Україна перейшла на літній час в ніч на 26 березня. Стрілки треба було перевести на одну годину вперед.
Редакція сайту 056 розкаже, як дізнатися точний час
Більшість сучасних гаджетів здійснюють сезонну зміну часу автоматично, але якщо цього не відбулося, можна дізнатися точний час декількома способами.
Інтернет
Для цього можна скористатися пошуком Google. Введіть запит «точний час Україна», «дізнатися точний час у Дніпрі». Відразу під пошуковим рядком з'явиться правильний час. Також можна скористатися онлайн-годинником.
Мобільний телефон
Більшість смартфонів проводять зміну часу автоматично, і прокинувшись їх користувачі вже бачать правильний час. Але багато мобільних операторів додатково пропонують безкоштовну послугу, яка дозволяє дізнатися точний час.
Для цього наберіть *160# та натисніть кнопку виклику. Цією послугою можна скористатися навіть коли на рахунку немає грошей. Після надсилання запиту користувач отримає СМС із зазначенням часу, дати та дня тижня.
Стаціонарний телефон
Точний час можна дізнатися зателефонувавши зі стаціонарного телефону на номер 121. Однак, якщо ви звернетеся до цієї служби, набравши з мобільного телефону, за виклик доведеться заплатити.
Ще у 2020 році Україна могла відмовитися від щорічної сезонної зміни часу. Нагадаємо, чому її досі не скасували.
В жовтні у Раду внесли відповідний законопроект «Про обчислення часу в Україні». Його ініціатором став нинішній спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Серед факторів, через які він ініціює зміни, Стефанчук назвав негативний вплив зміни часового циклу на стан здоров'я людей, протидію агресії рф і євроінтеграцію України.
«Проект закону спрямований на протидію агресії з боку російської федерації. Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України протиправно встановлено час держави-агресора – російської федерації. Закріплення на всій території України єдиного київського часу дозволить зміцнити наші оборонні позиції і буде сприяти деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій», – запевнив він.
У березні 2021 законопроєкт вирішили відправити на доопрацювання. Тоді документ підтримали 212 народних депутатів при необхідних 226. За доопрацювання проголосували 226 народних депутатів.
Згідно картки законопроєкту, зараз він очікує на друге читання, тож цього року українцям доведеться переводити стрілки на годину вперед.
Джерело: 056.ua