Шалений попит долару та відчутні стрибки: ймовірність такого сценарію в Україні на найближчий тиждень оцінили аналітики

Щодня українці спостерігають, як курс долара на валютному ринку змінює свої показники то у бік зниження, то у бік зростання. Поки що ці коливання не можна вважати суттєвими, адже це відбувається лише в межах декількох копійок.
Яких змін очікувати від іноземної валюти протягом наступного тижня, 5-11 червня, розповів сайту Pro Гроші доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков.
Яким буде курс долара 5-11 червня
Олексій Плотніков зазначив, що наразі стабільні показники курсу валюти знаходяться під впливом кількох чинників:

позитиви місії МВФ;
надходження іноземних грошей в країну;
бойові дії на фронті.

За прогнозами експерта, протягом 5-11 червня не відбудеться якихось подій, які б призвели до впливу на ці чинники. Тобто передумови як до позитивних, так і до негативних змін курсу наразі відсутні. Тому існує велика вірогідність того, що протягом наступного тижня курс долара відчутно не змінить свої показники.
Коливання курсу відбуватимуться й надалі, але навряд чи це стане причиною для шаленого попиту або відчутних стрибків. Ймовірно, що курс долара не вийде за межі 37-38 грн.
Що може призвести до суттєвих змін курсу
За словами фінансового аналітика компанії RoboForex Андрія Гойлова, у травні відзначалося зростання обсягів підтримки гривні з боку Нацбанку. Негативне сальдо активних операцій НБУ (різниця між обсягами купівлі та продажу валют) на міжбанку становило 1,93 млрд доларів.
Крім того, протягом останніх трьох місяців попит на іноземні валюти був зниженим. Тільки у травні цей показник почав зростати.
Андрій Гойлов зазначив:

Сальдо активних операцій Нацбанку залишається негативним із моменту початку війни росії проти України. Загалом, Нацбанк витратив на підтримку курсу гривні більше, ніж ЄС надав допомоги.

Експерт зауважив, що знову виникли складнощі з роботою "зернової угоди", і лише половина української сільгосппродукції доставляється морським шляхом. Скорочення експорту агропродукції складає понад 30% через фактичне блокування порту "Південний".
На курсі гривні може негативно позначитись зниження пропозиції іноземних валют на готівковому ринку, якщо ситуація не стабілізується. Проте налаштованість МВФ досить позитивна – очікується зростання ВВП України в межах 1-3% за підсумками року.
Андрій Гойлов пояснив, що зменшення експорту агропродукції лише посилює ситуацію, оскільки виторг в іноземній валюті знижується. Проте у короткостроковій перспективі Нацбанк з високою ймовірністю зможе утримувати стабільність курсу гривні.
Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment