Ізраїль та Ліван підписали угоду за посередництва США

Ізраїль та Ліван за посередництва США підписали рамкову угоду, яка має запустити часткове виведення ізраїльської армії з окремих районів на півдні Лівану. Церемонія підписання відбулася в Держдепартаменті США. Документ підписали посол Ізраїлю в США Єхіель Лейтер, посол Лівану Нада Хамаде і радник Держдепартаменту США Ден Холлер.

Держсекретар США Марко Рубіо назвав угоду «початком початку». За його словами, перший крок часто є найважчим, але він важливий для подальшого руху до стабільності та безпеки. Деталі угоди поки що публічно не розкриваються.

Times of Israel пише, що йдеться про обмежений за масштабом рамковий документ, який передбачає початок виведення ЦАХАЛ з невеликих частин південного Лівану. Посол Лівану Нада Хамаде заявила, що підписаний документ є першим кроком до відновлення суверенітету та територіальної цілісності Лівану, постійного припинення бойових дій та повернення людей на свої землі. Ізраїльський посол Єхіель Лейтер назвав угоду «тристоронньою рамкою, заснованою на результатах».

За його словами, у цьому процесі «Іран поза грою, “Хезболла” поза грою», а шлях до миру між Ізраїлем і Ліваном відкритий. Переговори між сторонами проходили за посередництва США. За даними Times of Israel, ізраїльську та ліванську переговорні команди очолювали посли двох країн у Вашингтоні, а самі контакти почалися ще у квітні і включали кілька раундів обговорень.

Associated Press зазначає, що угода не є повноцінним мирним договором, але має стати кроком до більш стійкого припинення вогню. Ключовими спірними питаннями залишаються виведення ізраїльських сил з півдня Лівану, роль ліванської армії та роззброєння «Хезболли». Для регіону це важливий дипломатичний зрушення, оскільки Ізраїль і Ліван формально залишаються в стані конфлікту, а південь Лівану тривалий час був однією з головних зон протистояння між Ізраїлем і підтримуваною Іраном «Хезболлою».

За матеріалами: The Times of Israel, Associated Press

Ще новини