Понад три десятиліття тому відбувся історичний Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності держави. Тоді український народ практично одноголосно підтримав відокремлення від радянського союзу та проголосував за створення незалежної держави. З того часу ставлення громадян до цього рішення пройшло складний та цікавий шлях. Детальніше про це розповіли на порталі "Слово і діло".
Як змінювалося ставлення українців до незалежності
У 1991 році 63,9% українців висловилися на підтримку створення незалежної держави, тоді як лише 8,5% були "проти". Цей акт став ключовим етапом у визначенні шляху розвитку нації.
Надалі підтримка незалежності в українському суспільстві то зростала, то падала, проте, загалом, можна помітити позитивну тенденцію щодо у ставленні громадян до цього рішення.
У 2003 році рівень позитивного ставлення до відновлення державності сягнув свого найнижчого рівня – 46,5%, але з часом знову піднявся, особливо після 2014 року, коли росія розпочала війну проти України. Тоді підтримка незалежності зросла до 76% у 2014 році, та навіть досягла вражаючих 97% у 2022 році після повномасштабного вторгнення рф.
Останнє опитування в 2023 році вразило своєю єдністю – 99% громадян висловилися на підтримку незалежності України. Ці дані є яскравим свідченням того, наскільки важливим та цінним є поняття незалежності та свободи для українців в умовах викликів та небезпек, з якими стикається країна.
Джерело: 5692.com.ua