Поліція просить допомогти у пошуках. Із 15 травня жінка відсутня за місцем мешкання.
Читати даліДень: 18.05.2023
Травневі акції та знижки в супермаркетах Дніпра
Супермаркети Дніпра оновили акційні пропозиції. Є гарні знижки на чай, каву, цукерки, морозиво, сирні та ковбасні вироби. Сайт 056 склав перелік найвигідніших пропозицій від АТБ, Варус, Сільпо.
АТБ
В АТБ в рамках акційної програми до 23 травня діють наступні знижки: -41% на морозиво; -40% на каву; -36% на шоколад; -31% на сир твердий Гуада, ковбасу Часникову, молоко згущене; -30% на сардельки; -27% на олію соняшникову; -26% на макаронні вироби; -25% на сік, м'ясні консерви; -22% на печиво; – 18% на йогурт, пельмені, чай.
Варус
До 24 травня в мережі супермаркетів “Варус” діють знижки за програмою “Разномаїжжя щодня”. В рамках акції: -50% на туалетний папір; -40% на сир твердий Гуада, ковбаски напівкопчені; -38% на морозиво; -36% на шоколад; -34% на каву розчинну; -33% на печиво; -31% на скумбрію; -30% на вершкове масло, пельмені, рибні консерви, макарони; -25% на вершки, йогурт.
Сільпо
До 24 травня в Сільпо активна програма “Ціна тижня”. Шукайте на полицях такі знижки: -47% на чай в пакетиках; -44% на морозиво; -43% на крабові палички, рибні бургери; -40% на нектар яблуко-виноград, цукерки Праліне, сухарики; -39% на батончики шоколадні, соєвий соус; -38% на йогурт абрикосовий, печиво “Пряженка”, воду мінеральну, готові сніданки; -37% на каву зернову; -36% на шоколад, свинину тушковану, ікру тріски, ковбасу “Молочну”, сил Ферата; -33% на цукерки, -33% на майонез; -31% на яйця курячі; -30% на сир плавлений; -29% на маслини без кісточки.
Джерело: 056.ua
Викрав з автомобіля бронежилет та медичне приладдя: поліція Дніпра затримала 32-річного злочинця
Правоохоронці також встановили, що затриманий може бути причетний до серії аналогічних крадіжок у місті, серед яких крадіжка бронежилетів із волонтерського автомобіля у Чечелівському районі.
Читати даліУ кремлі виставляють рахунок росіянам за путінську війну
Незважаючи на оптимізм російської правлячої еліти щодо того, що російська економіка “вступає на позитивну траєкторію зростання”, реальний стан справ в економічному розвитку може бути не таким райдужним, як у кремлі. Незважаючи на пропаганду, економічні проблеми агресора, викликані поєднанням економічних санкцій та стрімкого зростання військових витрат, стають дедалі помітнішими.
Лише за найскромнішими підрахунками, у 2023 році дефіцит бюджету рф може перевищити приголомшливі 4 трильйони рублів, які почнуть забирати з кишень росіян, пише “Матриця свободи”.
Економічні проблеми агресора видно всюди. На регіональному рівні ситуацію охарактеризували як “небезпечну”. За оцінками, у жовтні 2022 року сума надходжень прибуткового податку до регіональних бюджетів скоротилася на 40,2%. На корпоративному рівні навіть традиційно привілейовані великі компанії та природні монополії, схоже, вже не почуваються так впевнено. Російський уряд вже скористався своєю владою, змусивши деяких із них ділитися прибутком для покриття військових витрат. Наприклад, 2022 року «Газпром» був змушений припинити виплату дивідендів акціонерам. Натомість уряд, збільшивши податок на видобуток корисних копалин, отримав додатково 1 трлн рублів від газодобувного гіганта.
Тепер, з урахуванням економічних проблем, що зростають, агресор, схоже, ще більш зацікавлений у покритті своїх зростаючих військових витрат та інших бюджетних видатків за рахунок стягнення додаткових зборів і податків з найбільших підприємств. Цікаво, що цю ідею вперше озвучив наприкінці 2022 року прем'єр-міністр росії михайло мішустін, який запропонував боротися зі зростаючим бюджетним дефіцитом шляхом запровадження так званого “мобілізаційного податку”.
В цей час мінфін рф планує залучити 300 млрд рублів за рахунок оподаткування тих великих компаній, які отримали найбільший прибуток у 2021-2022 роках. Такі плани озвучив міністр фінансів антон силуанов в інтерв'ю пропагандистам з «росія-24». Силуанов також зазначив, що цей захід не поширюватиметься на малий і середній бізнес, а також на компанії, що працюють у “паливно-енергетичному комплексі”, які, незважаючи на цю заяву, вже зазнали низки фінансових стягнень поза офіційним регламентом.
