Багато українців зіштовхуються з ситуацією, коли банкомат не видає гроші, але вони списуються з рахунку, про що може свідчити SMS від банку. На моніторі банкомату при цьому може з'явитися повідомлення про помилку.
Через таку неприємність важко не розгубитись і не запанікувати, особливо якщо гроші були потрібні терміново і сума була значною. Як правильно вчинити в цій ситуації, розповіли у Finance.ua.
Правильні дії для вирішення проблеми
Передусім треба заспокоїтись, адже такі ситуації періодично трапляються, і кошти нікуди не зникають. У банках є давно відпрацювали механізм, як правильно діяти, якщо банкомат із тієї чи іншої причини не видає готівку.
Фахівці радять не відходити від банкомату і зачекати 15-20 хвили. Після цього перевірити баланс карткового рахунку. У більшості випадків банкомат правильно визначає стан "невидачі" грошей та посилає команду на "скасування списання". Тоді через 15-20 хвилин списана сума просто повернеться на ваш рахунок. Її можна буде зняти, не вчиняючи додаткових дій, але вже в іншому, справному банкоматі.
Якщо ви зачекали зазначений час, але гроші так і не повернулись на рахунок, це може відбуватись за різними причинами. У такому разі слід відразу ж звернутися із заявою або до найближчого відділення банку, який видав картку, або на "гарячу лінію". Обов'язково треба зазначити час спроби зняття готівки, суму, адресу банкомату.
Якщо картка, з якої знімалися гроші, і банкомат належать одному банку, заява буде одразу прийнята в роботу. Тоді після інкасації цього банкомату кошти будуть зараховані вам на картку. Зазвичай це займає від 2-3 днів до двох тижнів, в залежності від розташування банкомату.
Складнішою буде процедура повернення, якщо спроба зняти гроші здійснювалась у "нерідному" банкоматі. У такому випадку відповідна служба банку-емітента картки має надіслати запит на банк-власник банкомату. Щоб отримати свої кошти, доведеться чекати близько місяця, але гроші все одно будуть повернуті.
Шахрайські дії
У деяких випадках неотримання коштів при їхньому списанні з рахунку відбувається не через несправність банкомату, а через дії шахраїв. Наприклад, зловмисники можуть змастити віконце пристрою для видачі банкнот клеєм, через що гроші застрягають. Коли жертва відійде від банкомату, шахрай виймає купюри, що прилипли.
Тому у разі неуспішної видачі слід обов'язково почекати біля банкомату і прослідкувати, щоб ваші гроші ніхто не забрав.
Джерело: 5692.com.ua