Відбудова країни руками безробітних: як працює в державі “Армія відновлення”

Повномасштабна війна принесла в Україну численні руйнації та абсолютно перевернула життя величезної кількості громадян. Саме тому владою було ініційовано створення такого проекту, як "Армія відновлення", яка покликана відбудувати державу. Наразі туди залучено 14,5 тисяч безробітних з 16 областей України.
Про це розповіла заступник міністра економіки Тетяна Бережна.
Що відомо про "Армію відновлення"
Тетяна Бережна також розповіла про кількість залучених до ініціативи та зазначила, що лідером серед кількості людей, які беруть участь у проєкті, є Полтавська область.

Проект "Армія відновлення" діє вже у 16 регіонах, нещодавно до нього долучились Херсонська та Тернопільська область. До виконання суспільно корисних робіт залучено 14,5 тисяч безробітних, в тому числі з початку цього року – майже 11 тисяч. Лідером серед регіонів в цьому проекті залишається Полтавська область, де такі роботи виконують 3 600 безробітних. Загалом учасникам проекту держава вже виплатила 85 млн. грн за відновлювальні роботи, – зазначила чиновниця.

Також вона розповіла, що види робіт, якими займаються громадяни залежать від потреб того регіону, де вони працюють. Однак можна виділити найпоширеніші види праці:

розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, відновлення пошкоджених житлових будинків;
будівництво захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
облаштування та укріплення блок-постів, укриттів;
заготівля дров;
розвантаження, фасування та доставки гуманітарної допомоги, роботи в центрах прийому внутрішньо переміщених осіб.

Центр зайнятості пропонує безробітним долучитись до виконання подібних робіт, якщо на це приходить запит від керівництва конкретного регіону. На такі роботи з працівником укладається договір на період, поки будуть тривати роботи.
Скільки платять в "Армії відновлення"
Наразі нейменша сума, яку можна отримати за виконання таких робіт – 6 700 гривень. А це вище, ніж середній розмір допомоги населенню по безробіттю.
Наразі до ініціативи найбільше долучились такі області:

Полтавська – 3 600 осіб;
Донецька – 1 900 осіб;
Київська – 1 800 осіб;
Харківська – 1 700 осіб;
Чернігівська – 1 500 осіб.
Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment