У Міністерстві внутрішніх справ розповіли, що вартість послуг, які надають громадянам сервісні центри МВС, незабаром може зрости. Ціни, які діють зараз, є скоріше символічними, зазначив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, пише "Судово-юридична газета".
Чиновник розповів народним депутатам, яка вартість основних послуг Головного сервісного центру МВС:
видача посвідчення водія – 26 гривень;
реєстрація/перереєстрація транспортних засобів – 200 гривень;
складання теоретичного та практичного іспитів на право керування транспортним засобом – 13 гривень за кожен вид іспиту.
Всього ж 148 діючих сервісних центрів надають 25 видів послуг фізичним та юридичним особам.
Перегляд вартості цих послуг не проводився з 2008 року. Тому зараз утворилась ситуація, що навіть банківська комісія за оплату послуги перевищує власне вартість самої послуги.
Куди спрямовують кошти за послуги сервісних центрів МВС
У МВС звернули увагу також на те, що кошти збору за послуги ГСЦ, які сплачують фізичні та юридичні особи, у повному обсязі спрямовуються у місцевий бюджет територіальних громад.
При цьому, за даними 2021 року, сервісні центри перерахували близько 437 млн. гривень до місцевого бюджету територіальних громад. А у "зворотному напрямку" з бюджетів територіальних громад сервісні центри отримали лише 7 млн. гривень у якості субвенцій.
Така ж ситуація спостерігалась у 2022 році: у місцеві бюджети було перераховано 360 млн. гривень, а субвенцій отримано лише на 9 млн. гривень.
Цей дисбаланс і викликає занепокоєння у МВС.
"Ми маємо бути зацікавленими в наданні належної якості адміністративних послуг, а для цього інституція має бути фінансово спроможна, і мати достатньо коштів в бюджеті. Крім того, мають бути ресурси на стале підтримання якості та на розвиток, а не лише на поточні витрати на утримання", – наголосив Богдан Драп’ятий.
Заступник міністра МВС вважає, що у зв'язку з цим головною задачею є утворення балансу вартості й доступності державних послуг з одночасною можливістю покращення якості їх надання. Тому доцільним є перегляд вартості адміністративних послуг.
Крім того, у МВС пропонують по-іншому перерозподіляти кошти, отримані від адміністративного збору. Зазначається, що 70 % має направлятись до місцевого бюджету, а 30 % – до спеціального фонду Головного сервісного центру МВС.
Завдяки цьому вдасться забезпечити "справедливий фінансовий баланс і посилить спроможність сервісних центрів МВС для розвитку".
Джерело: 5692.com.ua