Для багатьох українців вже не новиною є те, що найближчим часом тариф на електроенергію переглянуть у сторону підвищення. Передбачається, що ціни піднімуться на 20-30%.
При цьому ситуація на ринку залишається дуже складною, адже внутрішній попит ще не повністю відновився, а в системі зберігається суттєвий профіцит.
Ринковий тариф на електроенергію – з яких компонентів він складається
Згідно із заявою Нацкомісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, ринковий тариф на електроенергію для населення має становити 5,5 гривні за кВт∙год. Це інформація від регулятора, надана на запит ExPro, пише видання PRO ГРОШІ.
Зараз для українців, які споживають до 250 кВт-год на місяць, тариф становить 1,44 грн/кВт-год, а для споживачів, які витрати електроенергії у яких перевищують 250 кВт-год на місяць — 1,68 грн/кВт-год.
Чинний тариф на електроенергію для населення зараз покриває понад чверть витрат на виробництво, доставку і податки. Ринкова вартість електроенергії складається з трьох складових:
середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку за добу вперед — у квітні тариф становив 2,81 грн/кВт∙год (без урахування податку);
тариф на послуги з передавання та розподілу електроенергії — 0,43 грн/кВт∙год та 1,32 грн/кВт∙год без урахування ПДВ відповідно;
тариф на послуги постачальника універсальних послуг, який складає 0,115 грн/кВт∙год без урахування ПДВ.
Як відбуватиметься підвищення тарифу
Передбачається, що нові тарифи на розподіл струму для обленерго будуть встановлені у два періоди:
з 1 по 30 червня для 22 обленерго (для регіональних обленерго буде підвищено на 7,5-28,1% за першим класом напруги та на 6,9-25,5% за другим);
1 липня до 31 грудня – для 27 обленерго (з урахуванням територій ведення активних бойових дій, для яких підвищення пройде в один етап).
З 1 червня найвищі тарифи на розподіл струму серед регіональних обленерго матиме "Закарпаттяобленерго", а найнижчі – "ДТЕК Київські електромережі".
За розрахунками регулятора, ринкова ціна на електроенергію для кінцевих споживачів (зокрема побутових) становить понад 5,5 грн за кВт∙год.
Джерело: 5692.com.ua