В Україні литиме як з відра, але скоро буде спека: якою буде погода у Дніпрі 17 червня

Погода у понеділок, 17 червня, в Україні знову буде дощовою. Місцями литиме як з відра, також спостерігатимуться короткочасні грози. Проте буде тепло – місцями стовпчики термометрів сягатимуть +29 градусів.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр.
За прогнозом синоптиків, буде хмарно з проясненнями. Помірні дощі, подекуди грози, у північно-східній частині місцями значні дощі; вночі у більшості західних та Вінницькій областях без опадів.
Вітер північно-західний, у південно-східній частині південно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 13-18°, у західних областях 10-15°; вдень 21-26°, на півдні 24-29°.

Прогноз погоди по Дніпропетровській області та м. Дніпро на 17 червня
По області хмарно. Вночі невеликий, вдень невеликий, місцями помірний короткочасний дощ, гроза. Вітер західний, 7-12 м/с. Температура вночі 15-20°, вдень 22-27°.
По м. Дніпро: хмарно. Вночі невеликий, вдень помірний короткочасний дощ. Вітер західний, 7-12 м/с. Температура вночі 17-19° вдень 23-25°.
Чи буде різке потепління найближчими днями
Синоптики прогнозували, що в наступні три доби, зокрема, +12 – +20 градусів. Лише в неділю на Заході +8 – +13 градусів.
Вдень в Україні +20 – +26 градусів. На Півдні, Сході, 18 червня в Україні +23 – +29 градусів.
Зауважимо, що за орієнтовним прогнозом на картах Укргідрометцентру, уже 19 червня в Україні потеплішає. Так, майже по всій території нашої держави температура повітря сягне +30 градусів, а подекуди навіть вище.
Щоправда, вже наступного дня, 20 червня, у частині областей температура знову знизиться. Зокрема, на Заході та Півночі до +22 – +25 градусів.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Атаки дронами-камікадзе, боєприпасами з БпЛА та з важкої артилерії: ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір

Війська рф продовжують тероризувати мирне населення Дніпропетровщини. Ситуація в регіоні станом на вечір.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів, що протягом дня Нікопольщина була під ударом російських військ. Район атакували дронами-камікадзе, скидали боєприпаси з БпЛА, гатили з важкої артилерії.
Постраждали дві людини – 60-річна жінка і 57-річний чоловік. В обох осколкові поранення, надана уся необхідна допомога. Лікуватимуться вдома.
Ворог бив по Нікополю, Марганецькій і Мирівській громадах. Цілив по інфраструктурі регіону.
Пошкоджено житлову девʼятиповерхівку, чотири приватні оселі, дачний будинок, легкову автівку. Понівечена й двоповерхова будівля, що не експлуатувалась.
У інших населених пунктах Дніпропетровщини було тихо.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Саміт миру у Швейцарії: спільний текст комюніке

У неділю, 16 червня на Всесвітньому саміті миру в Швейцарії було ухвалено підсумкову декларацію. Підписанти підсумкової декларації висловили спільне бачення щодо трьох важливих аспектів. При цьому Зеленський заявив, що підготовка до другого Саміту займе місяці, а не роки. Уже є країни, готові прийняти його, переговори з ними розпочато.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на сайті президента України.
Країни у Швейцарії 15–16 червня зібралися, щоб посилити діалог на високому рівні щодо шляхів до всеосяжного, справедливого та стійкого миру для України. Підсумкову декларацію мирного саміту щодо України підтримали 80 країн та 4 організації. При цьому серед її підписантів – Угорщина, Сербія, Грузія, Катар та Туреччина. Серед тих, хто не підписав комюніке за підсумками Саміту миру у швейцарському Бюргенштоку – Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія, Вірменія, Словаччина та ОАЕ.

“Цей Саміт був побудований на базі попередніх дискусій, які відбулися на основі Української формули миру та інших мирних пропозицій, що відповідають міжнародному праву, включно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй.
Ми глибоко цінуємо гостинність Швейцарії та її ініціативу прийняти Саміт високого рівня як вияв її твердої відданості сприянню міжнародному миру та безпеці.
У нас відбувся плідний, усебічний і конструктивний обмін різними думками щодо шляхів досягнення основи для всеосяжного, справедливого та стійкого миру на базі міжнародного права, включно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй. Зокрема, ми підтверджуємо нашу відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, принципам суверенітету, незалежності й територіальної цілісності всіх держав, включно з Україною, у межах їх міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами, і вирішенню спорів мирними засобами як принципам міжнародного права”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, підписанти мають спільне бачення щодо таких важливих аспектів:
1) По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, зокрема ЗАЕС, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.
Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими.
2) По-друге, глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.
Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам.
3) По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.
“Ми вважаємо, що досягнення миру вимагає залучення та діалогу між усіма сторонами. Тому ми вирішили в майбутньому вжити конкретних заходів у вищезазначених сферах із подальшим залученням представників усіх сторін.
Статут Організації Об’єднаних Націй, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може й буде слугувати основою для досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні”, – зазначено в тексті.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Здорожчання електроенергії в Україні: на ціни яких продуктів вплине найбільше

31 травня Кабінет Міністрів України встановив для всіх жителів України єдину фіксовану ціну на електроенергію – 4,32 грн/кВт∙год. Це означає, що українцям потрібно готуватися до чергової хвилі здорожчання продуктів.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Як заявив кандидат економічних наук Іван Ус в ефірі Громадського радіо, важливо, що цього літа здорожчання вартості електроенергії торкнулося не лише населення, але й бізнесу.
За його словами, через зростання тарифів на електроенергію в Україні найближчим часом можуть зрости ціни на хліб. Адже це дуже енергомісткий продукт. Однак на цьому здорожчання не закінчиться.
Так, після хліба в Україні можуть підвищити ціни на молочну продукцію, зокрема вершкове масло. Також у торгових точках можуть змінитись цінники на м'ясних товарах.”Після цін на хліб про здорожчання можуть заговорити виробники молочної продукції, масла. Також — м’ясної галузі”, – прогнозує Іван Ус.
Також, як дефіцит, так і підвищення цін на електроенергії вплине на виробництво таких товарів, як крупи, борошно, пластівці тощо.
Коли очікувати підвищення вартості продуктів
Проблеми з електропостачанням та зростання вартості електроенергії стали одними з головних викликів, з якими зіткнулися промислові та продовольчі сектори в Україні. У зв'язку з цим, збільшені витрати на оплату рахунків компанії та підприємці включатимуть у ціни для споживачів.Економічний експерт Дмитро Чурін попереджає про значне зростання цін: споживачі можуть відчути підвищення вартості бакалійної продукції вже через 2-3 місяці. Водночас варто бути готовими до зростання цін на інші продукти, як от: солодощі, ковбаси та м'ясо.
На жаль, ціни для кінцевих споживачів продовжать зростати у найближчі місяці. Насамперед новий сплеск цін буде зумовлений зростанням вартості електроенергії як для бізнесу, так і для населення,– сказав директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін.

Джерело: 056.ua

Читати далі

В ТРЦ замість РАЦСу: у Дніпрі з’явились нестандартні місця для одруження

У Дніпрі попри війну містяни продовжують створювати родини, адже кохання під час війни має переможну силу. Для зручності у торговельних центрах зробили локації, куди пари можуть прийти та оформити шлюб.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на міськраду Дніпра.
В управлінні існує три локації, де можна провести урочисту реєстрацію шлюбу. Вони розташовані за адресами:
1. просп. Слобожанський, 31-Д, ТЦ «Наша Правда» (ЦНАП «Лівобережний»);
2. вул. Марії Кюрі, 5, ТРЦ «Neo plaza» (Відділ «Правобережний»);
3. вул. Нижньодніпровська, 17, ТРЦ «Караван» (Відділ «Лівобережний»).
«З метою державної реєстрації шлюбу між жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку – 18 років на день реєстрації шлюбу. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй можуть надати право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Для проведення церемонії у нас є облаштоване місце, тож усіх запрошуємо», – розповіла начальниця відділу РАЦС «Лівобережний» Катерина Слінченко.

Аби зареєструвати шлюб, наречені пред'являють наступні документи:
паспорт або паспортний документ та РНОКПП (ред. – Реєстраційний номер облікової картки платника податків);документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (за наявності);військово-облікові документи (за наявності);якщо нареченим або одному з них відповідно до Сімейного кодексу України знижено шлюбний вік, то пред’являється рішення суду про надання права на шлюб.«Станом на 14 червня в управлінні реєстрації актів цивільного стану зареєстрували 149 шлюбів, з них: у Лівобережному – 78, у Правобережному – 46 та у Центральному – 25», – розповіла головна спеціалістка відділу реєстрації актів цивільного стану «Лівобережний» управління реєстрації актів цивільного стану департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Ольга Мазанова.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Короткочасні озера та обрив електроліній: як у Дніпрі ліквідують наслідки негоди

Сьогодні Дніпро накрив циклон зі зливами та грозами. На вулицях міста лише за декілька хвилин випала велика кількість опадів. Щоб ліквідувати підтоплення, аварії на мережах, та повалені вітки дерев, вже працюють комунальники.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на міськраду Дніпра.
До диспетчерської служби КП «Міськсвітло» надійшов один виклик щодо обриву лінії зовнішнього освітлення. Аварійна бригада вже ліквідувала його.
Щодо повалених дерев та зламаних гілок, то КП «Міськзеленбуд» продовжує фіксувати звернення містян. Всі заявки будуть відпрацьовані найближчим часом.
Також в роботах з очищення проїзної частини від намивів задіяно 40 дорожніх робітників та 5 одиниць техніки.

Паралельно по місту працює і 7 бригад КП «УРЕА», які очищують зливові решітки від нанесеного сміття та розчищають колектори, аби дощова вода швидше туди стікала. А на деяких локаціях комунальники зняли решітки з колодязів для швидкої ліквідації калюж.
У Дніпрі системно та планово продовжують ремонтувати дощоприймачі, колодязі, колектори, а також своєчасно їх очищати. Тож наразі критичних ситуацій в місті немає.
Через цю негоду в місті випала значна кількість опадів, через що на деяких локаціях утворилися короткочасні озера. Але через 20 хвилин на всіх проблемних точках калюжі вже не фіксувалися, адже зливова система працює в повну міру своїх можливостей і проблема була лише в кількості опадів, яка випала за короткий проміжок часу.

Джерело: 056.ua

Читати далі

В Україні зміняться ціни на цигарки: скільки коштуватиме пачка

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає значне підвищення цін на цигарки. Він призведе до суттєвого зростання вартості вже у 2024 році, а до 2028 року пачка може подорожчати вдвічі.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на OBOZ.UA.
Після першого етапу підвищення акцизів, який може статися вже 2024 року, пачка цигарок середньої цінової категорії може подорожчати з 87,14 до 92,8 грн. А через чотири роки пачка цигарок коштуватиме близько 173 грн.
Акциз зафіксовано у євро, тому для оцінки вартості було враховано прогноз курсу гривні, опублікований МВФ. Крім того, у прогнозі використано курс долара до євро 1,07/1.
Як зростатимуть ціни на цигарки в Україні:
до перегляду правил – 87,14 за пачку (згідно Держстату);в 2024-му – 92,8 грн за пачку;в 2025-му – 127,4 грн за пачку;в 2026-му – 142,1 грн за пачку;в 2027-му – 155,8 грн за пачку;в 2028-му – 173,6 грн за пачку.Коли законодавчі зміни ухвалять, очікується збільшення надходжень від цигарок в 2025-му в розмірі 612 млн грн, у 2026 році додатково в бюджет має надійти 5 млрд грн, у 2027 році – 9,3 млрд грн, у 2028 році – 13,8 млрд гривень.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Ріелтори розповіли, яке житло українці перестали купувати під час війни

Повномасштабне вторгнення в Україну кардинально змінило ринок нерухомості. Війна вплинула на попит на житло, змусивши потенційних покупців переглянути свої пріоритети та адаптуватися до нових умов. Як результат, деякі типи житла стали менш популярними, тоді як інші, навпаки, привертають більше уваги. Зниження попиту на певні види житла Основною тенденцією під час війни стало зниження попиту на великі розкішні квартири та житло на високих поверхах. Ця зміна обумовлена кількома факторами: 1. Небезпека ракетних обстрілів і дронів: квартири на високих поверхах, які раніше приваблювали покупців красивими краєвидами, тепер втрачають популярність через ризики обстрілів.…

