Під завалами знайшли ще одну жертву ракетного удару, а в лікарні померла жінка: у Дніпрі оголошено траур

Останнім часом ворог безжально обстрілює Дніпро. Цієї ночі під завалами будинку, який армія рф понівечила 28 червня, рятувальники виявили тіло жінки. Це вже третя жертва того удару. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ДніпроОВА. Не встигли розібрати завали того ракетного удару, як вчора армія рф здійснила новий. Внаслідок нього уночі в лікарні померла 60-річна жінка, яка отримала поранення. Загалом загинули шестеро людей. "Сьогодні у Дніпрі оголошено траур за тими, чиї життя забрав ворог. Пам'ятаємо… Щирі співчуття близьким та рідним", – написав голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак.…

Читати далі

Робота ППО та постраждала людина внаслідок ворожої атаки: ситуація на Дніпропетровщині станом на ранок

Розпочалась вісімсот шістдесят друга доба широкомасштабного російського вторгнення. Армія рф продовжує тероризувати мирне населення Дніпропетровщини. Безпекова ситуація в регіоні станом на ранок. Про це повідомляє редакція сайту 056. Голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів, що вночі сили ППО знищили над областю 2 шахеди. Ввечері та вранці агресор атакував Нікопольщину. Застосовував дрони-камікадзе та важку артилерію. Окупанти поцілили по райцентру і Червоногригорівській громаді. Поранена 68-річна жінка. Вона у лікарні в стані середньої тяжкості. Пошкоджена інфраструктура. Зокрема, магазини і спортклуб. А ще 4 п'ятиповерхівки й 3 авто. Зачепило газогін та лінію електропередач.…

Читати далі

В Україні закликали відмовитися від Раф кави: що сталося

Серед кавових напоїв є безліч різних видів кави, що мають свою історію, наповнення та смак. Одним із різновидів такої кави є Раф.
Цей напій готується з однієї порції еспресо і парою нагрітих вершків, а також подається з сиропом. Найбільш популярний він у країнах колишнього СРСР.
Однак в Україні закликали позбутися звички пити цей напій, чому – розповіла бариста однієї з кав'ярень у відео-зверненні.
За її словами, наприкінці 90-х років у Московській кав'ярні відвідувач Рафаель не захотів пити звичайну каву, після чого через кілька спроб бариста запропонував йому каву з вершками.
Згодом інші клієнти стали замовляти напій, як у Рафа.
“І якщо ви вважаєте, що це просто кава і яка різниця, не забувайте – це частина російської культури, яку вони нам нав'язують. Може, нарешті, відмовимося від цього?”, – додала бариста.
Звісно, кожен сам для себе вирішує, що пити і як ставитися до цього ролика, проте мало хто знає, що у Раф кави є своя історія.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Точно не під час грипу й застуди: українцям пояснили, коли потрібно пити антибіотики

Антибіотики – це важливий інструмент у лікуванні бактеріальних інфекцій, проте їх неконтрольоване використання може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Часто під час перших симптомів застуди люди йдуть до аптеки, щоб придбати антибіотики, вважаючи, що це найефективніший спосіб швидко одужати. Проте чи варто їх приймати при перших проявах застуди? Про це детально розповіли в Національній службі здоров'я України.
Що таке антибіотики і коли вони потрібніАнтибіотики – це лікарські засоби, що використовуються для лікування бактеріальних інфекцій. Вони не діють на віруси, тому при вірусних інфекціях, таких як грип або звичайна застуда, є марними. НСЗУ наголошує, що антибіотики продаються лише за рецептом, оскільки визначити природу хвороби (бактеріальна вона чи вірусна) можна тільки лабораторно.
Прийом антибіотиків “про всяк випадок” може завдати шкоди організму. Це не тільки не допоможе при вірусних інфекціях, але й може сприяти розвитку антибіотикорезистентності – стану, коли бактерії стають стійкими до дії антибіотиків. У такому випадку, навіть легкі бактеріальні інфекції будуть лікуватися значно важче.
Антибіотики і застудаБільшість застуд, включаючи грип, викликаються вірусами, проти яких антибіотики безсилі. Лікарі підкреслюють, що застосування антибіотиків при вірусних інфекціях не тільки неефективне, але й може бути шкідливим. Використання антибіотиків без необхідності може викликати побічні ефекти, такі як алергічні реакції, розлади травлення тощо.
Правильне застосування антибіотиківНСЗУ наголошує на важливості дотримання лікарських рекомендацій при прийомі антибіотиків. Якщо лікар призначив антибіотик, не можна самостійно змінювати дозу або припиняти прийом ліків, навіть якщо симптоми хвороби зникли. Недоліковані інфекції можуть спричинити стійкість бактерій до препарату, що ускладнить подальше лікування.
Кожен антибіотик призначений для боротьби з конкретними бактеріями, тому важливо дотримуватися вказівок лікаря. Самостійне призначення або користування порадами знайомих може призвести до неправильного лікування і розвитку резистентних штамів бактерій.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Можуть використовувати ваші камеру й мікрофон: кіберполіція розповіла, як не стати жертвою кіберзлочинців

