В Україні змінили виплати та компенсації по безробіттю. З січня 2025 року максимальна допомога становить 8 000 грн, до цього було 7 100 грн. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Державну службу занятості. Розмір компенсації прив’язаний до розміру мінімальної зарплати, яка встановлена на 1 січня календарного року. Наразі цей показник становить 8 000 грн. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю — 1 500 грн, тобто для людей без страхового стажу розмір допомоги не змінився. Також змінилася компенсація роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю: для осіб…
Читати даліДень: 10.01.2025
У Дніпрі було чутно вибухи: що це могло бути
Сьогодні близько 12:20 у передмісті Дніпра було чутно вибухи. Сталося це після відбою повітряної тривоги. Про це повідомляє редакція сайту 056. За попередньою інформацією, причиною гучних звуків могли стати планові вибухові роботи. Як повідомляють місцеві жителі, у районі Любимівки сьогодні з 10:50 до 12:00 проводяться планові підриви. Тому зберігаємо спокій. Джерело: 056.ua
Читати даліПравда і вигадки про серцево-судинні захворювання: це варто знати кожному
Серцево-судинні захворювання — це справжній лідер серед причин смертності у світі. Про це вже не раз говорили фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я. Але попри всі попередження, багато людей досі вірять у міфи, які не просто заважають зберегти здоров’я, а іноді можуть серйозно нашкодити. Давайте розберемо найпоширеніші з них.
Міф 1. “Як буде інфаркт, то вже нічого не зробиш”Це звучить так, ніби серце — це бомба, яка може вибухнути будь-коли. Але це не зовсім так. Скажу навіть більше: це взагалі не так. Якщо ви кинете палити, зменшите алкоголь до мінімуму (або взагалі забудете про нього), почнете більше рухатися і харчуватися здоровіше, ризик інфаркту суттєво знизиться.
До речі, вага теж має значення. Якщо ви поступово зможете її нормалізувати, ваше серце тільки подякує. Знаєте, це трохи як у спорті: треба просто дотримуватися “правил гри”.
Міф 2. “Почуваєшся добре — значить, усе ок”Ще один хитрий обман. Ви могли б подумати: “Ну а навіщо мені міряти тиск, якщо все гаразд?”. Але ось у чому штука — гіпертонія нерідко протікає без будь-яких симптомів. Уявіть собі: ви ніби живете спокійно, а в цей час ваш тиск тихенько “робить свою чорну справу”.
Тому лікарі наголошують: тонометр — ваш найкращий друг. Так, навіть якщо все добре. Тиск під контролем — це вже половина справи у боротьбі за здорове серце.
Міф 3. “Чоловіки й жінки однаково переживають проблеми із серцем”О, тут взагалі цікаво. Насправді все далеко не так просто. Чоловіки частіше відчувають класичний біль у грудях під час інфаркту, а ось жінки можуть взагалі нічого такого не помічати.
Дивіться, що кажуть дослідження: до 40% жінок, які перенесли інфаркт, не відчували болю в грудях. А ось інший цікавий факт: за місяць до серцевого нападу половина жінок починає страждати на безсоння. Ви про це знали? А тепер знаєте.
Міф 4. “Якщо є проблеми із серцем, то фізичні навантаження небезпечні”Скажіть чесно, як часто ви чули: “Тобі не можна напружуватися, бережи себе”? Звісно, є люди, яким лікарі справді забороняють фізкультуру. Але їх не так вже й багато.
У більшості випадків помірна активність — це, навпаки, найкраще, що ви можете зробити для свого серця. Прогулянки на свіжому повітрі, піша хода, легкі вправи — усе це тільки на користь. До речі, для серця головне — регулярність, а не інтенсивність.
Чи варто вірити міфамВи помітили, що багато з того, у що ми звикли вірити, просто не має під собою підгрунтя? Підступність серцево-судинних хвороб у тому, що вони часто починаються тихо, майже непомітно. Але якщо знати, як їх попередити, — ви на кілька кроків попереду.
От і все. Тепер ваша черга розповідати друзям, що ці міфи — не більше ніж вигадки. І, можливо, саме це комусь урятує життя.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліСмертельна пожежа у Дніпрі: у приватному будинку рятувальники знайшли тіло літньої жінки
Вчора у Дніпрі загорівся приватний будинок. Під час пожежі загинула літня жінка. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області. 10 січня о 09:20 Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному житловому секторі на вулиці Танкістів Соборного району. По прибуттю за викликом рятувальники встановили, що всередині будинку зайнялось домашнє майно на площі 2 кв.м. У помешканні вогнеборці виявили тіло загиблої жінки, 1940 року народження. Пожежу ліквідовано о 09:40. До гасіння займання залучено 8 рятувальників та 2 одиниці пожежно-рятувальної техніки Головного управління…
Читати даліУ Кам’янському ліцеї №26 збудували нове протирадіаційне укриття
Учора, 9 січня, Кам'янське з робочим візитом відвідав начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. Разом з міським головою Андрієм Білоусовим вони відкрили нове укриття у ліцеї №26. Протирадіаційне бомбосховище збудували з нуля за рахунок державної субвенції зі співфінансуванням з міського бюджету.
Укриття звели відповідно до всіх сучасних вимог, воно оснащене потужною системою вентиляції та повітряними фільтрами. У сховищі облаштували окремі навчальні аудиторії, ігрову кімнату, медичний кабінет, душову та санвузли. Це повноцінний, комфортний і сучасний підземний навчальний простір.
Андрій Білоусов разом із очільником ОВА відвідали ліцей №3, де оглянули оновлені харчоблок та обідню залу. Капітальний ремонт тут виконали за рахунок державного бюджету при співфінансуванні з міського бюджету.
Це результат реформи шкільного харчування, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська. Загалом, за підтримки першої леді, у місті відновлюється п’ять укриттів. Вдячний Олені Зеленській за турботу про дітей та створення безпечних умов для їхнього розвитку і навчання! – написав міський голова.
Окрім того, разом із Сергієм Лисаком мер Кам'янського відкрив відновлене укриття на базі лікарні швидкої медичної допомоги. Це сховище оснащене системою вентиляції та підйомником для маломобільних пацієнтів. Наразі вже розробили проєкт будівництва з нуля великого укриття на території лікарні, яке зможе вмістити всіх пацієнтів і персонал закладу.
Щиро дякую начальнику Дніпропетровської ОВА Сергію Лисаку за підтримку всіх наших ініціатив та проектів. Спільним зусиллями створюємо безпечний простір і працюємо над розвитком нашої громади навіть у складні воєнні часи, – додав Андрій Білоусов.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліБронювання і робота: нові пропозиції від влади для українців за кордоном
Хто, якщо не ми? – так можна описати нову ініціативу України для чоловіків, які зараз перебувають за кордоном. Міністр національної єдності Олексій Чернишов нещодавно заявив, що держава готова запропонувати роботу на оборонних підприємствах і навіть бронювання від мобілізації.
Чому це важливоРозумієте, деякі галузі, особливо військово-промислова, відчувають гострий брак фахівців. Чернишов наголошує, що така ситуація вимагає термінових рішень. І ось вам конкретна пропозиція: працювати на благо країни, отримати бронювання і зробити свій внесок у перемогу.
До речі, це не просто слова. Держава готова зробити все, щоб залучити найкращих – навіть тих, хто зараз за межами України.
Центри допомогиЩоб полегшити пошук роботи, планують створити спеціальні центри. Уявіть собі: ви за кордоном, звертаєтесь до такого центру, а там допомагають знайти вакансію, яка не лише відповідає вашим навичкам, а й дозволяє реально допомогти країні.
Ці центри, до речі, будуть працювати не тільки на території України. Так, вони намагатимуться допомогти знайти роботу навіть у країні вашого перебування. І це не просто про “абияку” зайнятість – вам пропонуватимуть працю, яка має сенс для країни.
