Щороку, у серпні, коли наша планета перетинає шлях комети Свіфта-Туттля, відбувається астрономічне явище дивовижної краси – зорепад Персеїди. Комета, пролітаючи, залишає за собою шлейф із дрібного каміння і частинок космічного пилу.
Коли Земля проходить через хмару залишеного кометою пилу, частинки потрапляють в атмосферу нашої планети, і виникає явище, яке ми називаємо "падаючими метеоритами".
Радіант одного з найпотужніших метеорних потоків розташований у сузір'ї Персея, звідти й пішла назва зорепаду – Персеїди. Це явище щороку починається 23 липня і закінчується 22 серпня.
Пік одного з найкрасивіших зорепадів припадає на період з 8 до 15 серпня, найбільшу кількість "зірок, що падають", можна побачити 12 і 13 серпня.
Як і коли можна спостерігати зорепад Персеїди
Дощ із дрібних метеорів, що згорають у земній атмосфері, найкраще спостерігати за містом, далеко від джерел світла. Але помилуватися цим видовищем можна, і не виїжджаючи за межі населеного пункту, потрібно лише вибрати правильне місце – подалі від будівель і вуличного освітлення.
Найкращий час для спостереження – глибока ніч і година перед світанком. У цей час метеори, що падають, краще помітні і здаються яскравішими. У середині серпня Місяць перебуває в затемненні, що дає змогу добре розглянути "зірки", які згорають в атмосфері.
Джерело: 5692.com.ua