У перші суботу та неділю травня досягне свого піку метеорний потік Ета-Акварид, коли в безмісячному небі можна буде побачити до 50 "падаючих зірок" на годину.
Це метеорний потік, який спостерігається щорічно, але у 2024 році завдяки гравітаційному впливу Юпітера він може стати найактивнішим в історії спостережень. Отже, очікується особливе видовище.
Метеорний потік Ета-Акварид – це хмари уламків, залишених однією з найзнаменитіших комет, яка обертається навколо Сонця, – Галлеєю. Щоразу, коли комета проходить у внутрішню Сонячну систему, вона викидає хмару пилу та газу, які поступово поширюються в космосі.
Рухаючись навколо Сонця, Земля двічі на рік проходить через цей потік. Крихітні частинки вдаряються об атмосферу нашої планети, нагріваються та швидко випаровуються, залишаючи сяючі "шлейфи" в нічному небі. Навесні Земля входить у смугу уламків у середині квітня і рухається крізь нього протягом 6 тижнів – з 15 квітня по 27 травня.
Починаючи з 6 травня планета рухатиметься через найщільнішу частину потоку – Ета-Аквариди досягнуть свого піку.
Як спостерігати метеорний потік
Оскільки цей "зорепад" збігається частково зі спадаючим Місяцем та з 9 травня – зі зростаючим, він не буде затьмарений сильним місячним сяйвом. Тому години, коли небо буде найтемнішим (перед світанком), будуть ідеальними для спостережень.
Спостерігати за метеорним дощем краще неозброєним оком, адже біноклі та телескопи дозволяють охопити поглядом лише маленьку частину неба. "Падіння зірок" відбувається так швидко, що перемістити прилад навряд чи можна встигнути.
Джерело: 5692.com.ua