Жовті розводи, різноманітні плями та сліди від диму на шпалерах – прикрість, яка може трапитись вже через недовгий час після ремонту. Але проблему можна вирішити завдяки деяким лайфхакам і підручним засобам.
Перевіряємо стійкість шпалер до вологи
Перед тим, як приступати до відмивання плям, варто перевірити, який ступінь водостійкості у ваших шпалер. Якщо збереглася інструкція, можна переглянути піктограми:
одна хвиля – шпалери стійкі до вологи, їх можна мити вологою ганчіркою;
дві хвилі – можна мити мильним розчином і губкою;
три хвилі – висока водостійкість.
Миття шпалер залежно від типу:
одношарові паперові шпалери – можна чистити тільки сухою щіткою;
двошарові – допустиме обережне використання ледве змоченої у воді губки;
одношарові флізелінові шпалери – мають міцну структуру, легко миються ганчіркою;
шпалери з текстилю, бамбуку, спіненого або тисненого вінілу – вимагають дуже обережного чищення;
рефлені вінілові поверхні – тільки сухе чищення;
вініл гарячого тиснення – дозволяє використовувати майже всі засоби для миття.
Чим відмити плями на шпалерах
Лимонна кислота – добре підійде для очищення від жиру та слідів від диму. Її треба розвести у воді та за допомогою губки протерти шпалери.
Білий оцет – можна використати для очищення слідів від клею. Потрібно нанести його на пляму та змити через п’ять хвилин.
Спирт – позбавить від слідів маркерів, плям від фруктового соку, вина. Потрібно змочити у спирті ватний диск та потерти пляму, допоки вона не зникне.
Сода – підходить для очищення різноманітних плям та бруду. Її потрібно розвести з водою до пастоподібного стану, нанести на пляму та змити водою через 30 хвилин.
Перекис водню – видалить плями від крові, червоного вина чи соку на світлих шпалерах. Треба змочити ватний диск чи ганчірку у перекису, протерти пляму та промити її чистою водою.
Мило – позбавить від легкого жовтого нальоту. Насиченим мильним розчином потрібно акуратно протерти шпалери за допомогою губки та витерти сухою тканиною.
Джерело: 5692.com.ua