У сучасному світі технології стали невід'ємною частиною нашого життя. Смартфони та ноутбуки завжди поруч, але чи завжди ми знаємо, що вони нас “підслуховують” і “спостерігають”? Останнім часом багато хто помічав, що варто лише обговорити з кимось нову гру або взуття, як відповідна реклама вже з'являється на екрані. Ці можливості гаджетів можуть використовувати і зловмисники.
Як зловмисники використовують камери та мікрофониЗа даними науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, існує багато способів злому веб-камер на комп'ютерах з Windows будь-якої версії. Найчастіше це відбувається через встановлення шкідливого програмного забезпечення, яке користувачі завантажують з Інтернету або отримують разом з іншими програмами.
Шкідливе програмне забезпечення може красти та передавати коди доступу до програм віддаленого контролю. Деякі сайти, що пропонують сервіси спілкування з використанням камери, запитують доступ до камери та мікрофона через браузер. Особливість таких сайтів у тому, що вони можуть використовувати спеціальні скрипти, які відкривають додаткове вікно в фоновому режимі. Коли користувач закриває основну сторінку, мікрофон залишається увімкненим.
Браузери можуть зберігати дозволи на використання камери та мікрофона, тому під час наступного відвідування сайту зловмисники можуть бачити та чути користувача без попередження.
Небезпека для смартфонівГаджети на ОС Android найбільш вразливі до негласного зняття даних з камери та мікрофона. Багато додатків на Play Market вимагають доступ до цих функцій, і навіть маловідомі сервіси часто просять надати доступ без видимої причини. Це створює додаткові ризики для користувачів.
Навіть власники смартфонів Apple не застраховані від шпигунської діяльності. Незважаючи на високий рівень захисту, додатки на iOS також можуть запитувати доступ до камери та мікрофона.
Як захистити себе від зловмисниківФахівці у сфері кібербезпеки підготували кілька порад, які допоможуть уникнути небажаного стеження:
не завантажуйте з ненадійних ресурсів і не встановлюйте неперевірене програмне забезпечення, особливо це стосується утиліт для безкоштовного завантаження, перегляду та видалення файлів.уважно ставтеся до підозрілих листів, не переходьте за посиланнями, вказаними в них.вчасно оновлюйте антивірусне програмне забезпечення.регулярно проводьте повне сканування комп'ютера антивірусом.звертайте увагу на роботу камери ноутбука: якщо камера вмикається не тільки під час відеодзвінків, негайно від’єднайте пристрій від Інтернету й перевірте налаштування камери.частіше перевіряйте дозволи доступу до камери і мікрофона для різних сайтів: у браузері Google Chrome це можна зробити на сторінці налаштувань.під час важливих переговорів відкладіть смартфон і планшет якомога далі.на Android-пристроях зайдіть в розділ додатків і перевірте дозволи: у функціях “Запис звуку” і “Камера” можна вибрати опцію “Заборонити” або “Завжди запитувати”.
Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Посилення покарання: за російську музику в Україні загрожує штраф понад 25 000 гривень

В Україні можуть суттєво підвищити штрафи за прослуховування російської музики. У Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроєкт № 9547, що передбачає посилення відповідальності за це правопорушення. Ініціаторами змін стали 16 народних депутатів.
Як можуть змінитися суми штрафівЗаконопроєктом депутати пропонують внести зміни до ст.155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства установами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора.
Публічне виконання, публічний показ, публічна демонстрація, публічне сповіщення… у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їх елементів, інших творів, розповсюдження яких заборонено – тягне за собою накладення штрафу, – йдеться в документі.
Зараз за це порушення загрожує штраф у розмірі 17-170 гривень, але з прийняттям нового закону він може значно зрости:
від 5 100 до 8 500 гривень – за вперше вчинене порушення;від 17 000 до 25 500 тисяч – за повторне порушення, вчинене протягом року.Пояснюючи необхідність посилення відповідальності, депутати зазначають, що російський музичний продукт може впливати на сепаратистські настрої населення, створюючи ілюзію привабливості російської ідентичності та породжуючи ціннісні суперечності.
Передбачається, що зміни сприятимуть підтримці національного музичного продукту та обмеженню використання музики країни-агресора.
Контроль за дотриманням цього правила покладено на керівників закладів торгівлі, громадського харчування та сфери послуг.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Якщо не забрати повістку з пошти: яке покарання загрожує військовозобов’язаному

В Україні вже після 16 липня співробітники ТЦК почнуть надсилати військовозобов’язаним чоловікам повістки поштою. Для багатьох не зрозумілими є основні деталі процесу вручення повістки.
Відповідно до чинного законодавства, ТЦК будуть надсилати повістки двома варіантами:
на адресу, яка була вказана під час уточнення даних – якщо військовозобов’язаний оновив дані через ЦНАП або додаток “Резерв+” протягом відведених 60 днів;на адресу “прописки”, що вказана в реєстрі “Оберіг” – якщо військовозобов’язаний не уточнив адресу протягом відведених 60 днів.Надсилати повістки будуть рекомендованим листом з повідомленням про вручення – поштою з оголошенням цінності та з описом вкладення. Тобто такі повістки не залишатимуть в поштових скриньках.
Повістка буде вважатися врученою, якщо:
військовозобов’язаний отримав листа “з рук в руки”;військовозобов’язаний відмовився отримувати листа – тоді працівник пошти має зробити відповідну відмітку на листі та повернути його в ТЦК;знайти одержувача за вказаною адресою не вдалося – тоді працівники пошти також зроблять відповідну позначку на листі та повернуть його до ТЦК.У будь-якому з трьох варіантів повістка вважатиметься належно врученою. Після цього військовозобов’язаний має протягом 14 днів явитися у військкомат і встати на військовий облік. У разі ігнорування вимог закону на чоловіка накладуть адміністративний штраф за ухилення від мобілізації без його присутності та подадуть у розшук.
Згідно з законопроєктом №10379, який підписав президент, штраф за ухилення від військового обліку збільшується з 17 000 до 25 500 гривень.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

В Україні очікуються короткочасні дощі й сильна спека: прогноз погоди на 4 липня у Дніпрі

У четвер, 4 липня, майже всю Україну, окрім східних і частини південних областей, накриють короткочасні дощі. Окрім того, на Півдні також прогнозується сильна спека. Редакція сайту 056 розкаже, якою буде погода 4 липня. Як прогнозують синоптики, у середу, 4 липня, в Україні буде мінлива хмарність. Так, на Заході, а також в Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській, Одеській та Миколаївській областях спостерігатимуться короткочасні дощі, місцями – навіть з грозами. На решті територій опади не прогнозуються. Окрім того, вдень на Півдні та Сході буде дуже спекотно. За прогнозом синоптиків, температура повітря…

Читати далі

Курс валют НБУ на 4 липня

Курс основних валют, встановлений Національним банком України у четвер, 4 липня 2024 року Курс долара, порівняно з 3 липня, зріс на 1 коп. до 40.7599 за 1 долар. Курс євро досяг рівня 43.8495 за 1 євро. Курс фунта стерлінгів збільшився до рівня 51.7855 за 1 фунт стерлінгів. Курс швейцарського франка досяг рівня 45.1283 за 1 швейцарський франк. Польський злотий подорожчав на 10 коп. до 10.1992 за 1 польський злотий. Валюта Повна назва Курс USD Долар 40.759 900 EUR Євро 43.849 500 GBP Фунт стерлінгів 51.785 500 CHF Швейцарський франк 45.128…

Читати далі

Застосують по дві та три черги одночасно: відключення світла на 4 липня у Дніпрі та області

У четвер, 4 липня, у Дніпрі та області діятимуть погодинні графіки вимкнень світла. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на публікацію “Укренерго”. Графіки будуть застосовувати у декілька черг. З 7:00 до 13:00 та з 23:00 до 24:00 — дві черги одночасно, у решту — три черги. “4 липня графіки погодинних відключень діятимуть протягом всієї доби. З 07:00 до 13:00 та з 23:00 до 24:00 будуть задіяні дві черги графіків відключень, у решту годин – три черги. Живлення об’єктів критичної інфраструктури обмежуватись не буде”, — йдеться у повідомленні. Планові…

Читати далі