Сім планет на одному небі: як побачити космічне шоу 2025 року

Січень 2025 року обіцяє нам видовищне явище, яке не можна пропустити. Парад планет, коли більшість небесних тіл Сонячної системи зберуться в одну уявну лінію, стане подією року для всіх, хто цікавиться космосом. І найкраще — побачити це зможе кожен. Якщо ви думали, що планети — це лише картинки в підручниках, час переглянути свої уявлення. Чи готові до моменту, який трапляється раз на десятиліття? Читайте далі, щоб дізнатися, коли і як спостерігати цей космічний спектакль. Сім планет на одному небі: коли розпочинається парад? Зіркове шоу стартує вже з 21 січня, коли…

Читати далі

Чи справді 25-й “Рамштайн” стане останнім: думка українських та закордонних політиків

Знаєте, скільки вже було зустрічей у форматі “Рамштайн”? Ось ця, 9 січня, стала 25-ю! Якщо пригадати, перша відбулася ще у квітні 2022 року. Тоді й подумати не могли, що цей формат настільки закріпиться. Український міністр оборони Рустем Умєров назвав цю зустріч однією з найважливіших за весь час.
Але були й скептикиДо речі, ще до початку зустрічі польський міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш припустив, що це може бути останній “Рамштайн”. Такі слова викликали хвилю обговорень, бо звучали вони, м’яко кажучи, тривожно. Але якщо подивитися на контекст, його песимізм зрозумілий: політика Дональда Трампа, який ось-ось офіційно стане президентом США, виглядає, м’яко кажучи, хаотичною. Він уже натякав на поглинання Канади та анексію Гренландії.
Що буде з підтримкою УкраїниЯкщо новий президент США вирішить обмежити чи взагалі припинити допомогу Україні, то “Рамштайн” на американській авіабазі ризикує стати лише історією. Але поки що є надія. Косіняк-Камиш, вже після закінчення зустрічі, сказав, що наступна зустріч, ймовірно, відбудеться вже після зміни адміністрації в США. А Зеленський заявив, що чекає на черговий “Рамштайн” у лютому.
Що обговорювали цього разуНайголовніше — довгострокові плани. Було затверджено дорожні карти до 2027 року. Вони передбачають постачання озброєння, підтримку обороноздатності України, а також детальні перспективи на 2025 рік.
Стратегія України на 2025 рікОсь що конкретно ми плануємо:
Стабілізація фронту. Це основа основ.Посилення захисту неба та морських шляхів.Зміцнення обороноздатності.Двосторонні зустрічіДо речі, під час “Рамштайну” відбулося чимало важливих переговорів із ключовими партнерами України: США, Норвегією, Італією та Нідерландами. Ці країни готові підтримувати нас і далі, попри всі виклики.
Що буде далі? Якщо чесно, ніхто не знає напевне. Але одне очевидно: Україна не залишиться сам на сам зі своїми проблемами. А поки що слідкуємо за новинами й сподіваємося, що навіть зміна політичних вітрів у США не змінить підтримки України.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Патрульні Кам’янського виявили громадян, які, ймовірно, причетні до незаконної вирубки дерев

Нещодавно екіпаж роти з обслуговування водних об'єктів під час патрулювання у Камʼянському помітив автомобіль УАЗ, що рухався з порушенням ПДР. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі

Жителів України попередили про небезпеку: прогноз погоди у Дніпрі на 13 січня

Понеділок, 13 січня в Україні буде прохолодним, із незначними "мінусами". Вночі та вранці невеликий сніг пройде на заході та в східних областях України, проте вдень антициклон Beate витіснить опади і підсушить поверхню і повітря. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр та синоптикиню Наталку Діденко. Буде хмарно з проясненнями. В західних, північних та Вінницькій областях на дорогах ожеледиця. "Проте цей же незначний мороз спричинить ожеледицю на дорогах – ми трохи відвикли від слизьких доріг та тротуарів, обережно", – застерігає синоптикиня. Вітер переважно північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі…

Читати далі

Уже є понад три тисячі кандидатів: як формується кадровий резерв для держслужби

За останні півтора року до кадрового резерву держслужби для деокупованих територій внесли 3 015 кандидатів. Це люди, які готові працювати на благо країни в умовах післявоєнної реальності. Про це повідомило Національне агентство з питань державної служби.
Цифри, які говорять самі за себеЗа цей період у спеціальній електронній системі було зареєстровано 3 229 анкет. Цікаво, що з них 1 770 – від чоловіків, а 1 459 – від жінок. Хтось подає заявку із впевненістю, а комусь відмовляють: 213 анкет не пройшли через невідповідність критеріям.
А хто ж ці людиТут узагалі повний мікс. Є діючі чиновники, депутати, військові, а є журналісти, волонтери, навіть громадські діячі. Хтось із них уже працює на державній службі, а хтось — тільки планує. Ну, і ще приємно знати, що серед них є люди з реальним бажанням допомогти країні. Це не просто “паперові” кадри.
Ось уявіть: людина, яка раніше волонтерила на фронті, тепер хоче допомагати відновлювати дороги чи адмінбудівлі. Або, скажімо, журналіст, який брав інтерв’ю в зоні бойових дій, тепер вирішив стати частиною нової державної системи. Це надихає.
Куди всі ці люди хочуть потрапитиТут усе логічно.
Крим і Севастополь,Донеччина,Запоріжжя,Херсонщина.Це ті регіони, які обирають найчастіше.
Цікаво, що саме ці області найбільше потребують допомоги, і, здається, кандидати це розуміють.
Щодо роботи, то сфери теж більш-менш зрозумілі: адміністративне керівництво, державний нагляд, боротьба з корупцією, управління персоналом. А ще — надання публічних послуг. Це ті самі речі, без яких нормальне життя просто не запустити.
Але проблеми залишаютьсяТут варто сказати чесно: попри всі ці гарні цифри й зусилля, ситуація все одно складна. Як уже згадувалося, у державних структурах усе ще є більше 33 тисяч вакантних місць. І це не тільки у великих містах. Маленькі містечка теж потребують людей, які знають, як і що робити.
Що їх мотивуєДо речі, це дуже цікаве питання. З одного боку, є прості речі: стабільна зарплата, офіційна робота. Але ж це не все. Для багатьох головним стимулом стала можливість зробити щось справді важливе.
Ось подумайте: війна, нестабільність, але люди все одно хочуть працювати на державу. Їх не лякають труднощі чи ризики. Це і є той “стрижень”, який рухає Україну вперед, навіть коли здається, що сили на межі.
Той факт, що тисячі людей готові працювати для відновлення України, вже говорить багато про що. Кожен із них — це маленький крок до великої перемоги. І, можливо, хтось із нас теж захоче приєднатися.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Ворог атакував майже два десятки разів: ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір

Завершується тисяча п'ятдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії рф проти України. Ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір. Про це повідомляє редакція сайту 056. Очільник Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів, що протягом дня Нікопольщина знаходилась під ударом російських військ. Ворог атакував район майже два десятки разів. Застосовував важку артилерію і дрони-камікадзе. А ще скинув з БпЛА декілька боєприпасів. Зброя агресора працювала по Нікополю, Мирівській, Марганецькій та Покровській сільській громадах. Пошкоджені інфраструктура, промислове і комунальне підприємства. Понівечені чотири приватні будинки, дві господарські споруди, газогін. Люди не постраждали. Джерело: 056.ua

Читати далі

Ворог атакував район майже два десятки разів: ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір

Завершується тисяча п'ятдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії рф проти України. Ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір. Про це повідомляє редакція сайту 056. Очільник Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів, що протягом дня Нікопольщина знаходилась під ударом російських військ. Ворог атакував район майже два десятки разів. Застосовував важку артилерію і дрони-камікадзе. А ще скинув з БпЛА декілька боєприпасів. Зброя агресора працювала по Нікополю, Мирівській, Марганецькій та Покровській сільській громадах. Пошкоджені інфраструктура, промислове і комунальне підприємства. Понівечені чотири приватні будинки, дві господарські споруди, газогін. Люди не постраждали. Джерело: 056.ua

Читати далі

У Павлоградському районі надзвичайники ліквідували займання дачного будинку

Прибувши на місце рятувальники встановили, що пожежа виникла всередині одноповерхового дачного будинку на одній з дільниць. Горів дах, перекриття та речі домашнього вжитку на площі 40 кв. м. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі