Став на захист України у серпні 2024 року: на фронті загинув Богдан Кирпиченко з Дніпропетровщини

26 грудня 2024 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання поблизу Серебрянського лісу, що в Луганській області, загинув 27-річний Кирпиченко Богдан Едуардович. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі

«Ви праві» чи «ваша правда»: як правильно говорити українською та позбутися мовних кальок

Щоденне спілкування українців нерідко рясніє фразами, які дослівно перекладені з російської мови. Одна з найпоширеніших мовних пасток — це вислів «ви праві». Чому цей вираз некоректний українською мовою і як його замінити, розповідають експерти. Редакція сайту 056 розкаже чи дійсно «ви праві» — помилка. На перший погляд, фраза «ви праві» здається абсолютно невинною. Однак мовознавці пояснюють: це калька з російського «вы правы», яка не відповідає нормам української мови. Справа в тому, що слово «правий» в українській найчастіше використовується для позначення сторін або напрямків, як-от «правий берег» чи «права рука». Олександр…

Читати далі

За замах на вбивство поліція Дніпра затримала раніше судимого містянина

Вчора ввечері, 1 січня, близько 19.00 до поліції надійшло повідомлення про те, що біля одного з магазинів в Індустріальному районі міста відбувається бійка, під час якої один з чоловіків отримав тяжкі тілесні ушкодження. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі

Україну накриє похолодання та сніг: прогноз погоди у Дніпрі на 3 грудня

Після весняного тепла із сонечком Україну на кілька днів накриє холодний атмосферний фронт з опадами — дощем з переходом у мокрий сніг. Небезпеку становитиме ожеледиця на дорогах. Крім цього, така різка зміна погоди може викликати головний біль, сонливість, загострення серцево-судинних недуг та поганий настрій. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр та Наталку Діденко. Буде хмарно. Вночі у західних, північних та Вінницькій областях, вдень в Україні, крім південного сходу, невеликий мокрий сніг та дощ, на Закарпатті вночі значні, вдень помірні опади. На дорогах західних та північних областей…

Читати далі

За 2024 рік зарплати українських чиновників зросли на 61%

Міністерство фінансів опублікувало оновлену інформацію про зарплати та кількість працівників у державних органах, місцевих адміністраціях і навіть судовій системі.
Так, у листопаді середня зарплата у центральних органах влади досягла 62 тисяч гривень, що в 3,4 раза більше за середню зарплату по країні (18 тисяч гривень).
Водночас, на початку минулого року вона складала 38,6 тисячі гривень. Тобто зростання доволі помітне. І такі виплати отримують близько 21,7 тисячі чиновників.
Хто ж у лідерахПерше місце за рівнем зарплат займає Антимонопольний комітет. Там середній дохід становить цілих 118,7 тисячі гривень. Уявіть собі, керівники отримують ще більше – у середньому по 215 тисяч гривень щомісяця. При цьому всього в комітеті працює 268 осіб.
На другій сходинці – Міністерство юстиції. Тут 997 працівників отримують у середньому 100,5 тисячі гривень. До речі, ця структура нещодавно потрапила в новини через злам державних реєстрів.
Цікаво, що Центральна виборча комісія, яка зараз, здається, не проводить виборів через війну, теж входить до топу. Середня зарплата там – 97,2 тисячі гривень. А керівники ЦВК, яких усього 18 осіб, заробляють найбільше в Україні – в середньому 310,3 тисячі гривень на місяць.
Секретаріат Кабміну теж не пасе задніх. Середня зарплата тут – 65,5 тисячі гривень. З них керівники отримують близько 132,9 тисячі гривень щомісяця. Всього в секретаріаті працює 672 особи.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

За що нагородить доля Скорпіонів та умови успіху для Риб: гороскоп від астролога з Дніпра для всіх знаків Зодіаку на 2025 рік

2025 рік за східним календарем – Дерев'яної Зеленої Змії. Це символ мудрості, інтелекту, хитрості та елегантності. Це час змін, який принесе важливі події вимагатиме самоконтролю, обмеженості в проявах, тверезу оцінку того, що відбувається. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на астролога з Дніпра Сергія Іларія. За його словами, цього року треба робити пильний відбір справжнього від фальшивого. В житті багатьох це означатиме обмеження у шкідливих звичках, відмова від надмірностей, дієта. "Чеснота народжується у обмеженнях, у аскезі та смиренності. 2025 рік принесе щастя лише тим, хто вміє працювати, не…

Читати далі

Вибухи у Дніпровському районі та атаки по Нікопольщині: ситуація в регіоні станом на вечір