На цей момент головне питання полягає в тому, якої форми набуде пропонований податок. Звісно ж, найбільш доцільним було запровадження так званого “податку на надприбуток”. Згідно з деякими російськими джерелами, податок застосовуватиметься до тих компаній, чий середній прибуток перевищив 1 млрд рублів у 2021-2022 роках. За інсайдерською інформацією, ці компанії можуть бути з “вугільної, фармацевтичної, металургійної та мінеральної промисловості”.
Незважаючи на первинну відкриту негативну реакцію, великий російський бізнес, який повністю підконтрольний путінським хліборобам, як повідомляється, “погодився заплатити податок”. Як заявив Олександр Шохін – президент російського союзу промисловців та підприємців, або РСПП – російський бізнес погодився на одноразову виплату, щоб “залатати бюджетну діру”. Шохін згадав, що гроші буде зібрано за рахунок “обов'язкового одноразового платежу, квазі-непередбаченого податку”. РСПП погодився зібрати гроші завдяки особистому лобіюванню силуанова, яке швидше за все виходило з кремля. Хоча є мало конкретної інформації про те, що ці підприємства можуть запросити в обмін на “військовий податок”, деякі уривки інформації, що надходять з росії, вказують на два заходи, які російський уряд міг би вжити, щоб компенсувати олігархам їхню фінансову допомогу.
По-перше, за словами заступника міністра фінансів олексія моїсеєва, російська держава може зняти всі обмеження на валютні перекази – зараз за кордон можна переказувати не більше 1 млн доларів на місяць – для путіністів.
По-друге, російська влада могла б почати реалізацію часто обговорюваного «Держплану 2.0» — системи економіки радянського типу, яка, незважаючи на її вкрай шкідливий характер, швидше за все, вітатиметься багатьма великими підприємствами, які отримали виняткові, майже монопольні права в цілих галузях економіки. Більшість великого бізнесу просто не знають, як боротися з економічними санкціями, і виступають за посилення ролі держави у російській економіці. Дослідження, опубліковане Державним університетом управління, показало, що 78,5% респондентів (опитування проводилося серед керівників середньої та вищої ланки) позитивно оцінюють перспективу як у короткостроковій, так і середньостроковій, і довгостроковій перспективі, коли кремль виставляв би держплани та роздавав їх кожному окремо підприємству. Опитані не виступали безпосередньо за використання держплану, але підтримували запровадження “серйозного стратегічного планування для успішного розвитку російської економіки”. Керівники зійшлися на думці, що “великому російському бізнесу буде вкрай складно, якщо не неможливо, подолати наслідки західних санкцій без посилення ролі держави в управлінні наявними ресурсами та завдання напрямів подальшого розвитку”.
У той самий час це створить ще більші й міцні монополії на внутрішньому російському ринку, що однозначно допоможе західним санкціям руйнувати російську економіку. Тим не менш, кремль все ж таки планує запустити пілотний проєкт “цифрового Держплану” цього року в так званих “пріоритетних напрямках імпортозаміщення” – у тому числі в радіоелектроніці та автомобілебудуванні, а надалі поширити на нафтохімію, сільське господарство, транспорт і медицину. Засновники цієї ідеї планують запустити першу п'ятирічку 2025 року.
Тим часом річний дефіцит бюджету росії в 27 разів перевищив показники 2021 року в 2022-му. Традиційні інструменти макроекономічної стабілізації, які агресор використав у минулому, не полегшили цього тяжкого становища. Наприклад, дедалі менше шансів на те, що вуглеводні допоможуть російській економіці вийти з піке. Поки що рішення кремля скоротити видобуток нафти на 500 тис. барелів за добу мало вплинуло як на ціну нафти марки «Urals», яка на початку квітня 2023 року подешевшала ще на 3,4%, впавши до 47,85 долара за барель, а також на рубль, що залишається на низькому рівні щодо долара США та китайського юаня. Загалом із січня по березень 2023 року податки, пов'язані з енергетикою, що стягуються російською державою, впали на 46%, а податки для тих секторів економіки, які не пов'язані з сировиною, впали на 9,1%, тоді як бюджетні витрати зросли в 1,5 рази.
Більше того, населення рф вже слабо вірить, що кремль зможе стабілізувати падіння витрат на такі напрями соціальної політики, як боротьба з бідністю, розвиток технологій, інфраструктури, а також покращення демографічної ситуації, про покращення яких говорив путін у 2018 році.
