Якщо на початку літа курс долара ще зберігатиме відносну стабільність із незначними коливаннями, то ближче до осені ситуація може змінитися.
Це пов'язано з високою ймовірністю того, що Нацбанк вдасться до девальвації гривні та підвищення курсу долара. Таку думку висловив у коментарі одному з українських ЗМІ фінансовий експерт Олександр Хмелевський.
За прогнозами, у червні можливі певні коливання курсу долару, проте він навряд чи вийде за межі 37-38 гривень. Водночас деякі обставини можуть вплинути на те, що попит на готівкову валюту зросту. Зокрема, через загострення ситуації на фронті та ракетні атаки енергетичних об'єктів.
Водночас уже у червні Нацбанк України має представити Міжнародному валютному фонду план повернення до вільного ринку валют. На думку Хмелевського, поки війна не закінчиться, НБУ навряд чи зовсім відмовиться від фіксованого курсу долара.
Але може бути інший варіант – фіксування курсу долару на новому, вищому рівні. Ти самим визначиться девальвація гривні.
Крім того, зростання курсу долара може бути спровоковано дедалі більше зростаючим перекосом торгового балансу на користь імпорту. На це впливають кілька чинників:
зростання попиту населення на імпортні товари;
зупинення зернового коридору;
обмеження імпорту української аграрної продукції, запроваджені країнами ЄС;
зменшення зовнішньої фінансової підтримки.
Ці фактори спричиняють дефіцит долара, через що НБУ буде змушений вдаватися до збільшення валютної інтервенції на фінансовому ринку.
Тоді наступним кроком НБУ, найімовірніше, стане девальвація гривні та фіксація курсу долара на вищій позначці. Це означає, що ближче до осені зросте і готівковий курс долара, а інфляція пришвидшиться.
Джерело: 5692.com.ua