В Україні за час війни коефіцієнт бідності збільшився майже в 4 рази

За минулий 2022 рік коефіцієнт бідності в Україні зріс із 5,5% до 20,2%, тобто у 3,7 раза Про це повідомили у пресслужбі Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Зростання коефіцієнта бідності та падіння рівня доходів громадян у парламенті назвали одні з головних викликів війни, з якими зіткнулася Україна. У ВР також зазначили, що потужні демографічні та міграційні процеси призвели до того, що майже кожен третій українець є пенсіонером. У зв'язку з цим постає питання щодо фінансування солідарної пенсійної системи та необхідності проведення пенсійної реформи в…

Читати далі

Мер Кам’янського відвідав захисників на Сході України

Мер Кам'янського Андрій Білоусов відвідав захисників з 26-ї артилерійської бригади на сході України в районі Бахмута. Про це він розповів у своєму Telegram-каналі. Передали нашим захисникам автівку від ГО «Бджола», великодні смаколики, а також медикаменти та засоби гігієни від Камʼянського ЦНАПу. Подякували нашим незламним захисникам за мужність, побажали терпіння та сил в боротьбі з ворогом! – написав міський голова. Також Андрій Білоусов отримав грамоту від командира військової частини А3091 Сергія Марценюка за підтримку та допомогу, яка надає нашим воїнам сил, наснаги та впевненості в боротьбі за рідну землю. Віримо в…

Читати далі

У МОН назвали предмети, які не планують викреслювати зі шкільної програми

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий надав роз’яснення щодо змін у шкільній програмі, що плануються. Про це він розповів в ефірі єдиного телемарафону. За словами, міністра, МОН не розглядає скорочення ключових дисциплін. Такі предмети, як історія України, українська мова, хімія, фізика, математика та біологія залишаться в освітній програмі. Тобто всі основні природничі та гуманітарні предмети будуть збережені. Проте вони стануть більш концентрованими. Оксен Лісовий зазначив: "Ми говоримо про оптимізацію програми, про їх концентрацію корисними знаннями, про ті дисципліни, якими, можливо, можна пожертвувати. Але це питання експертного розгляду. Можна концентрованіше подати…

Читати далі

Чи потрібен військовий квиток при отриманні статусу безробітного: пояснення від ТЦК

Статус безробітного не зможуть отримати громадяни, які не пред'являть військовий квиток. У цьому випадку в отриманні статусу буде відмовлено, – пояснив Олександр Коновалов, начальник сектору Київського ТЦК. Коновалов зазначив, що з чинними правилами можна ознайомитися на сайті Кабміну – Постанова 792, пункт 17. У постанові присутній перелік документів, які зобов'язаний пред'явити громадянин України для отримання статусу безробітного. Одним з обов'язкових документів є військовий квиток. Керівник сектору ТЦК пояснив, що безпосередньо центри зайнятості не займаються перевіркою відмітки про взяття або зняття з військового обліку. Вимоги до взяття на облік у центрах…

Читати далі

Цінний лот: монету номіналом 1 копійка продають в Україні за 40 000 грн

На аукціоні в Україні виставили рідкісну монету номіналом 1 копійка 2010 року випуску. Вартість її – 39 750 гривень (1105 доларів). Матеріал монети – срібло. На фото стан монети ідеальний. Унікальність монети обумовлюється тим, що вона виготовлена з благородного металу. Більшість монет у 2010 році виготовляли із нержавіючої сталі. Це звичайні оборотні монети, що переважно не становлять інтересу для нумізматів. На відміну від них, срібна монета є цінним лотом. Монета, що продається, має гладкий гурт. На одній стороні зображено тризуб, по боках від нього відбито дубове листя з двома колосками.…

Читати далі

Зеленський підписав закон про євроінтеграцію авіагалузі: що зміниться

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує низку європейських стандартів в галузі цивільної авіації України, зокрема, спрощує держрегулювання та створює передумови для якнайшвидшого відновлення діяльності вітчизняних авіаперевізників та аеродромів. Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури. У відомстві підкреслили, що нові зміни адаптують українське законодавство до норм ЄС у сфері цивільної авіації, положень Регламенту (ЄС) 2018/1139 та Угоди про Спільний авіаційний простір. Наразі лише одна з чотирьох пасажирських вітчизняних авіакомпаній продовжує працювати за кордоном. "Відновлення галузі потребує рішень вже сьогодні, щоб компанії які готові будуть літати в Україні одразу після нашої перемоги,…

Читати далі

Запасатись чи ні: експерти розповіли, яку ціну на гречку очікувати цього року

Ще рік тому вартість гречки була "космічною". Але останнім часом відслідковується тенденція зниження ціни на цю крупу. На початку року середня ціна на гречку становила 69,40 грн/кг, а у квітні 2023 року кілограм крупи коштує в середньому 57, 01 грн. Зараз багатьох хвилює, що буде далі з цінами і чи варто зараз робити запаси цього продукту. Від чого залежатиме вартість крупи для споживачів цього року та який прогнозується врожай, розповіли експерти "Української спілки промисловців та підприємців" Delo.ua. Прогнози щодо врожаю гречки цього року Цьогоріч аграрії збільшили площі посівів. Це стало…

Читати далі

Кабмін продовжив дію тарифів на електроенергію ще на місяць

Кабінет міністрів України продовжив дію тарифів на електроенергію для населення ще на місяць – до кінця травня. Про це говорить заява прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання уряду. "Уряд продовжує пільгову ціну на електроенергію для населення ще на місяць", – сказав він. Нагадаємо, уряд України вирішив зберегти діючі тарифи на електроенергію до 30 квітня. Зараз населення платить 1,44 гривні за кВт/год, якщо споживається менше 250 кВт/год на місяць та 1,68 гривень за кВт/год, якщо споживається понад 250 кВт/год на місяць. Водночас голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський заявив, що в уряді розглядають…

Читати далі

Обов’язкові іспити з української мови, історії та основ конституції: Президент підписав новий закон про правила набуття громадянства

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, ухвалений Верховною Радою 21 квітня, про внесення змін до порядку набуття громадянства України. За новими правилами, для його отримання необхідно складати іспити з української мови, історії України та знання Конституції. Відповідну інформацію щодо закону №7606 "Про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" опублікували на сайті Верховної Ради. Хто може отримати громадянство України Отримати громадянство України можуть іноземці або особи, які не мають громадянства, у випадку, якщо вони: мають визначні заслуги перед Україною і їхнє…

Читати далі

Які свята відзначатимуть українці в травні 2023: чи передбачені додаткові вихідні

У травні українці відзначають доволі велику кількість різноманітних свят. Серед них і велике християнське свято Вознесіння Господнє, і надзвичайно важливі для української культури День матері та День вишиванки. Однак в Україні до 20 травня триває воєнний стан і влада планує подовжити його ще на 90 днів. Які найважливіші свята відзначають у травні 1-го травня святкується День праці. 8-9 травня в Україні відзначається День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День пам'яті та примирення в Україні. 14 травня, у другу неділю місяця, святкується День матері. А 18 травня українці вшановують…

Читати далі