Багато українських супермаркетів та магазинів вдаються до цілої системи хитрощів, щоб продати товар дорожче і змусити клієнтів купити більше. Для цього активно використовують акції і знижки, хоча частина їх може бути обманом. На що потрібно звертати увагу покупцям, щоб убезпечити себе, розповіли експерти.
Знижки за розкладом
Деякі торгівельні мережі регулярно влаштовують "дні знижок" у магазинах. Проте якщо уважно простежити за зміною цінників перед такими днями, нерідко виявляється, що вартість багатьох товарів напередодні різко підвищується. Тобто продавець спочатку встановлює завищену ціну, а потім зменшує її до звичайного рівня під виглядом знижки.
Переклеєні цінники
Це дуже поширений спосіб, коли на старий цінник ліплять інший із "акційною" ціною. Зазвичай покупці дивляться лише на розмір "знижки" та купують товар. Але викрити обман легко, якщо проявити уважність та подивитися на попередній цінник.
Копійчані знижки
Багато покупців не зважають на перекреслену ціну, акцентуючись на нову, "акційну" вартість товару. Але нерідко виявляється, що стара ціна була вищою за акцію всього на одну або кілька копійок.
Два цінники для одного товару
Трапляється, що на одному ціннику вказано більш високу суму, ніж на іншому. Покупець сподівається, що правильною є низька, акційна ціна, але потім на касі виявляється протилежне. Нерідко при цьому покупець погоджується заплатити більше, щоб не змінювати товар, на що і розраховує продавець.
Обман кольором
Часто у супермаркетах не прибирають жовті чи червоні цінники навіть після закінчення акції. Через це покупці автоматично беруть "акційні" товари, хоч знижка насправді вже не діє.
Небезпечні для здоров'я ціни
Деякі магазини пропонують прострочений товар за зниженою ціною, хоча за законом це заборонено. Варто враховувати, що за неправильних умов зберігання термін придатності продуктів скорочується.
Джерело: 5692.com.ua