Завершується тисяча сорок четверта доба широкомасштабної збройної агресії рф проти України. Ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір. Про це повідомляє редакція сайту 056. Очільник Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, щоНадвечір гучно було у Дніпровському районі. На щастя, минулося. Загиблих та постраждалих немає. Неспокійно сьогодні і на Нікопольщині. Переважно ворог цілив по району дронами-камікадзе. Крім цього, обстрілював з важкої артилерії. Під ударом – Нікополь, Марганецька, Мирівська та Покровська громади. Пошкоджені комунальне підприємство, інфраструктура, 2 п’ятиповерхівки і стільки ж гаражів, вантажівка та лінія електропередач. Ніхто не постраждав. Джерело: 056.ua

Читати далі

У Дніпрі від завтра зросте вартість проїзду в громадському транспорті: як зміняться тарифи

З 3 січня 2025 року, мешканців Дніпра очікують зміни: проїзд у громадському транспорті подорожчає. Востаннє ціни піднімали ще в липні 2022-го, коли стрімко здорожчало дизельне пальне, та й знайти його було проблемою.
Цього разу вартість проїзду в автобусах сягне 18-20 гривень. У тролейбусах, трамваях та метро трохи дешевше — 10 гривень.
Чому такПричин, кажуть у міськраді, вистачає. По-перше, ціни на енергоресурси злетіли, курс євро й долара теж не стоїть на місці. А ще транспортні підприємства змушені використовувати дизельні генератори через часті відключення електрики. Додайте сюди підвищення мінімальної зарплати, військовий збір та інші податки.
Ну і, звісно, витрати на обслуговування транспорту теж зросли. Наприклад, техогляд автобуса, який раніше обходився у 4-5 тисяч гривень, тепер “з’їдає” майже 11 тисяч. А ще підприємства витрачають близько 8 мільйонів гривень щомісяця тільки на сплату податків.
До речі, ситуація з фінансами у міста теж не з кращих: через вилучення понад двох мільярдів гривень реверсної дотації бракує грошей навіть на метро і електротранспорт.
Чи є альтернативиЯкщо ви користуєтеся автобусами, є хороша новина: на більшості маршрутах як мінімум до кінця опалювального сезону проїзд коштватиме 18 гривень. Але є й такі, де ціна підніметься до 20 гривень — це №9, №77 та №141.
А от на деяких маршрутах (наприклад, №25, №54, №75) ціни залишаться нижчими. Тож, можливо, варто прикинути, як можна заощадити на поїздках, якщо є вибір.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Ялинки на сміттєзвалища: у Дніпрі власникам новорічних базарів загрожують проблеми

У Дніпрі завершили роботу новорічні ринки. Багато ялинок не розпродали. Тому на черзі – перевірка прибирання територій. Підприємці зобов'язані самостійно вивезти залишки нереалізованих дерев на сміттєзвалища та привести прилеглу територію до належного стану. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на міськраду Дніпра. Протягом перших двох днів нового року перевірено 50 точок продажу із 117. Порушень Правил благоустрою поки не виявлено. "Ми знаходимося на бульварі Слави, 5. Тут уже чисто, територія приведена у належний вигляд. Позитивна ситуація також на бульварі Слави, 17. Проте, іноді, підприємці залишають неприбраними місця, які…

Читати далі

На Дніпропетровщині судитимуть командира військовї частини, який купував низькоякісний одяг для військовослужбовців

Уявіть собі ситуацію: наші захисники, які щодня ризикують життям, замість якісного обмундирування отримують щось, що не витримує навіть мінімальних стандартів. Звучить обурливо, правда? Так ось, ДБР завершило розслідування щодо одного з командирів військової частини у Дніпропетровській області, який, за даними слідства, організував схему із закупівлі неякісного одягу.
Як це булоЗа інформацією слідчих, командир уклав угоду з приватним підприємством. Замість належного тендера сторони домовилися про прямий контракт із передоплатою в 30%. І що в результаті? На майже 140 мільйонів гривень держава отримала одяг, який, як кажуть, “ані гріє, ані захищає”.
Чому це небезпечноЦей одяг, який, як виявилося, не відповідає жодним стандартам, прямо наражав наших бійців на ризик. Особливо на передовій, де кожна деталь екіпіровки може стати вирішальною. Однак, попри всі ці очевидні проблеми, керівництво частини підписало документи і навіть повністю сплатило рахунок.
Що буде даліЗараз справу передали до суду. Чиновникам, які так “дбали” про забезпечення військових, доведеться відповідати за свої дії. Можливо, це стане уроком для інших, хто вирішив, що армія — це місце для оборудок.
Ми всі розуміємо, наскільки важливо, щоб наші захисники мали все необхідне для своєї безпеки та комфорту. І тут не може бути місця для таких ганебних ситуацій.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі