Ворог атакував Дніпро безпілотниками: у місті виникли декілька масштабних пожеж

Увечері 26 березня 2025 року російські війська здійснили чергову атаку на Дніпро, спрямувавши на місто ударні безпілотники. Про це повідомив очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За його словами, внаслідок атаки виникла масштабна пожежа. Згодом стало відомо про одразу декілька осередків вогню. Усі екстрені служби оперативно прибули на місця влучань та працюють над ліквідацією наслідків.
Зайнялися авто, об'єкти інфраструктури. Всі служби працюють, – написав Сергій Лисак.
Інформацію про можливих постраждалих наразі уточнюють. Офіційних даних про загиблих або поранених поки немає.
Керівник області наголосив, що загроза повторної атаки зберігається. Мешканців закликали не нехтувати сигналами повітряної тривоги та перебувати в укриттях до офіційного відбою.
Загроза все ще зберігається. До відбою повітряної тривоги будьте у безпечному місці, – додав Сергій Лисак.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Повітряна тривога і вибухи у Дніпрі: що відомо про наслідки атаки

Масована атака дронів на Дніпро: у місті лунають вибухи, є пожежі. Увечері 26 березня Дніпро піддався масованій атаці ворожих безпілотників. У місті пролунало більше десятка вибухів, виникли пожежі. Тривога у Дніпропетровській області триває ще з 20:29, загроза залишається актуальною. Окупанти атакували безпілотниками За інформацією голови Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака, удар спричинив масштабні загоряння. «Гучно у Дніпрі. Ворог спрямував на місто безпілотники. Внаслідок атаки сталася пожежа. Більш детальну інформацію уточнюємо. Загроза все ще зберігається. До відбою повітряної тривоги будьте у безпечному місці», — повідомив Сергій Лисак. Міський голова Дніпра Борис Філатов…

Читати далі

Сидів на краю і плакав: у Кривому Розі правоохоронці врятували чоловіка, який намагався стрибнути з мосту

25 березня у Кривому Розі правоохоронці запобігли трагедії — поліцейський врятував чоловіка, який намагався покінчити життя самогубством. Про це повідомили в ГУ Нацполіції області.
Інцидент стався вдень. На одному з мостів міста поліціянт помітив чоловіка, поведінка якого викликала занепокоєння. Під час спроби встановити контакт і поговорити, чоловік почав погрожувати, що стрибне вниз.
Оцінивши ситуацію, правоохоронець діяв миттєво: схопив чоловіка за руку й відтягнув на безпечну відстань. Завдяки його рішучим і злагодженим діям вдалося уникнути фатального результату. На місце швидко прибули патрульні, які допомогли передати чоловіка медикам.
Правоохоронці нагадують, якщо ви або хтось із ваших близьких опинився в складній життєвій ситуації — не залишайтеся наодинці, звертайтеся по допомогу. У світі завжди є ті, хто готовий підтримати.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Квитковий безлад: пасажири у Дніпрі змушені платити вдвічі більше

Третій день в Україні не працюють онлайн-продаж квитків на потяги. Офіційно їх можна купувати тільки на вокзалах. Також у Дніпрі є продаж по телефону через місцевих посередників. Про це повідомляє редакція сайту 056. Сьогодні в касах на залізничному вокзалі Дніпра є черги. Пасажири, які звикли купувати квитки через інтернет тепер вимушені їхати по них. Також дізнатися розклад не просто. На головному номеру телефона майже постійно "зайнято", а резервний – не відповідає. Людям, які фізично не можуть раніше приїхати до вокзалу за квитками допомагають посередники. До них раніше звертались коли не…

Читати далі

У Дніпрі п’яний чоловік кинув на вулиці страйкбольну гранату та намагався втекти: його затримали патрульні

25 березня у Шевченківському районі Дніпра трапився інцидент, який неабияк налякав місцевих мешканців. Посеред вулиці невідомий чоловік кинув предмет, схожий на гранату, а після цього сів за кермо автомобіля Daewoo та поспішив втекти з місця події. Свідки повідомили, що чоловік мав ознаки алкогольного сп’яніння. Про це повідомляє Патрульна поліції області.
Завдяки опису свідків, правоохоронці швидко розшукали транспортний засіб і зупинили водія. Той погодився пройти медичне обстеження на стан сп’яніння. Драгер показав результат 1,85 проміле алкоголю в крові, що суттєво перевищує допустиму норму.
Паралельно правоохоронці обстежили місце події, де знайшли залишки предмета, що виявився страйкбольним шумовим пристроєм — тобто не бойовою, а імітаційною гранатою, яку використовують у військово-тактичних іграх. Попри це, такі дії становлять загрозу для безпеки оточуючих та викликають паніку.
На місце прибули слідчо-оперативні підрозділи для з’ясування всіх обставин інциденту. Водночас на водія було склали протокол за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення — керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Його відсторонили від керування авто, а справу передадуть до суду.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Телефонувала від імені поліції й виманювала гроші: у Кривому Розі викрили шахрайку

У Кривому Розі правоохоронці викрили жінку, яка, видаючи себе за поліцейську, ошукала місцеву мешканку на значну суму коштів. Під приводом “порятунку доньки від в’язниці” шахрайка отримала від довірливої жінки 50 тисяч гривень. Про це повідомили в ГУ Нацполіції області.
Шахрайство сталося ще в січні. До поліції звернулась потерпіла, яка розповіла, що їй зателефонувала невідома жінка, представилася працівницею поліції та повідомила: нібито доньку заявниці затримали за вчинення злочину. Щоб звільнити її, треба терміново переказати гроші на банківську картку. У стані стресу та хвилювання жінка не стала перевіряти інформацію, а просто виконала вимоги аферистки. Після переказу 50 тисяч гривень зв’язок із “поліцейською” зник.
Кіберполіцейські, слідчі та оперативники Криворізького РУП встановили особу зловмисниці. Нею виявилася 44-річна місцева жителька, яка вже має судимість за аналогічні злочини.
19 березня їй оголосили про підозру за ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Суд обрав для неї запобіжний захід — тримання під вартою.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Мер Кам’янського привітав колектив Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки з професійним святом

Напередодні Міжнародного дня театру мер Кам'янського Андрій Білоусов привітав колектив Академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки з їхнім професійним святом. Це особлива подія для всіх, хто творить на сцені та поза нею, хто своєю відданістю мистецтву дарує глядачам натхнення, гарні емоції та підтримку.
Наш театр завжди посідав особливе місце в культурному житті громади. А його слава лунає далеко за межі міста і регіону. Свідченням цього є численні нагороди міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів, – наголосив міський голова.
Колектив театру повсякчас натхненно працює, втілюючи в життя нові ідеї. Зокрема, в останні роки успішно реалізує проєкт для вразливих верств населення, який допомагає людям відновлювати душевні сили, дарує хвилини відпочинку і радості, надихає та вселяє віру в майбутнє.
Разом із теплими словами привітань мер мав нагоду вручити головному режисеру театру Сергію Чулкову подяку від Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, працівникам театру обласні та міські нагороди, відзначивши їхній внесок у розвиток мистецтва.
Щиро бажаю всім, хто присвятив себе театру, невичерпного натхнення, творчих успіхів, аншлагів на кожній виставі та вдячних глядачів. З Міжнародним днем театру! – додав Андрій Білоусов.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

“Укрзалізниця” обіцяє компенсувати незручності пасажирам через хакерську атаку

"Укрзалізниця" продовжує відновлювати роботу систем після хакерської атаки, яка заблокувала онлайн-продаж квитків. Для пасажирів компанія запровадила кілька компенсацій.Про це передає "Укрзалізницю".У компанії обіцяють компенсувати незручності пасажирам, які змушені купувати паперові квитки в касах. Йдеться про період, коли недоступні онлайн-сервіси "Укрзалізниці".Зокрема, власники квитків, придбаних у період технічних збоїв, можуть: безкоштовно скористатися платними залами очікування, отримати чай у поїзді. Крім того, пасажирам радять зберегти квитки – після відновлення системи на них чекатимуть додаткові "компліменти" від "Укрзалізниці" та партнерів.Щоб задовольнити попит, компанія відкрила додаткові каси: три у Києві, дві у Вінниці та одну…