Для тих, хто хоче більшеЧоловіки, які зараз перебувають за кордоном, не просто хочуть допомогти – вони готові долучитися до чогось важливого, – впевнений Чернишов.
Він додає, що багато хто прагне стати частиною відновлення оборонних потужностей України.
Цікаво, правда? Схоже, це справді унікальна можливість для тих, хто хоче повернутись і відчути, що робить щось значуще.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліТрамвай розчавив автівку: на Дніпропетровщині деблокували водія
У Кривому Розі на Дніпропетровщині надзвичайники деблокували водія з пошкодженого у ДТП автомобіля. Це сталося через зіткнення з трамваєм. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області. Сьогодні вранці до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на вулиці Криворіжсталі Металургійного району міста. Водій легкового автомобіля «ГАЗ 2411» здійснив зіткнення з рейсовим трамваєм, та був затиснутий у пошкодженому автомобілі. За допомогою аварійно-рятувального обладнання співробітники ДСНС деблокували водія та передали медичним працівникам. Чоловіка, 1957 року народження, госпіталізовано до лікарні. До робіт…
Читати далі10 січня у Дніпрі не буде працювати один із трамвайних маршрутів
Зміни пов'язані з ремонтом трамвайної колії на перетині проспекту Лесі Українки та бульвару Батальйону Дніпро. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліДержавний борг України: цифри, які лякають
На кінець 2024 року державний борг України скочив майже до 7 трильйонів гривень. Так, саме трильйонів! Це шалені 92% від ВВП країни. Погодьтеся, виглядає страшнувато. Але, якщо розібратися, є свої причини й пояснення.
Більшість цієї суми — це прямий борг держави. Ну, тобто той, який безпосередньо взяла країна. А ось гарантовані державою борги займають лише 4%. Здається, небагато. Але в абсолютних цифрах це все одно величезна сума. Для порівняння: у 2023 році було “лише” 5,5 трлн грн боргу, тобто 84% ВВП.
Що сталося у 2024-му? По-перше, країні довелося брати чималі позики — війна, як би банально це не звучало, вимагає ресурсів. По-друге, курс гривні — він, здається, впав ще нижче. Через це зовнішні борги, які рахуються в доларах, стали дорожчими для нас у перерахунку на гривню.
Як було раніше, до війниПам'ятаєте, якою була ситуація ще кілька років тому? У 2021-му держборг складав лише 2,67 трильйона гривень. Це було десь 49% від ВВП. Уявіть собі, ми тоді ще сподівалися на стабільність. А тепер все по-іншому.
Домовилися з кредиторами: добре це чи поганоУ серпні 2024 року уряд України домовився з іноземними кредиторами про реструктуризацію боргу. Що це означає? Те, що 25% основної суми списали. Це 5,85 мільярда доларів — велика сума, але й борги залишилися значними. Крім того, ще 12% (2,8 млрд. доларів) можуть бути списані, якщо економіка України у 2028 році покаже хороші результати. Інакше ці гроші залишаться нашими зобов’язаннями.
Цікаві фінансові зрушення на фоні виборів у СШАДо речі, цікава деталь: у листопаді, коли Дональд Трамп знову переміг на виборах у США, ринки раптом активізувалися. Наші єврооблігації подорожчали на 12%. Інвестори, напевно, вирішили, що це знак на можливе завершення війни та стабілізацію ситуації. Хто знає, можливо, так і буде. Але поки що це тільки очікування.
Чесно кажучи, запитань більше, ніж відповідей. Борги ростуть, курс гривні слабшає, а економіка поки що переживає не найкращі часи. Хочеться вірити, що в найближчі роки ситуація зміниться. Бо жити з такими боргами — це не життя, а суцільний фінансовий тягар.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліКриворізькі поліцейські затримали підозрюваного у вбивстві цивільної дружини
Також, з місця злочину до лікарні було доставлено 9-річну дитину Більше новин на REPORTER.UA
Читати далі