Багато хто помічав, що від літніх людей відчувається специфічний запах, який називають старечим. Також такий запах часто присутній в будинках, де мешкають люди похилого віку. Помилково вважається, що "запах старості" виникає через недостатню гігієну тіла та рідке прибирання в оселі. Насправді причини зовсім в іншому.
Звідки з'являється запах старості
Як показали дослідження, характерний запах може з'явитися у людини вже після 40 років. Це пояснюється тим, що з віком на шкірі людей утворюється особлива хімічна сполука – 2-ноненаль, що уявляє собою ненасичений альдегід з неприємним жирно-трав'янистим запахом. Ця речовина виникає при окисленні ненасичених жирних кислот омега-7, а з роками, особливо під час старіння, концентрація цієї сполуки збільшується.
За словами науковців, і в чоловіків, і в жінок приблизно з 40-річного віку природний антиоксидантний захист шкіри починає поступово погіршуватися та знижуватися. Тому шкіра починає виробляти більше жирних кислот. Сприяти цьому процесу можуть гормональні зміни в організмі, такі як менопауза.
Речовина 2-ноненталь не розчиняється у воді, тому навіть під час ретельного миття та застосування ароматичних засобів повністю видалити її зі шкіри не вдається. Поступово сполука зі специфічним запахом опиняється на поверхнях, на тканинах, на одязі, через що в приміщенні з'являється стійкий "запах старості".
Чи можна позбутися запаху старості
Вчені говорять, що позбутися запаху старості та мінімізувати його появу цілком можливо. Для цього варто дотримуватися наступних рекомендацій:
- вести здоровий спосіб життя;
- дотримуватися правил особистої гігієни, гігієни ротової порожнини;
- відмовитися від куріння і надмірного споживання алкоголю;
- правильно харчуватися;
- підтримувати водний баланс.
Крім того, винайдена рослинна комбінація, яка здатна впоратися з запахом 2-ноненалю. Це хурма та зелений чай. Речовини, що містяться в екстрактах цих рослин, допомагають розщеплювати та вимивати 2-ноненаль, проявляючи дезодоруючий ефект.
Джерело: 5692.com.ua