Колишньому кінцевому бенефіціарному власнику "ПриватБанку" повідомлено про підозру в розкраданні більше 9,2 млрд гривень.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Згідно з даними джерел РБК-Україна в правоохоронних органах, йдеться про олігарха Ігоря Коломойського.
Зокрема про підозру в розкраданні коштів "ПриватБанку" повідомлено ще 5 особам – колишнім працівникам банківської установи.
"У межах досудового розслідування встановлено, що протягом січня – березня 2015 року один з власників "ПриватБанку" з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку розробив злочинний план заволодіння коштами банківської установи", – пише пресслужба.
Як пише САП, для реалізації злочину підозрюваний залучив ще 5 працівників банку серед яких:
голова Правління ПАТ КБ "ПриватБанк";
заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ "ПриватБанк";
заступник голови Правління "ПриватБанку" – директор казначейства;
начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ "ПриватБанк".
В чому полягала схема?
Схема полягала в штучному створені зобов’язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотний викуп облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки документів.
Більше 446 млн гривень були легалізовані шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок Коломойського через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями. В подальшому вони були внесені до статутного капіталу банку з метою виконання вимог Програми фінансового оздоровлення "ПриватБанку".
Рештою коштів зловмисники розпорядились на власний розсуд.
Фото: схема (t.me/sap_gov_ua)
"Дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК України, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми. Досудове розслідування триває", – додає САП.
Не перша підозра
Вранці 2 вересня СБУ повідомила про підозру олігарху у відмиванні великої суми коштів шляхом виводу за кордон. Зокрема підозра була оголошена за двома статтями КК України:
ст. 190 – шахрайство;
ст. 209 – легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.
Того ж дня олігарху було обрано запобіжний захід – його арештували з можливістю внесення застави у 500 млн гривень. Водночас адвокати Коломойського заявили, що "ніхто не буде вносити заставу".
Більше про те, що відомо про Коломойського та чому його арештували, – читайте у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.