Хліб споконвіку наділяється особливою силою і значенням. Серед українців заведено, що до нього потрібно ставитися дбайливо та шанобливо, адже наші предки вирощували хліб завдяки тяжкій щоденній праці.
І хоча зараз більшість сприймає його як один з найпростіших виробів, що присутній в раціоні щодня, не слід ставитись до цього продукту зверхнього та забувати традиції.
Варто знати, що не можна робити з хлібом згідно народних вірувань, щоб не накликати нещастя та злидні.
Не можна викидати
Вважається, що викидати хліб – великий гріх. Це є неповагою до людей, які вклали свої сили для його приготування. Тому в домі, де не шанують людську працю і хліб, оселяються горе та бідність.
Хліб, що лишається, можна висушити на сухарі, віддати птахам чи безпритульним тваринам, худобі.
Не можна брати виделкою
Забороняється наколювати хліб на виделку, адже тим самим можна накликати нещастя. Особливо це стосується незаміжніх дівчат. Кажуть, що якщо незаміжня дівчина так робить – не буде в неї сімейного щастя.
Не можна нарізати в руках
Не варто тримати хліб у руках та різати одночасно, адже це може обернутись не тільки травмуванням. Через такі дії можна отримати фінансові труднощі. Хліб слід нарізати на столовій дошці.
Не можна їсти за спиною інших людей
Згідно з давніми повір'ями, не можна їсти хліб за спинами інших людей, а також доїдати за кимось шматок хліба. Ці дії призводять до нещастя, а якщо з'їсти надкушений хліб – можна вкрасти щастя іншої людини або перейняти на себе її важку долю.
Не можна зберігати неналежним чином
Наші предки зберігали хліб під вишитим рушником. У сучасних умовах варто зберігати цей продукт у хлібниці, де він довше зберігатиме свіжість. Неприпустимо, щоб хліб зберігався абияк.
Також існує таке повір'я: якщо не нарізати хліб одразу, а дати йому полежати на столі, в домі буде панувати достаток та злагода.
Джерело: 5692.com.ua