У ПЦУ назвали головне правило, яке не можна порушувати під час Великого посту

Сьогодні, 3 березня, розпочався Великий піст, який триватиме аж 48 днів. Це період не тільки обмежень у їжі, а й часу, коли варто навести лад у своїх думках, вчинках і навіть у серці.
Для чого потрібен Великий пістЯкщо коротко, піст — це пауза, можливість переосмислити своє життя, зосередитися на важливому та трохи “відфільтрувати” зайве.
Менше зайвого. Йдеться не лише про їжу, а й про все, що забирає сили й засмічує голову. Менше злості, заздрощів, образ, порожніх сварок.Більше справжнього. Доброти, співчуття, щирості. Це можливість замислитися, як ми ставимося до інших і чи вміємо підтримувати ближніх не лише словами.У ПЦУ нагадують, що піст — це не покарання й не просто традиція. Святі отці говорили про нього як про шанс стати кращими. Наприклад, святитель Іоан Золотоустий казав: “Люблю піст, бо він мати смирення і джерело мудрості”.
Найгірше, що можна зробити у пістУтримуватися від їжі, але продовжувати ображати, засуджувати, сваритися чи брехати — це марна справа.
Не варто робити піст показухою. Коли людина постує “для галочки”, постить на очах у всіх, але не змінюється внутрішньо, це виглядає просто як дієта.Головне — не їжа, а стан душі. Зовнішнє утримання не має сенсу, якщо в серці немає доброти й любові. Як сказано в Біблії: “Коли ж постите, не будьте сумні, як лицеміри…”.Не можна використовувати піст як привід для зневаги. Піст — це про власну роботу над собою, а не про контроль над іншими. Якщо хтось не постує так само суворо, як ви, це не означає, що він гірший.Чому це особливо важливо заразУ час війни багато хто живе на межі емоційного вигорання, страху, втоми. Великий піст може стати можливістю віднайти внутрішній баланс, трохи відійти від зайвих переживань і зосередитися на головному.
Тож найкращий спосіб постувати — це не просто викреслити з раціону м'ясо, а навчитися бути добрішими, терплячішими та підтримувати тих, хто поряд.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Кривавий борг: хто вбив чоловіка в Дніпрі на АЗС

У Дніпрі поліцейські затримали підозрюваного у вбивстві 36-річного чоловіка. На ґрунті боргових зобовʼязань зловмисник наніс поранення 41-річному потерпілому. По дорозі у лікарню чоловік помер в автомобілі на території АЗС. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на поліцію Дніпропетровської області. 2 березня близько 16:30 до поліції надійшло повідомлення про виявлення тіла чоловіка з тілесними ушкодженнями в автомобілі в Індустріальному районі міста Дніпра. Працівники Дніпровського районного управління поліції №2 зʼясували, що загиблий того дня зустрівся зі знайомим для обговорення боргу. Під час розмови між 41-річним чоловіком та потерпілим виникла суперечка,…

Читати далі

Службова недбалість на мільйон: у Кривому Розі посадовця підозрюють у завданні збитків місту

У Кривому Розі правоохоронці викрили 52-річного начальника відділу освіти виконкому, який підписав угоду на постачання електроенергії за завищеною ціною. Це призвело до зайвих витрат з міського бюджету у розмірі понад 1 мільйон 100 тисяч гривень. Про це повідомили в ГУ Нацполіції області.
Досудове розслідування встановило, що посадовець знехтував своїми обов’язками та уклав договір із підприємством, безпідставно збільшивши тариф на електроенергію. Його дії кваліфікували за ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України – службова недбалість.
Правоохоронці задокументували злочин та 21 лютого повідомили чоловіку про підозру. Наразі справу передали до суду, який має визначити міру відповідальності для чоловіка.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

У Дніпрі 41-річний чоловік вбив знайомого сокирою через “боргові зобов’язання”: потерпілий намагався дістатися лікарні, але помер на АЗС

У Дніпрі 41-річний чоловік вбив знайомого на тлі боргового конфлікту. Трагічний випадок стався 2 березня в Індустріальному районі міста, повідомляє ГУ Нацполіції області.
За даними правоохоронців, під час зустрічі для обговорення фінансових зобов’язань (боргу загиблого) між чоловіками виникла сварка. У розпал конфлікту підозрюваний вихопив сокиру та вдарив 36-річного знайомого в груди. Потерпілий намагався дістатися лікарні, але дорогою помер в автомобілі, зупинившись на території АЗС.
Поліція оперативно передала орієнтування на підозрюваного всім патрульним міста. Його вдалося знайти завдяки порушенню комендантської години — патрульні зупинили автомобіль, у якому перебував розшукуваний. Чоловіка затримали на місці за статтею 208 КПК України.
3 березня слідчі повідомили йому про підозру за ч.1 ст.115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Якщо провину доведуть, чоловіку загрожує до 15 років ув’язнення.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Третя спроба приватизації: хімзавод “Смоли” в Кам’янському знову виставили на продаж

