Три роки відома українська компанія наживається на Дніпропетровському онкодиспансері

Корпорація-гігант “Київстар” вже три роки не сплачує оренду за телекомунікаційні вишки, які розташувала на даху Дніпропетровського обласного онкологічного диспансера.

Довідково: Дніпропетровський обласний онкологічний диспансер – медичний центр міжнародного класу, через який щороку проходять тисячі пацієнтів, проводить складні і надскладні операції світового рівня. Під час війни медичний заклад не тільки рятував життя військовим, прийшов на допомогу біженцям та медичним працівникам, які втратили роботу в зоні бойових дій, і як і раніше допомагає жителям області із складними онкодіагнозами. 

У 2018 році компанія “Київстар” заключила договір оренди нерухомості для розміщення антен та телекомунікаційного обладнання на технічному поверсі даху дев’ятиповерхової будівлі Дніпровського онкологічного диспансера. Договір закінчив свою дію у 2020 році, проте “Київстар” продовжив користуватися приміщенням та перестав сплачувати оплату по оренді.

Онкоцентр тричі звертався до “Київстар” щодо сплати неустойки згідно Договору, сплати суми збитків та вимогою демонтувати обладнання та звільнити об’єкт оренди до 01.06.2024. Сума несплати оренди складає 511 048 грн. Після подання першої з 3-х претензій в 2023 році, “Київстар” вирішив “відкупитися” мінімальними витратами, які не відповідали реальним сумам оренди із врахуванням інфляції та закінчення договору: порахували приблизну вартість оренди, яка була визначена до 2020 року, та без укладання нового договору та узгодження будь-яких нових умов сплатили на рахунок медзакладу мізерну частину заборгованої суми. На законні претензії керівництва онкоцентру корпорація-гігант, здається, реагувати не має наміру, та несплату оренди  компенсувати не збирається. А з початком війни взагалі аргументує відсутність орендної плати воєнним станом. На вимогу ж керівництва лікарні прибрати телекомунікаційні вишки з даху закладу, відмовляє – начебто на вимогу держави під час війни не можуть втратити жодної працюючої вишки, щоб продовжувати забезпечувати зв’язком населення. Більш того, якщо вишки таки будуть прибрані з даху онкоцентру, погрожують залишити без зв’язку весь житловий масив Перемога.

В той самий час, користувачі “Київстару” прекрасно знають про якість зв’язку, який надає оператор (особливо в період з 24 лютого 2022 року). Лише за останній рік масових збоїв мережі траплялось декілька. А про те, що компанія регулярно підвищує тарифи без покращення якості зв’язку відомо кожному власнику пакету мережі.

Дохід “Київстар” у другому кварталі 2024-го виріс на 9,5% це на 9,4 міліарда гривен. При цьому послуга фіксованого зв’язку виросла на 16,4% — до 0,56 міліарда гривен.

І тепер компанія мільярдер, яка постійно підвищує ціни на мобільний зв’язок і наживається на українцях під час війни, не сплачує фіксовані рахунки і намагається оминути закони держави.

Незважаючи на виявлені порушення Держаудитслужбою та неодноразові звернення онкоцентру, “Київстар” продовжує користуватися об’єктом оренди без оплати, прикриваючись воєнним станом. У той же час компанія отримує мільярдні прибутки, регулярно підвищуючи тарифи без покращення якості зв’язку. У контексті скандалу з російським олігархом Михайлом Фрідманом, який досі є співвласником “Київстара”, і придбання компанією медичного сервісу Helsi, що зберігає дані мільйонів користувачів, виникають питання щодо дотримання законів, безпеки та конфіденційності даних пацієнтів.

Сподіваємось на те, що ця неоднозначна ситуація не залишиться без уваги громадськості  та вирішиться з урахуванням Букви Закону, а органи судової влади достовірно вивчать цю справу та справедливо приймуть рішення. Адже на одній чаші ваг – ті, хто рятують життя та протягують руку допомоги українцям, а на іншій – ті, хто українців оббирає несумірними тарифами на неякісний зв’язок і намагаються обійти Закон.

Ще новини

Leave a Comment