В Україні військовим надаються певні пільги після отримання статусу УБД, а також у разі отримання поранень чи інвалідності під час війни. Крім того, право на такі пільги мають найближчі родичі військових. Щоб оформити пільги на оплату комуналки грошима, потрібно пройти відповідний алгоритм дій, пише видання NV.
Як отримати пільги грошима
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються шляхом перерахування коштів Пенсійним фондом України. Отримувачам-пенсіонерам гроші перераховують на пенсійний рахунок. Для інших отримувачів пільг Пенсійний фонд самостійно відкриває рахунок в Ощадбанку для перерахування коштів.
Про відкриття такого рахунку органи ПФУ інформують пільговика. Якщо він бажає отримувати пільгу в іншому банку або через Укрпошту, він може звернусь із відповідною заявою до ПФУ – особисто, поштою або через вебпортал електронних послуг.
Окрім пільг на оплату комуналки, пільговикам можуть надаватись інші пільги. Про їхній повний перелік у конкретному регіоні слід дізнаватись в органів місцевого самоврядування.
Пільги УБД для родичів
Право на пільги за статусом УБД мають такі родичі військовослужбовця:
дружина (чоловік);
неповнолітні діти;
неодружені повнолітні діти, які є особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;
особа, яка не перебуває у зареєстрованому шлюбі, але проживає з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи, доглядає за цією особою;
непрацездатні батьки та особи, які знаходяться під опікою або піклуванням особи, яка має право на пільги і проживає разом з нею.
Хто має право на 100%, 75% і 50% знижки на комунальні
Для учасників бойових дій передбачено пільги на оплату газу, електроенергії, опалення, квартплати та інших комунальних послуг у розмірі від 50% до 100%, а саме:
для осіб з інвалідністю внаслідок війни — 100% від оплати за комунальні послуги;
для осіб із статусом УБД — 75%;
для членів сімей загиблих військовослужбовців — 50%.
Право на отримання цих пільг настає лише після отримання відповідного посвідчення (УБД, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім'ї загиблого). Після цього потрібно звернутись до ПФУ.
Пільги можна оформити і дистанційно, надіславши заяву з документами поштою. Крім того, це може зробити хтось з членів сім'ї за довіреністю.
Джерело: 5692.com.ua