Читати далі

Добрі наміри — смертельні наслідки: у Кам’янському масово гинуть лебеді

У Кам’янському — біда. Лебеді, яких ми всі так любимо бачити на водоймах, почали гинути. І справа тут не в морозах чи якихось хворобах, які принесли з далекого краю. Причина значно ближча — хліб. Так, звичайний хліб, яким багато хто щедро пригощає пернатих, думаючи, що робить їм добро. Але насправді — шкодить.
Одна з мешканок міста, Марія Писаренко, написала про це у Facebook. Каже, бачила на власні очі: жінка на лівому березі годує лебедів булкою, попри зауваження людей поруч.
Жінки поруч почали кричати їй: “Не годуйте, вони гинуть від хліба!” Але вона чи не чула, чи їй було байдуже. Я підійшла й пояснила, що лебеді помирають від такого годування, що це написано всюди. Вона сховала булку й пішла. Невже люди справді сліпі? На кожному стовпі висить оголошення, навіть фото загиблого лебедя є. Будь ласка, не робіть цього! Ці прекрасні птахи гинуть через вас! – написала Марія Писаренко.
Біля водойм навіть розвісили оголошення, де сказано: не давайте лебедям хліб. Але не всі це сприймають серйозно. Можливо, думають, що це якесь перебільшення. Але ні, це дуже реальна проблема.
Зокрема, в оголошеннях також вказано, що від такого “годування з доброго серця” вже загинули щонайменше 10 лебедів. І це — тільки ті, про яких відомо точно.

Чому хліб — це смерть для птахівХліб у шлунку птахів перетворюється на квасну масу, яка починає бродити. А це — як бомба уповільненої дії: порушується травлення, з’являється діарея, потім — ацидоз (це така хвороба, коли шлунок починає “горіти” зсередини). У дорослого птаха це практично не лікується. І найстрашніше — так зване “крило янгола”. Пір’я і кістки ростуть неправильно, крила стирчать догори, і птах більше не може літати. А це — пряма дорога до загибелі.
До того ж у хлібі забагато солі. А сіль, як не дивно, для птахів — отрута. Вона порушує водний баланс. І якщо ми з’їли солоний суп — то нічого, поп’ємо води. А лебідь? Він просто не витримує.
Ще одна біда — хліб не дає птахам потрібних вітамінів. Зовні все ніби добре: поїв, поплавав. Але всередині організм слабшає. І коли приходить холод чи якась інфекція — птах не витримує.
І це ще не все. Виявляється, хліб шкодить не тільки птахам, а й усьому довкіллю. Ось вам приклад: кинули шмат хліба у воду — він не з’їдений, почав гнити. А вода від того “цвіте”, бо з’являються водорості. Вони розмножуються, поглинають кисень, а потім самі гниють — і виділяють токсини, що убивають рибу. Ось така от “ефектна ланцюгова реакція” від одного шматка батона.
Як правильно годувати лебедівЯкщо вже дуже хочеться допомогти птахам, то краще замість хліба дайте їм щось корисне. Наприклад:
зерно (пшениця, ячмінь — те, що у нас в селі курям дають);насіння соняшника (не смажене!);подрібнені овочі — капуста, морква;зелень (але без соусів і приправ, звісно).Це і смачніше для них, і безпечно. Ну й екосистема не постраждає.
Словом, будьмо уважнішими. Бо наші хороші наміри — іноді зовсім не благо.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

В Україні можуть з’явитися банки нового типу: що відомо

В Україні назрівають зміни, які можуть відкрити двері до абсолютно нового формату банків. Не тих звичних великих установ з мармуровими сходами, а значно ближчих до людей — особливо там, де сьогодні про банківські послуги можна хіба що мріяти. Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який може дати поштовх створенню так званих банків фінансової інклюзії. Що це за “звір” і до чого тут Укрпошта? Розбираємось.
Не просто пошта, а майже банкРаніше в селах Укрпошта часто була ниткою зв’язку з “великим світом”. Так от, схоже, вона готується повернути собі цю роль, тільки вже з новим обличчям — банківським.
Рада ухвалила за основу законопроєкт №13018, який дозволяє компаніям з великою мережею — на кшталт тієї ж Укрпошти — отримати обмежену банківську ліцензію. Поки що йдеться лише про перше читання, але це вже чималий крок.
Що таке обмежена ліцензія? Це така собі “полегшена версія” дозволу на банківську діяльність. Дозволяється обслуговувати населення, дрібний бізнес, але не лізти в справи великих гравців з обігом понад 2 мільйони євро. Тобто ніхто не дозволить новим банкам кредитувати заводи чи корпорації, але допомогти бабусі в Карпатах чи підприємцю десь у деокупованому селі — будь ласка.
Банк для всіх, але не для всьогоІдея полягає в тому, щоб покрити ті території, де нормального доступу до банківських послуг майже немає — наприклад, у високогір’ї, на звільнених землях чи поруч із зоною бойових дій. Там, де звичайні банки відкривати відділення не поспішають — дорого, ризиковано, та й клієнтів небагато.
Але жити без банківських послуг у сучасному світі — це як їхати велосипедом по трасі, де всі давно на авто. Не зручно і небезпечно.
До речі, закон також обмежує обсяг кредиту, який можна дати одному клієнту, — щоб уникнути ризикованих ситуацій. Усе, ніби як для того, аби нові банки працювали з простими людьми й малим бізнесом, а не з олігархами.
А Укрпошта — не новачок у цій теміКерівник Укрпошти Ігор Смілянський вже не вперше говорив, що компанія хоче розширити свої функції й стати трохи більше, ніж просто поштою. Банківські послуги — це його стара мрія. Щоправда, Нацбанк раніше казав тверде ні, мовляв, і так забагато державного впливу в банківській сфері (а це, на хвилиночку, 55%).
Ще один аргумент проти був — не дуже-то в Укрпошти з сервісом все ідеально. Деякі люди скажуть, що навіть листи іноді губляться, не те що банківські операції проводити.
Та у 2024 році щось змінилось. У Меморандумі з МВФ (той самий документ, де Україна обіцяє певні реформи в обмін на підтримку) з’явився пункт про підготовку нових правил для “спеціалізованої” банківської ліцензії. А восени того ж року Нацбанк, який ще вчора був проти, сам подав законопроєкт про обмежені ліцензії. Збіг? Можливо, але дуже зручний.
Закон, який повернувся з минулогоЦікаво, що такий самий законопроєкт вже намагались провести в грудні 2024 року. Тоді — не вийшло. Його відхилили. Але, як бачимо, друга спроба виявилась успішнішою. У парламенті знайшлось 269 голосів за, тож закон повернувся до гри.
І хоча в самому тексті жодного разу не згадується Укрпошта — всім і так зрозуміло, що цей закон писався саме “під неї”.
Нова пошта, Розетка і… хто ще?А тепер найцікавіше. Якщо закон таки ухвалять остаточно, навряд чи тільки Укрпошта захоче цим скористатися. Є ще гравці з широкою мережею — ті ж Нова пошта або Розетка. Вони вже мають точки по всій країні, тож теоретично можуть швидко запустити міні-банки в кожному своєму відділенні.
Уявіть: прийшли за посилкою — заодно сплатили комуналку або оформили картку. Зручно? Ще й як.
Одним словом, фінансова карта України може скоро змінитися. І не в бік ускладнення — а навпаки. Можливо, вже скоро слова банк і пошта будуть звучати як синоніми — щонайменше в селах.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі