива дозволена похибка 0,5%. Проте є можливість провести калібрування колонки таким чином, що недолив буде більш суттєвим.
У схемі з “жучками” такі спеціальні пристрої фальсифікують показники наливу палива – як на колонці, так і в касовій системі. З їх використанням в паливний бак непомітно наливають менше палива, ніж сплачено. Керують “жучками” за допомогою мобільного телефону.
Як стверджують експерти Інституту досліджень авторинку, виявити “жучки” дуже складно. Неозброєним оком це точно не вдасться зробити, адже для цього потрібні спеціальна апаратура.
Найчастіше організаторами схем з недоливом паливо стає керівництво тієї чи іншої конкретної АЗС, а не керівництво компанії, кажуть в Інституті досліджень авторинку. Таким чином вони намагаються компенсувати втрати на логістиці.
Керівники мереж АЗС намагаються виявляти незаконні схеми співробітників, для чого працюють спеціальні інженери, які перевіряють стан пломб та калібрування наливних колонок. Проте зараз, під час війни, контрольні перевірки проводяться рідше – переважно, через брак кадрів.
За даними, за недолив палива може бути відповідальним Справа в тому, що деякі керівники заправок недоливом. Керівники знають про таку незаконну схему, і намагаються з нею боротися. Так, деякі великі мережі АЗС мають у своєму штаті спеціальних інженерів, які регулярно на АЗС
Ти часом недолив палива може принести великі прибутки нечесним працівникам АЗС. Приміром, за недолив у 2% палива вони незаконно отримують 1 грн 3 копійки за кожний літр.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Посилення мобілізації після 16 липня: чи чекати повісток чоловікам, які оновили дані

В Україні всі військовозобовʼязані протягом 60 днів з дня набуття чинності нового закону про мобілізацію мають оновити свої військово-облікові дані. Як діяти, якщо після 16 липня чоловіка зупиняють на вулиці представники ТЦК, пояснила юрист Марина Бекало.
За словами експертки, алгоритм дій залежить від того, чи особа оновила дані через ТЦК, ЦНАП чи “Резерв+”, та чи є при собі військово-обліковий документ.
Співробітники ТЦК та поліції мають право під час зупинки громадянина на вулиці перевірити:
чи має чоловік військово-облікові документи;чи діючим є цей документ;чи відповідають дані, які в ньому зазначені, інформації з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (ЄДРПВР).Після цього вручити повістку чоловікові можуть у таких випадках:
якщо під час перевірки було виявлено відсутність документів;якщо виявлено відсутність відомостей про взяття, виключення з обліку;якщо відомості в документі не відповідають даним, які містяться в ЄДРПВР.Чи вручать повістку чоловікові з оновленими данимиСлід зауважити, що факт оновлення персональних даних після 16.07.24 лише виключає підставу для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 210 КУпАП. Але не страхує від отримання повістки, наприклад для оновлення вже військово-облікових даних, — сказала юрист.
Марина Бекало зауважила, що це також включає й проходження ВЛК – для цього також можуть вручити повістку.
Ті ж військовозобов'язані, які не оновили дані, можуть отримати штраф і повістку на їх оновлення.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Дієтологи назвали найздоровіший спосіб приготування яєць: що впливає на користь страви

Яйця – універсальний продукт харчування, який переважно вживають на сніданок. Як отримати максимальну користь від яєць для організму, готуючи з них страви вранці, розповіли дієтологи, пише NV.
У чому користь яєцьВ одному великому яйці міститься:
72 калорії;білок – 6,2 г;жир – 5 г (включаючи близько 1,6 г насиченого жиру);цукор – 0 г;вуглеводи – 0 г.Жовтки яєць містять корисні омега-3 і -6 жирні кислоти, антиоксиданти зеаксантин, лютеїн і холін, вітаміни A, D, E і K, кальцій, калій і цинк. Корисними складовими яєчних білків є вітаміни B1, B2, B3, B5, B6 і B12, кальцій, магній, фосфор, калій.
Експерти зазначають, що більшість людей за бажанням можуть споживати яйця щодня. Обмежити або виключити яєчні жовтки з раціону варто тим, хто страждає серцево-судинними захворюваннями — через вміст насичених жирів.
Найздоровіший спосіб приготування яєцьСпосіб приготування яєць вплинути на вміст поживних речовин, особливо коли йдеться про додавання жиру та олії. Приміром, приготування продукту на вершковому маслі або тваринному жирі, беконі, сприяє збільшенню кількості насичених жирів у страві. Ці інгредієнти можуть додати страві смаку, але не користі.
Тому експерти рекомендують для приготування страв з яєць використовувати більш здорові олії, такі як оливкова або олія авокадо. Також можна вибрати спосіб приготування, який не потребує додавання жиру, наприклад, варені яйця.
Крім того, велике значення мають інгредієнти, які ви їсте з яйцями. Найідеальнішими продуктами, з якими варто поєднувати яйця, є:
овочі;зелень;цільні зерна.
Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Особливо сприятливий час для 5-ти знаків Зодіаку: кому молодик у липні 2024 принесе удачу

У другому місяці літа молодик пройде під знаком Рака. За словами астрологів, у цей період дуже важливо дослухатися до підказок інтуїції. Коли саме буде молодик, що ще варто робити в цей період і для кого він стане особливо вдалим.
Коли молодий Місяць у липні 2024 і в чому його особливістьЛипневий молодик 2024 року настане 6 липня рівно о 01:57 за київським часом. Ніч, коли на небі сходить молодий місяць, є однією з найтемніших і найзірковіших.
Астрологи говорять, що в цей час опускається завіса між підсвідомістю і свідомістю. Тоді буде легше зрозуміти свої наміри, щоб ефективніше спрямовувати енергію для руху вперед.
Молодик у Раку відкриває портал до нашої вищої інтуїції. Потрібно скинути “броню” і дозволити собі відчути кожну емоцію, бути максимально уважними, щоб отримати важливу інформацію від інтуїції. Завдяки цьому вдасться швидко отримати відповіді на всі питання, які вас турбують.
Кому найбільше пощастить у цей періодАстрологи назвали п'ять знаків Зодіаку, яких чекають найбільш сприятливі події в період липневого молодика:
Раки – представникам знаку випаде можливість налагодити стосунки з тими, з ким вони посварилися;Скорпіони – зможуть переосмислити свої цілі завдяки обставинам, що складуться в цей час;Овни – отримають новий стимул до дії;Леви – матимуть шанс вдало використати цей час для самовираження і прояву своєї унікальності;Козероги – отримають силу й енергію для досягнення нових цілей у професійній сфері.Що не можна робити в молодик у липніВплив липневого молодика люди відчувають у період з 4 по 8 липня. Через слабку енергію Місяця деякі люди відчувають занепад сил, слабкість, апатію, стають надмірно емоційними. Це може спровокувати неприємні ситуації. Щоб запобігти цьому, астрологи радять утриматися від:
нових починань, проєктів;суперечок, конфліктів;великих покупок, позичання грошей, азартних ігор;хірургічних втручань (якщо їх можна перенести);далеких подорожей;переїдання, вживання алкоголю.Що варто робити в молодикЦей час є поганим для починань, проте дуже вдалим для аналізу, складання планів та мрій. Астрологи радять в цей період:
завершити поточні справи;миритися і прощати образи;віддавати борги;починати цикл фізичних тренувань, сідати на дієту.Також потрібно уважно ставитися до оточуючих, не дозволяючи емоційним “гойдалкам” зіпсувати відносини з близькими людьми.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Є альтернативні шляхи: що робити, якщо не склав НМТ–2024

Для того, щоб вступити на бакалаврат до вишів у 2024, вступники мають надати результати НМТ. Це можуть бути як результати цьогорічного мультіпредметного тесту, так і результати НМТ 2023 або 2022 року чи ЗНО 2021 років.
Проте не всі випускники шкіл успішно впоралися з НМТ і подолали мінімальний поріг балів. Через це вони втратили можливість брати участь у вступній кампанії до закладів вищої освіти в цьому році. Але для них є альтернативні шляхи вступу, повідомляє портал Освіта.
Вступ до коледжівТі вступники, які складали, але не склали НМТ, мають право вступати до закладів фахової передвищої освіти – коледжів. Подати заяви про вступ можливо з 5 до 22 липня (можливий додатковий набір на контракт за умови зарахування не пізніше 31 жовтня).
У такому разі за три роки вступники можуть здобути освітній ступінь “фаховий молодший бакалавр” за обраним фахом. Після цього вони зможуть вступити до вишу і продовжити навчання за скороченим терміном.
Зазвичай вступ до коледжів відбувається за результатами індивідуальної співбесіди (усний іспит, тестування тощо), творчого конкурсу, розгляду мотиваційного лист
Вступ до профтехівБез складання НМТ можна вступити до закладів професійно-технічної освіти. Такі вступники за 1-1,5 роки зможуть отримати першу професію.
Кожний профтех самостійно визначає етапи конкурсного відбору для вступників. Проте зазвичай рейтинг формується за середнім балом документа про повну загальну середню освіту (шкільного атестату).
Gap yearGap year чи Post Graduate year – це “вільний” рік між випуском зі школи та вступом до університету. Поки що така практика не надто поширена в Україні, але є популярною в Європі й Америці.
Цей період випускники шкіл можуть використати для того, щоб визначитися, що він хоче робити після закінчення закладу освіти. Так, можна займатися волонтерством, подорожами, знайти тимчасову роботу або якісь навчальні курси. Усе це допоможе визначитися з уподобаннями та обрати професійну сферу, з якою вступник хоче пов’язати подальше життя.
Також за цей рік можна якісніше підготуватися до вступних іспитів у наступному році – як самостійно, так і за допомогою репетиторів. Тоді шанси отримати кращий результат і вступити до омріяного вишу будуть вищими.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі