Війна внесла свої корективи в усі сфери життя українців. А тому в суспільстві вже зараз часто постають питання, як пристосуватися до нових реалій існування.
Так влада пропонує підтримати роботодавців, якщо вони працевлаштувуватимуть ветеранів і осіб з інвалідіністю. Наразі 90% компаній готові брати на роботу таких працівників, а 40% із них висловились про необхідність фінансової підтримки держави в цьому питанні. Про це повідомила замісниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Що відомо про нову ініціативу влади
Наразі половина тих роботодавців, які готові влаштувати до себе на роботу людину з інвалідністю, переконана, що найкращим варіантом підтримки від держави буде надання компанії льгот на оплату ЕСВ. Це допоможе компенсувати витрати на обладнання робочого місця відповідно до всіх вимог. А 31% переконаний, що найоптимальнішим рішенням буде отримувати від держави фінансову допомогу на оплату зарплатні такому працівнику.
Серед тих роботодавців, які готові надати роботу ветерану, 40% висловились в підтримку державної фінансової компенсації частини витрат.
34% з них вважають, що найкраще компенсувати частину заробітної плати ветеранів, 20% підтримують варіант оплачувати з державного бюджету психологічну допомогу таким працівникам. Ще 14% переконані, що найкращим рішенням буде виділити кошти на професійну освіту ветеранів.
Уряд планує розширити програми компенсації роботодавцям за працевлаштування наших захисників та захисниць після їхнього повернення з фронту, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни, щоб прискорити їхню інтеграцію у мирне життя. Наразі ми обговорюємо з бізнесом різні варіанти таких програм і за результатами проведеного серед них опитування з'ясували, що понад 80% роботодавців готові брати на роботу осіб з інвалідністю, 90% роботодавців охоче працевлаштують у власних компаніях ветеранів. Частині роботодавців при цьому буде потрібна фінансова підтримка від держави, зокрема, у вигляді компенсації витрат на облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, оплати навчання таких працівників, надання їм психологічної підтримки, – розповіла Тетяна Бережна.
Джерело: 5692.com.ua