На Дніпропетровщині до повномасштабної війни селища та села полюбляли влаштовувати народні святкування. Найбільше – восени, після збору врожаїв. Зараз до традиції долучаються менше, але про них не забувають.
1 листопада редакція сайту 056 побувала в селищі Магдалинівка Самарського району, і переконалась, що українські звичаї це – сила, адже окрім розважальної програми та національної ярмарки, проводився збір коштів на ЗСУ.
На заході були люди не тільки з Магдалинівки, але й з сусідніх сіл. Вони об'єдналися і всі разом зробили цей день.
На ярмарці серед розмаїття овочів, смачних страв, солодощів і виробів ручної роботи кожен знаходив щось для себе. Відвідувачі могли придбати картоплю за 20 грн за кг, тушонку з перепілок за 200 грн в банці 0,5, великий, пиріжки з картоплею по 10 грн, желе в станах по 11 грн, український коровай за 200 грн, мед з кабаковим насінням за 110 грн в банці 0,5 та багато іншого.
Особливо аромату святу додавав гарячий куліш на дровах в казанку. Гарячий чай та глінтвейн додавали атмосфері родинного тепла і щедрості.
Також на ярмарку можна було придбати обереги, картини, прикраси та сувеніри, зроблені руками місцевих митців.
На сцені ж виступали місцеві музичні колективи, даруючи глядачам улюблені українські пісні. Серед артистів були і молоді виконавці, і знані музики, які навіть підготували спеціальні номери до свята. Особливим моментом стало виконання пісень, присвячених українським захисникам. Присутні аплодувати та танцювали, а під сумні воєнні пісні могли пускати сльози.
Свято в Магдалинівці стало прикладом того, як навіть у важкі часи можна зберігати традиції і водночас підтримувати одне одного та наших воїнів.
Джерело: 056.ua