З початком повномасштабної війни багато українців долучились до волонтерської діяльності. Кожного дня ми бачимо оголошення про збори коштів для допомоги ЗСУ, постраждалим від ракетних ударів людям, пораненим військовослужбовцям.
Водночас активізувалось багато аферистів, які обдурюють співчуваючих громадян. Про одну з шахрайських схем розповіла поліція Рівненської області у Facebook.
Повідомляється, що у селищі Рокитне Рівненській області жінка вирішила допомогти чоловіку, який нібито перебуває на лікуванні у військовому госпіталі, та перерахувала на його рахунок понад 20 тисяч гривень.
Жінка познайомилась з чоловіком, який представився військовослужбовцем, у соціальній мережі. Він розповів, що отримав поранення в зоні бойових дій, зараз лікується у госпіталі та навіть вислав фото на лікарняному ліжку, яке слугувало підтвердженням "легенди".
Під час спілкування чоловік зауважив, що у закладі не вистачає препаратів, тож він потребує грошей для лікування. Бажаючи допомогти "пораненому військовому", жінка спочатку перерахувала одну тисячу гривень.
На цьому виманювання грошей не закінчилось. Зловмисник попросив ще грошей, розповідаючи про складну ситуацію і запевняючи, що згодом все поверне. Зрештою жінка поповнила бюджет афериста на 20 402 гривень.
Зараз профіль шахрая заблокований, телефонного зв'язку з ним також немає. Поліція розпочала досудове розслідування за частиною 1 ст.190 КК України за фактом шахрайства, для пошуку зловмисника залучені працівники кіберполіції.
Тож правоохоронці закликають громадян бути обачними і перевіряти правдивість наданої інформації перед тим, як переводити кошти. Якщо у вас просять про допомогу через соцмережі, слід звернути увагу на:
дату реєстрації користувача;
активність і кількість дописів;
коло друзів.
Не зайвим буде з'ясування додаткових деталей ситуації та перевірка документів, які підтверджуватимуть, що людина є тим, за кого себе видає і насправді потребує допомоги.
Джерело: 5692.com.ua