Таким чином, у спробах стримати падіння власної економіки, агресор розглядає два основні варіанти. По-перше, це запровадження податку надприбутку для держкорпорацій під керівництвом путінських олігархів. До речі, за 2022 великий бізнес у росії отримав понад 220 млрд доларів, з яких до третини так і не було доведено до відома держави. За словами Олега В'югіна з московського Національного дослідницького університету «Вищої школи економіки», деякі російські нафтові компанії, можливо, створили тіньовий фонд за кордоном, щоб не сплачувати податки до державного бюджету.
Що стосується другого заходу, який фактично складається з двох кроків, то російська влада розглядає можливість перекласти тягар війни безпосередньо на плечі російського населення.. По-перше, кремль може піти на підвищення податків, хоча раніше міністр фінансів рф антон силуанов відкинув таку перспективу. Проте такий сценарій нещодавно передбачив найбільший російський приватний банк Альфа-Банк. По-друге, мінфін агресора розпочав роботу над програмою, спрямованою на залучення так званих «довгих грошей» (довгострокові депозити), які забезпечили б, ймовірно, що змогли б забезпечити російську економіку ліквідністю. Це, у свою чергу, може бути використане міністерством фінансів для її пожвавлення. Як зазначив заступник міністра фінансів росії олексій моїсеєв, головною умовою має бути така – “інвестиції повинні бути зроблені на термін не менше 15 років, хоча гроші можуть бути зняті раніше чоловіками віком 60 років і жінками віком 55 років”. Участь у програмі матиме “виключно добровільний характер”. Що означає словосполучення “добровільний характер” у росії, всі чудово знають, а значить, що у населення, мабуть, почнуть утримувати якусь частину грошей на користь держави, називаючи це “депозитом”. Крім того, моїсеєв заявив, що ті російські громадяни, які погодяться взяти участь у програмі, мають підписати договір із недержавним пенсійним фондом.
Очевидно, що подібні ініціативи свідчать про реальний стан російської економіки, який значно відрізняється в гірший бік розповідей пропагандистів і навіть деяких західних експертів. Правду кажучи, кремль може опинитися на межі розпачу в спробах знайти додаткові джерела доходу. А оскільки західні санкції залишаться в силі надовго, агресору доведеться вживати непопулярних заходів, таких як підвищення податків, регулярні виплати великого бізнесу в скарбницю, “добровільні” інвестиційні програми, щоб позбавити населення заощаджень, які поряд з військовими невдачами в Україні можуть призвести до масових соціальних хвилювань та дестабілізації всередині росії.
Всі ці факти наголошують на трьох основних моментах. По-перше, стан російської економіки вкрай плачевний, а коштів для латання дірок у бюджеті набагато менше, ніж розповідають пропагандисти. По-друге, роль держави в російській економіці розширюватиметься і, мабуть, трансформуватиметься на кшталт планової економіки СРСР. По-третє, і, можливо, це найбільш важливо, за обмежених ресурсів і зростання груп з особливими інтересами внутрішня боротьба за владу та вплив у росії, ймовірно, поглиблюватиметься. А за все це, як завжди, продовжить платити народ із власної кишені, яка буде все глибшою і глибшою через відсутність там чогось.
Джерело: 056.ua
В Україні може з’явитися нова підстава для звільнення з військової служби
Таке право можуть надати військовослужбовцям, які отримали травми та за рішенням ВЛК визнані непридатними або обмежено придатними до військової служби і протягом 2 місяців (із дня звільнення) не призначені на нові посади.
Читати даліАгресор вдарив по Дніпропетровщині з важкої артилерії: ситуація в регіоні станом на вечір
Завершується чотириста сорок дев'ята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни. Безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір.
Про це повідомляє редакція 056.
Голова Дніпропетровської обласної адмінастрації Сергій Лисак розповів, що сьогодні агресор вдарив по Нікополю з важкої артилерії. До міста прилетіло з десяток снарядів.
Люди не постраждали. На жаль, є руйнування.
Пошкоджені 4 приватні будинки. Одна господарська споруда знищена, ще 3 – потрощені. Побиті 3 лінії електропередач.
“Все відбудуємо і відродимо. Після Перемоги. Тихої ночі всім!”, – написав Лисак.
