Вуличні протести є найбільшими з 2018 року, коли вбивства репортера-розслідувача та його нареченої спровокували політичні потрясіння, кульмінацією яких став крах попереднього уряду Фіцо
Читати даліДень: 07.02.2025
Генштаб ЗСУ повідомив про 116 боїв від початку доби
За даними Генштабу, найбільше боїв було на Покровському напрямку та в Курській області РФ
Читати даліУкраїнці збільшили обсяги вкладів до банків – Фонд гарантування
Загальна сума вкладів фізичних осіб, у тому числі ФОП, у банках України станом на 1 січня 2025 року склала 1 392,2 млрд грн. Про це йдеться повідомленні Фонду гарантування вкладів.За їхніми даними, протягом 2024 року загальний приріст вкладів громадян склав 157,4 млрд грн, з яких 110,6 млрд грн – реальне зростання (без врахування переоцінки гривневого еквіваленту валютних вкладів).Із загальної суми вкладів фізичних осіб на 1 січня 2025 року:вклади у національній валюті – 899,5 млрд грн (+103,1 млрд грн за 2024 рік);вклади в іноземній валюті – 492,7 млрд грн (+54,3 млрд грн за 2024 рік).Найбільша частка вкладників (57,9%) поклали на депозит від 10 до 20 000 грн. При цьому найбільша сума депозитів (49%) зосереджена у вкладах понад 600 000 грн.
Читати далі“Беларускі Гаюн” повідомив про зупинення своєї роботи
Моніторинговий проєкт “Беларускі Гаюн”, який відслідковує ситуацію з російськими військами у Білорусі та дії режиму Олександра Лукашенка, зупиняє свою роботу. З посиланням на “Беларускі Гаюн” у Telegram.”Моніторинговий проєкт “Беларускі Гаюн” зупиняє свою роботу”, – йдеться у повідомленні.Мотиви цього рішення не пояснюються, однак раніше творець проєкту “Беларускі Гаюн” Антон Мотолько повідомляв про злам їхнього чат-боту.За його словами, внаслідок несанкціонованого входу рано вранці 5 лютого невідомими було отримано доступ до чату з ботом Гаюна, куди збиралася інформація від людей.Мотолько зазначив: достеменно невідомо, який обсяг даних міг бути вивантажений за той час, поки у стороннього акаунта був доступ. Він визнав, що в цій ситуації спрацювала людська помилка, і ця помилка була його власною.”Якщо ви надсилали інформацію, яка може вас ідентифікувати, або писали з акаунтів, які можуть вас ідентифікувати, ви під загрозою.Також настійно рекомендую всім, хто користується обліковим записом у телеграмі тривалий період, видалити його і створити новий, і рекомендується так робити хоча б раз на рік.Наразі критичні вразливості виправлено, але я розумію, що, на жаль, ми не змогли повністю захистити людей”, – повідомив Мотолько.
Читати даліРезерви НБУ скоротилися до 43 мільярдів доларів
Міжнародні резерви України становили $43 млрд станом на 1 лютого 2025 року. У січні вони зменшилися на 1,8%. Про це повідомляє пресслужба Національного банку. На початок року резерви були на рівні $43,8 млрд Зазначається, що на динаміку резервів впливала низка чинників. Зокрема, операції Національного банку на валютному ринку України. Так, у січні 2025 року порівняно з груднем 2024 року чистий продаж валюти Нацбанком зменшився на 29,4%. Регулятор продав на валютному ринку $3,75 млрд та викупив до резервів $6,6 млн. При цьому на валютні рахунки уряду в НБУ в січні надійшло 3 млрд євро від Європейського союзу. Водночас уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $535,8 млн, з яких: $373,3 млн – обслуговування та погашення валютних ОВДП; $85,1 млн – обслуговування ОЗДП; $77,2 млн – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком; $0,2 млн – виплати іншим кредиторам України. Крім того, на розмір резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів. У січні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на $401,7 млн. Нагадаємо: Міжнародні резерви України у 2024 році зросли на 8% і станом на 1 січня 2025 року становили 43,8 млрд доларів.
Читати далі100 млн тонн експорту: Зеленський розповів про успіхи морського коридору
Український морський коридор за півтора року роботи забезпечив перевезення 100 млн тонн вантажів. Про це повідомив президент Володимир Зеленський. “100 млн т вантажів за півтора року роботи коридору перевезено. 53 країни світу в Азії, Африці, Європі та Америці охопив наш експорт”, – заявив Зеленський. За його словами, попри війну та постійні атаки Росії на українські порти, морський коридор продовжує працювати. Президент наголосив, що цей результат відчутний не лише для України, а й для інших країн, які споживають продовольство. “Україна, захищаючи себе в цій війні, дбає і про глобальну продовольчу безпеку”, – додав Зеленський. Нагадаємо: За 11 місяців роботи українського морського коридору, через порти Великої Одеси вдалось вивезти понад 60 млн тонн товарів. Росія понад 50 разів атакувала портову інфраструктуру України за час повномасштабної війни, знищивши та пошкодивши понад 280 об’єктів.
Читати даліУ РФ визнали іноагентами українського блогера Шейтельмана та журналістів проєкту «Система»
У Росії четвертий тиждень поспіль визнають іноагентами журналістів Радіо Свобода та телеканалу «Настоящее время»
Читати даліНа Курському напрямку загинув 49-річний воїн з Жовтих Вод Олександр Кравець
21 січня 2025 року загинув 49-річний воїн із Жовтих Вод Олександр Кравець. Вдома на чоловіка чекала дружина, мати та сестра. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліМобілізація в Україні: хто насправді відповідає за розшук ухилянтів
Багато хто думає, що військкомати (ТЦК) самі розшукують ухилянтів і мають на це всі необхідні повноваження. Але, як виявилося, це не зовсім так. За словами першого заступника міністра оборони Івана Гаврилюка, це завдання покладене на місцеві органи влади та поліцію.
Роль ТЦК у мобілізаціїТериторіальні центри комплектування та соціальної підтримки займаються веденням обліку мобілізованих, відбором кандидатів та поповненням підрозділів Збройних сил. Проте вони не мають ані законних підстав, ані ресурсів, щоб розшукувати осіб, які ухиляються від мобілізації.
Якщо військовозобов’язаний не приходить до ТЦК під час воєнного стану, організація його доставки – це вже робота місцевих органів влади та правоохоронців. У них є всі потрібні повноваження для цього.
Як це передбачає законГаврилюк наголосив, що багато українців помилково вважають ТЦК головним органом мобілізації. Але закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” чітко розподіляє обов’язки між різними структурами. І тут ТЦК – це лише одна зі складових процесу.
А ось затримувати ухилянтів та доставляти їх до військкоматів повинні органи місцевого самоврядування та поліція.
Людина – головний ресурсГаврилюк також наголосив, що, незалежно від технологічного рівня армії, люди залишаються ключовим фактором у бойових діях. Жодні дрони чи автоматизовані системи не можуть повністю замінити військовослужбовців.
Він вважає, що в часи війни поширення негативної інформації щодо роботи ТЦК є неприпустимим, адже мобілізація – це питання виживання країни.
“Скільки б у нас не було техніки та сучасного озброєння, керує цим усім людина”, – підсумував заступник міністра.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліВідстрочки у «Резерв+» продовжуватимуться автоматично – Міноборони
«Раніше для продовження онлайн-відстрочки було потрібно надсилати новий запит у застосунку. Тепер достатньо лише оновити військовий документ»
Читати далі