Цього літа діють графіки відключення світла. Коли електроенергія зникає, то чутно шум генераторів, адже зараз їх використовують багато людей. Проте, не всі знають, що є норми закону, які за них передбачають штрафи.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на OBOZ.ua.
Крім того, що такий пристрій видає чимало шуму та чадного газу під час роботи, через порушення правил експлуатації генератори в Україні неодноразово спалахували і навіть вибухали.
Згідно з правилами пожежної безпеки, встановлювати паливні генератори можна лише на відкритому повітрі. Вони повинні стояти на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів.
Більш безпечною альтернативою є інверторні та акумуляторні генератори. Такі пристрої мають бути повністю закритими і з правильною синусоїдою, а після встановлення вікна балкона повинні бути постійно відкритими. Також необхідно заміряти рівень токсичного газу в квартирі та обов'язково подбати про пожежну безпеку.
За що загрожують штрафи
Генератор під час роботи видає високий рівень шуму. Санітарні норми України припускають такий допустимий рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях: вночі – 55-70 дБ; вдень – 45-60 дБ.
Відповідно до закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" за шумове забруднення "світить" покарання штрафом.
Кодекс адміністративних правопорушень передбачає такі заходи для порушників:
- усне попередження;
- штраф у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85-255 грн) та 15 до 30 для юридичних осіб (255-510 грн);
- якщо порушення буде вчинено повторно, штраф для громадян зросте до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255-510 грн), а для юридичних компаній – до 50-150 мінімумів (850-2550 грн) з конфіскацією джерела шуму.
Рівень забруднення вимірює Санепідемстанція – кількість децибелів від генератора під час роботи має бути зазначено у відповідному акті. Потім поліція має ухвалити заяву, скласти протокол, опитати та взяти свідчення у свідків, і направити справу до суду, який може ухвалити рішення про виплату штрафу.
Джерело: 056.ua