Джерело: 056.ua
Ціни на газ у Європі вперше опустилися до показників літа 2021 року
Ціни на природний газ у Європі вперше за останні роки опустилися до рівня літа 2021 року. Про це повідомляє AFP. Близько 16 години 18 травня нідерландський ф'ючерсний контракт TTF, який вважають європейським еталоном, торгувався за 29,9 євро за мегават-годину, а потім піднявся до 30 євро. Агентство зазначає, що таких цін не було з червня 2021 року. Останні два місяці ціни на газ повернулися до рівня, на якому були до початку повномасштабної війни РФ проти України – близько 40 доларів за мегават-годину. Для порівняння, у серпні 2022 року, коли наближався опалювальний…
Читати даліУ Покрові поліцейські викрили чоловіка на збуті зброї та боєприпасів
16 травня вдень поліцейські задокументували факт продажу автомата з патронами. Торговця зброєю затримали на місці злочину. Чоловік за попередньою домовленістю продав автомат Калашникова з патронами за 5 тис. гривень.
Читати даліВстиг виловити близько 20 кг: у Новомосковському районі поліцейські затримали рибалку-браконьєра
Для документування факту на місце події викликали рибоохоронний патруль. Здобич браконьєра, човен та дві сітки – вилучили.
Читати даліЧому не можна рвати бузок: наслідки, про які багато хто не знає
Бузок (Syringa vulgaris) – це кущ, відомий своїми прекрасними ароматними квітами. Його сезон зараз у самому розпалі. Він прикрашає безліч вулиць Дніпра, Києва та інших міст. Але зривати його гілки не бажано, особливо заради розваги. Адже біологи заявляють, що це може завдати шкоди рослині.
Про це повідомляє сайт 056.
Чому не рекомендується рвати або обрізати бузок без особливої необхідності:
1.Здоров'я рослини. Рвання або часте обрізання бузку може негативно зашкодити його здоров'я. Чагарник вимагає часу для накопичення поживних речовин та енергії, щоб цвісти та розвиватися. Часті обрізки можуть послабити рослину та призвести до зниження цвітіння.
Зокрема у ранки на обламаних гілках можуть потрапити зайва волога, шкідники чи інфекція. У найгіршому випадку це може згубити всю рослину. І на місці здорового дорослого куща потрібно буде висаджувати новий, який довго ростиме до дорослого стану.
3.Цвітіння. Бузок цвіте на старих пагонах. Якщо ви рвете бузок або обрізаєте його занадто рано чи занадто часто, ви можете видалити потенційні бутони, які формуються на старих пагонах. Це може знизити рясність та якість цвітіння.
4.Природна форма. Бузок має свою природну та красиву форму, і вона виглядає краще, коли росте вільно і не обрізається надмірно. Вона може досягати значного розміру та мати гармонійну архітектуру, якщо їй дозволено вільно розвиватися.
Безперечно, є ще кілька факторів, які варто враховувати, якщо вам все ж таки необхідно наламати гілок бузку:
1. Метод обрізки. Робити це треба з найменшою шкодою для рослини. Не обламуйте гілки, а зрізайте гострим секатором. І обирайте тільки тонші бічні пагони, не основні гілки.
2. Час обрізки. Важливо вибрати правильний час для цієї процедури. Рекомендується обрізати бузок відразу після її цвітіння, щоб дати рослині достатньо часу на відновлення та формування нових пагонів перед наступним сезоном цвітіння.
Також варто враховувати, що коли бузок обрізається або рветься, то квіти, звичайно, губляться. Бузок відомий своїм унікальним і прекрасним ароматом, який приємно насолоджуватися під час її цвітіння. Тому багато хто воліє не чіпати бузок, щоб зберегти її красу та аромат.
Прикмети про бузок
Бузок – рослина, яку в народі часто пов'язують з різними прикметами та повір'ями. Вважається, що бузок може бути оберегом і здатний відганяти злих духів з будинку. Тому на порогах та вікнах можна вішати гілки бузку, щоб оберігати будинок від негативу.
Проте існує прикмета і з протилежним значенням. Зокрема під забороною є білий бузок. Вважається, що він може “вигнати” людину з її житла та притягнути біди та хвороби. Також його вважають відповідальним за сварки між тими, хто живе в оселі. І окремо він може бути небезпечним для молодих дівчат, адже буцімто відлякує від них женихів.
Ось вам ще кілька прикмет про бузок:
Якщо ви зірвете квітку бузку і покладете його під подушку перед сном, то вам сниться віщий весільний сон. Це пов'язано з асоціацією бузку з романтикою та любов'ю.
У деяких культурах вважається, що бузок приваблює грошову удачу. Тому, зірвавши квітку бузку і поклавши його у свій гаманець або гроші, можна залучити процвітання та достаток.
Джерело: 056.ua