Кобальт, який міститься в алкогольному напої, негативно позначається на роботі серця та судин та може викликати "синдром бичачого серця".
Вчені з Університету Вікторії у Британській Колумбії оцінили, що відбувається з організмом людини, яка щодня випиває келих вина або кухоль пива. Вчені проаналізували 107 досліджень, в яких вивчали взаємозв'язок між вживанням алкоголю та ризиком смерті. У цих дослідженнях взяли участь майже 5 млн. учасників з різних країн, пише видання Jama Network Open.
Автори дійшли висновку, плутанина та упередженість у дослідженнях спричинила чимало похибок, тож видима користь від помірного вживання алкоголю значно зменшилася, а в деяких випадках взагалі зникла.
Аналіз показав, що ризик смерті від алкоголю у жінок є вищим, ніж у чоловіків. Для жінок, які випивають 65 г і більше спиртовмісних напоїв на день, ризик летальних наслідків становив 61%, тобто вдвічі більше, ніж у чоловіків з аналогічною кількістю випитого алкоголю на день.
Як усім відомо, люди, які часто випивають, мають так званий «пивний» живіт. Усьому виною – кобальт, який міститься у пивній піні. Він же шкодить серцю та судинам, та може стати причиною "синдрому бичачого серця". У результаті стінки серця стають товстими, а порожнини розширюються, що призводить до швидкого зносу серця.
Крім того, ці патології можуть спричинити ішемію серця та тромбоемболію легеневої артерії, що збільшує ризик серцевого нападу у пивних алкоголіків. Через швидке всмоктування пива і переповнення кровоносних судин у людей, які страждають на алкогольну залежність, виникає гіпертонія та варикозне розширення вен.
Науковці зазначають, що при вживанні 3-6 стандартних напоїв на тиждень зростає ризик розвитку кількох видів раку, наприклад раку молочної залози та товстої кишки. 7 та більше стандартних порцій алкоголю на тиждень суттєво збільшують ризик серцевих захворювань чи інсульту. Стандартною порцією вважається напій, який містить 14 г спирту.
Якщо говорити про найбільш безпечну дозу вживання алкоголю – то це два стандартні напої на тиждень або менше. При цьому наслідки для здоров’я будуть мінімальні або взагалі відсутні.
Джерело: 5692.com.ua