Читати далі

“Традиція, сім’я, порядок” та “Разом до рівності”: натовп активістів хотів зірвати ЛГБТ-прайд у Києві

У Києві 16 червня пройшов Марш рівності в рамках КиївПрайд. Ця акція відбулася вперше з початку повномасштабного вторгнення РФ. Столична влада закликала киян продемонструвати свою підтримку та толерантність. Проте противники параду організувалися і паралельно провели свій мітинг.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на РБК-Україна та Суспільне.
Люди зібралися у центрі міста, поблизу метро “Театральна”. Організатори повідомили, що зареєструвались 500 учасників. На ЛГБТ-прайд люди прийшли з транспарантами, на яких були написані фрази на кшталт: “Немає миру без справедливості в Україні”, “Разом до рівності”, “Маршуємо за тих, хто не може”, “За свободу всіх українців”, “Психофобія – це зло. ЛГБТ-люди з шизотиповим і шизофренією теж нормальні та мають рівні права”, “Зупиніть насилля до трансгендерних людей, ухваліть 5488 тощо.

“Ми стоїмо на захисті нашої держави, але про наші права говорять — не на часі. Ми вимагаємо закон 5488, він пояснює і впроваджує поняття “нетерпимості” не тільки до ЛГБТ-людей, а до всіх в цілому. Будь-яка дискримінація буде криміналізованою, тобто зараз людина нападає на ЛГБТ на ґрунті ненависті, їй максимум випишуть штраф 50 грн за хуліганство, вона наносить шкоду ЛГБТ та іншим людям. Люди, які гомофоблять вони не бояться нападати, що їм цей штраф 50 грн”, — сказала учасниця маршу Вероніка.
Окрім активістів та небайдужих українців, участь в акції, взяли також ЛГБТ-військові, політики іноземних держав, представники міжнародних організацій і спостерігачі. На марші були присутні поліцейські, які слідкували за порядком. Вони взяли учасників у кільце.
Завдяки цьому, не було сутичок. Адже паралельно відбувся рух активістів “За традиційні цінності”. Чоловіки та жінки, які виступають намалювали таблички “Традиція, сім'я, порядок” та кричали “Україна понад усе”. З такими гаслами вони пройшли загородження та пішли у бік, де проводився марш рівності, який на той момент скінчився.
Скільки тривав марш та коли планується наступний
Загалом представники ЛГБТК+ пройшли орієнтовно 100 метрів і марш завершився. Вони склали плакати та спустились в метро. Акція тривала близько 20 хвилин.
Голова громадської організації КиївПрайд Анна Шаригіна розповіла, що акція була короткою, тому, що 2 роки не організовували і наразі переживали за безпеку учасників.
“Ми докладемо всіх зусиль, щоб наступного року відбулось масштабніше. Ми бачимо, що законодавчо нічого не покращується. Військові, які ЛГБТК, які заявили про камінг-аути, вони стикаються з тиском, дискримінацією прямо на своїх місцях служби. Це додатковий ризик для їхнього життя. Законопроєкт 5488 досі не розглянутий, законопроєкт про цивільні партнерства, який веде нас до шлюбної рівності досі не розглянутий. Тому, коли як не зараз організовувати подібні акції”, — сказала Шаригіна.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Система харчування 85/15: у чому її суть та чи дійсно допомагає схуднути

Сучасні дієти часто вимагають суворих обмежень, що може бути викликом для багатьох людей. Система харчування 85/15 пропонує більш гнучкий підхід, який дозволяє досягати чудових результатів без відчуття надмірних обмежень. Що таке система 85/15? Система 85/15 – це стратегія, яка дозволяє підтримувати баланс між здоровим харчуванням і задоволенням від їжі. Основна ідея полягає в тому, щоб 85% часу харчуватися рекомендованими здоровими продуктами, а 15% – дозволяти собі улюблені страви, які можуть бути менш корисними. Чому система 85/15 ефективна? Дотримання дієти на 100% може бути складним завданням, що часто призводить до зривів.…

Читати далі