Фонд держмайна знову виставив на продаж АТ “Смоли” — хімічне підприємство в Кам'янському, яке продовжує працювати. Аукціон запланували на 12 березня. Стартова ціна заводу цього разу складає 144 мільйони гривень.
Аукціон відбуватиметься за англійською системою (крок на підвищення вартості). Про це свідчать дані в системі “ProZorro.Продажі”.
Завод, який не можуть продатиЦе вже третя спроба приватизувати підприємство. У липні 2023 року завод виставляли на торги за 190 мільйонів гривень, але покупців не знайшлося. Другий захід відбувся з ціною у 95 мільйонів — і знову безрезультатно.
Що виробляє заводАТ “Смоли” працює з 1998 року. Його створили на базі цеху Придніпровського хімічного заводу. Основна продукція — іонообмінні смоли та пластмаси у первинних формах. Попри державну власність, завод не простоює, на відміну від багатьох інших підприємств Фонду держмайна.
Свого часу він входив до складу державного концерну “Ядерне паливо” разом із Східним ГЗК та Українським НДІ промислової технології. Проте в 2020 році Кабмін вирішив вивести “Смоли” з держконцерну, зробивши завод окремим активом.
Фінансовий стан: не все так гладкоЗ фінансами у підприємства ситуація непроста. За 2023 рік його дохід склав 58,4 мільйона гривень, а за дев’ять місяців 2024-го — 20,2 мільйона. Тобто завод заробляє, але не так багато, щоб залучати інвесторів.
Ще один суттєвий мінус — борги. Станом на 30 вересня 2024 року кредиторська заборгованість підприємства становила 112,7 мільйона гривень. Цю суму доведеться сплатити майбутньому власнику.
Чи знайдеться покупець цього разуЗавод має доволі сучасне обладнання. Утім деякі цехи все ж потребують модернізації. Новий власник отримає робоче підприємство, але разом із ним і фінансові зобов’язання. Чи хтось ризикне вкластися в “Смоли” на третій спробі продажу — питання відкрите.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Вибухи та звуки «шахедів» у Дніпрі та області: що відомо станом на зараз

Війська рф знову атакують Дніпропетровщину ударними БпЛА. У Дніпрі пролунали вибухи. Увечері 3 березня у Дніпрі пролунали вибухи під час масштабної повітряної атаки. Ворог атакує місто та область ударними безпілотниками з південного напрямку. Повітряна тривога триває, жителів закликають перебувати в укриттях. Загроза для Дніпропетровщини Повітряні Сили ЗСУ повідомили про загрозу застосування ворогом ударних БпЛА з південного напрямку для Дніпропетровської області. У напрямку міста зафіксували рух «шахедів» з боку Запорізької області. Також є інформація про активність ворожих безпілотників у: Харківській області; Запорізькій області; Одеській області; Херсонській та Миколаївській областях. Вибухи у…

Читати далі

У Запоріжжі на гарячому патрульні затримали чоловіка, причетного до крадіжки кабелю

Прибувши на місце, інспектори обстежили територію та виявили зруйновану ділянку стіни через яку можна потрапити до підвалу. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі

Нелегальні обмінники та подвійний курс долара: куди скаржитися на валютні махінації

Українці скаржаться на подвійні курси обміну валют на долар, а залежності від року його емісії. У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики зазначають, що це незаконні вимоги зі сторони обмінників.Про це говорить повідомлення голови Комітету Данила Гетманцева.Він наголошує, що це зловживання на валютному ринку України. Крім того, з’ясувалося, що проблема ще серйозніша – в країні продовжують працювати нелегальні обмінники, які не сплачують податки. За словами Гетманцева, нелегальні обмінники часто не приховують своєї діяльності. Водночас правоохоронці, попри доручення комітету, не вживають належних заходів.Гетманцев закликав Національний банк і Нацполіцію перевірити ситуацію та покарати порушників. Він також попросив громадян фіксувати випадки подвійного курсу валют та надсилати відповідні фото: за номером телефону: 050356554; до Комітету за адресою: м. Київ, вул. Грушевського,5; Національного банку України (НБУ); Національної поліції України. Раніше повiдомлялось, що на початку березня 2025 року в Україні зріс курс долара. Станом на 3 березня середній курс продажу долара в обмінниках зріс на 15 копійок до 41,90 гривень. Євро подорожчав на 10 копійок, досягнувши 43,90 гривень. На міжбанку курс долара також зріс до 41,55-41,60 гривень/долар. Офіційний курс НБУ знизився до 41,4313 гривень за 1 долар, що є мінімальним рівнем за останні три місяці.Пізніше НБУ підвищив курс долара до гривні після його зниження до найнижчого рівня за три місяці. Офіційний курс на 4 березня 2025 року становить 41,5911 гривень за 1 долар, що на 0,1598 гривні більше, ніж попереднього дня.

Читати далі

Україна збільшила за місяць обсяги імпорту газу у 12 разів

Україна протягом лютого імпортувала 511,8 млн куб. м природного газу, що є найвищим місячним обсягом за 1,5 роки, з вересня 2023 року. У порівнянні з січнем обсяги імпорту газу зросли у 12 разів. Зазначається, що найбільше газу було імпортовано зі Словаччини – 234,4 млн куб. м або 45,8% від усіх імпортних поставок. Крім того, з Угорщини було імпортовано 218 млн куб. м (42,6%), а з Польщі – 59,5 млн куб. м (11,6%). Більшу частину природного газу було імпортовано до “митного складу” українських ПСГ – 401 млн куб. м, з яких 188,1 млн куб. м за допомогою послуги short-haul. Крім того, 110,8 млн куб. м було імпортовано напряму до української ГТС. Як пише видання, помітне зростання обсягів імпорту природного газу в лютому пов’язано з рядом факторів, основний з яких – скорочення українського видобутку після російських атак на початку місяця. Крім того, у лютому в Україні зберігалася холодна погода, через що попит на природний газ був вище. Прогнозується, що у березні обсяги імпорту можуть бути меншими, ніж у лютому. З початком березня в Україні очікується поступове потепління, що призведе до скорочення обсягів споживання природного газу. Крім того, Україна поступово відновлює газовидобувні об’єкти після російських атак. Нагадаємо: У лютому 2025 року Україна збільшила імпорт електроенергії на майже 30%, у порівнянні з січнем 2025 – до 244 тис. МВт-год.

Читати далі