НАБУ розпочало провадження щодо заступника директора ДБР

Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження щодо першого заступника директора ДБР Олександра Удовиченка — фігуранта розслідування у якому виявилося, що він живе у незадекларованій елітній квартирі. Про це йдеться у відповіді НАБУ для hromadske.
У листі НАБУ зазначається, що вони вивчили розслідування hromadske та провели інформаційно-аналітичну роботу, за результатами якої розпочали досудове розслідування.

Як пояснили в НАБУ, більше інформації вони не можуть надати, оскільки стан розслідування становить таємницю слідства, розголошення якої може зашкодити кримінальному провадженню.
Раніше журналісти-розслідувачі з’ясували, що Удовиченко живе у квартирі в одному з найелітніших ЖК Києва, проте в декларації посадовця згадок про цю нерухомість немає.

Читати далі

Не витримало серце: під час проходження ВЛК помер солдат з Камʼянського Вʼячеслав Золотаревський

15 липня 2024 року, під час проходження військово-лікарської комісії у військовій частині, не витримало серце солдата ЗСУ Золотаревського Вʼячеслава Євгенійовича.

Читати далі

Німеччина планує в бюджеті на 2025 рік скоротити допомогу Україні вдвічі

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав країни Євросоюзу надати Києву більше допомоги у 2024 році. За словами Шольца, Берлін є найбільшим донором для України після США

Читати далі

Близько двох десятків атак протягом дня: безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір 17 липня

Сьогодні, 17 липня, ворог бив по Нікополю, Марганецькій, Покровській та Мирівській громадах. Гатили з артилерії і дронів-камікадзе.

Читати далі

Великий обмін полоненими: серед звільнених – військові з Дніпропетровщини

17 липня, ще 95 захисників були звільнені з російського полону. Це воїни ЗСУ, Нацгвардії, прикордонники. Серед них – шість мешканців Дніпропетровщини.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
За інформацією ДніпроОВА, на Батьківщину повернуто Героїв з Новомосковського, Павлоградського, Дніпровського районів. Також чоловіка – нацгвардійся Ігоря дочекалася Анастасія з Криворіжжя. Про те, що його обміняли вона дізналася з SMS-повідомлення. Спершу не повірила, доки не почула його голос. Одразу після цього вирушила до реабілітаційного центру, у якому наразі перебуває Ігор.
“Спочатку я хочу його обійняти і повірити, що він вже дійсно зі мною, що він вдома. Я кожен тиждень виходила на мітинги, аби полонені повернулись додому і далі продовжуватиму. І з чоловіком ми ходитимемо, доки не повернуть всіх наших хлопців”, — розповіла вона Суспільному.
За словами Анастасії, Нацгвардієць потрапив у полон у травні 2022 року. До того часу він тримав оборону Азовсталі. Крім дружини на його повернення чекав дворічний син. Коли Ігор поїхав на ротацію, дитині було лишу вісім днів.
Зазначимо, що звільнені полонені відразу направилися в медичні заклади, щоб пройти огляд лікарями та встановити ступінь їх здоров’я. Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявляв, що повернуті українці мають проблеми з вагою, ускладнення після поранень, які неправильно лікувалися, а також є онкохворий та хворий на туберкульоз. Всіх чекає тривалий процес реабілітації та відновлення.

Зазначимо, що від початку повномасштабного вторгнення це вже 54-й обмін полоненими. Загалом з ворожої неволі Координаційному штабу вдалося повернути 3405 людей.

Джерело: 056.ua

Читати далі

З 17 липня в ЦНАПах не будуть оновлювати військові дані , – речник Міністерства оборони

Відсьогодні, 17 липня 2024 року, центри надання адміністративних послуг не будуть оновлювати військово-облікові дані. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону.

Читати далі

Влаштував наркопритон та збував заборонені речовини: запорізькі поліцейські затримали правопорушника

55-річний запоріжанин пропонував «клієнтам» канабіс та метамфетамін, а також надавав приміщення для їх вживання. Правоохоронці припинили злочинну діяльність та повідомили чоловіку про підозру. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читати далі

В Україні прогнозують від 18° до 42° та грози з градом: якою буде погода у Дніпрі 18 липня

Українців попереджають про дощі, грози, подекуди град і шквали 18 липня. Опади принесуть у деякі області також невелике зниження температури повітря до 18°.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр.
Прогнозується мінлива хмарність. У західних, північних, вдень і в більшості центральних, місцями Одеській та Миколаївській областях короткочасні дощі з грозами, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с; вночі у західних, вдень у північних областях місцями значний дощ; на решті території країни без опадів.
Вітер північно-східний, вдень у західних та північних областях – північно-західний, 7-12 м/с. Температура у південній частині, східних, більшості центральних областей вночі 21-26°, вдень сильна спека 35-39°, місцями надзвичайна спека 40-42°; на решті території вночі 18-23°, вдень 27-32°, у західних областях 23-28°.

“Очікуємо, що завтра буде зміна повітряних мас. Відповідно, будемо мати досить активну грозову діяльність, подекуди град та шквали. Завтра це переважно захід, північ та частково центр. Надалі вже пошириться на решту областей – південний схід України, і там також вже буде певна перебудова”, – розповіла речниця Укргідрометцентру.
За її словами, вранці 18 липня спека ще триматиметься, але вже вдень розпочнеться зміна погоди. У денні години температурні максимуми триматимуться у межах 30 градусів тепла для заходу та півночі країни.
“А от для південних, східних та центральних регіонів погодні зміни прийдуть дещо пізніше. Там температура повітря триматиметься на позначці 35 градусів”, – розповіла речниця Укргідрометцентру Наталія Птуха.
Попередження про небезпечні метеорологічні явища в Україні
18 липня у західних, північних, вдень і в більшості центральних областей грози, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с. І рівень небезпечності, жовтий
Прогноз погоди по Дніпропетровській області та м. Дніпро на 18 липня
Мінлива хмарність. Вночі без опадів, вдень місцями невеликий короткочасний дощ, можлива гроза. Вітер північний, 5-10 м/с, вдень під час грози місцями шквал 15-20 м/с. Температура по області вночі 21-26°, вдень 34-39°; по м. Дніпро вночі 24-26°, вдень 36-38°.
Попередження про небезпечні та стихійні метеорологічні явища
18-22 липня на території Дніпропетровської області збережеться надзвичайна (V класу) пожежна небезпека.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Клеопатра, Вогнедар і Сіріус: як українці називають дітей у 2024 році

Імена – це не просто набір звуків, це важливий елемент культурної ідентичності, який супроводжує людину протягом усього життя. Вибір імені для новонародженого – це завжди відповідальний крок, і в кожній культурі існують свої традиції та модні тенденції. У 2024 році українські батьки продовжили обирати для своїх дітей як традиційні, так і незвичайні імена. Міністерство юстиції України поділилося переліком найпопулярніших та найрідкісніших імен, якими називають малюків у першому півріччі 2024 року.
Найпопулярніші іменаСеред жіночих імен, якими називали новонароджених дівчаток у 2024 році, домінують такі класичні та сучасні варіанти:
Аліса,Анастасія,Анна,Варвара,Вікторія,Дарина,Єва,Емілія,Злата,Марія,Мілана,Поліна,Соломія,Софія,Стефанія,Уляна.Ці імена вже кілька років поспіль залишаються серед найпопулярніших. Вони відображають як зв'язок із традиціями, так і сучасні тенденції в іменуванні.
Для хлопчиків найпопулярнішими іменами у 2024 році стали:
Артем,Богдан,Давид,Данило,Максим,Матвій,Марк,Назар,Олександр,ТимофійТимур.Ці імена також демонструють стабільність у вподобаннях українських батьків, які цінують як традиційні, так і сучасні варіанти.
Рідкісні іменаОкрім популярних імен, у 2024 році батьки також обирали для своїх дітей досить рідкісні імена. Деякі з них можуть здивувати своєю незвичністю та екзотичністю.
Серед рідкісних імен для дівчаток зустрічаються такі варіанти: Авігея, Абігель, Айсель, Айріс, Аліша, Василина, Велла, Вірсавія, Даяна, Дзвіна, Дзенислава, Еліна, Естерсіта, Ілана, Клеопатра, К’яра, Леля, Летті, Лієль, Ліліт, Лія, Лорелай, Лукірія, Луна, Люсіанна, Маліка, Марфа, Медея, Мері, Мірабелла, Мірра, Нана, Наомі, Нонна, Ноомі, Олівія, Онися, Оріяна, Орислава, Рєната, Рута, Селена, Феміда.
Для хлопчиків у 2024 році також обирали рідкісні імена, такі як: Августин, Амур, Аркад, Аквамарін, Віллі, Вогнедар, Даніслав, Добриня, Еліазар,Еней, Ескєндер, Ілай, Килим, Левко, Люциус, Маверік, Мілош, Олекса, Ольгерд, Ратислав, Рувім, Самсон, Сіріус, Тео, Торвальд, Фелікс, Флоріан, Чіпріан, Яким та Яник.
Аналіз та тенденціїУкраїнські батьки, обираючи імена для своїх дітей, демонструють різноманітні вподобання, які включають як традиційні, так і сучасні імена.
Багато популярних імен, як-от Анна, Софія, Олександр, Максим, залишаються стабільно популярними. Це відображає бажання батьків зберігати культурні та сімейні традиції.
Імена, такі як Емілія, Марк, Злата, Єва, відображають вплив глобалізації та сучасних тенденцій в іменуванні.
Вибір рідкісних і незвичайних імен, таких як Клеопатра, Ліліт, Флоріан, свідчить про прагнення деяких батьків до унікальності та бажання виділити свою дитину серед інших.
Законодавчі аспектиЗгідно з українським законодавством, з 16 років людина може самостійно змінити своє ім'я та прізвище. З 14 років це можливо за згодою батьків або опікунів. Це дає можливість молодим людям самостійно обирати ім'я, яке їм найбільше до вподоби, і відповідати їхнім особистим переконанням та ідентичності.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі