Хліб вважався особливим продуктом нашими предками ще з давніх-давен, і вимагав особливого ставлення до нього. Це пов'язано з тим, що наявність хліба на столі визначала, наскільки ситою і задоволеною буде сім'я.
У Facebook-акаунті "Скарби України" містяться інформаційні матеріали про те, які дії з хлібом є допустимими, а які – ні.
Завжди вважалося, що приготування хліба – це трудомісткий процес, і тому праця завжди заслуговувала на повагу і визнання. Усі ознаки та символи, пов'язані з хлібом, підкреслюють одне важливе правило: потрібно дбайливо поводитися з хлібом і не марнувати його даремно.
Таке ставлення до хліба свідчить про повагу українців до добробуту своєї сім'ї, а також до праці, витраченої на приготування хліба, і праці, яку вкладає вся родина у вирощування зерна.
Щоб зберегти хліб від його псування, його часто сушили до стану сухарів і використовували для додавання в супи та інші страви, або ж давали худобі. Однак викидання хліба вважалося забороною, яка, можливо, є найвідомішою з усіх прикмет.
Згідно з прикметою, викидання хліба вважалося проявом великої неповаги та могло віщувати голод і хвороби.
Існують заборони та прикмети, пов'язані з хлібом
Існує заборона на передачу хліба через поріг будинку, оскільки це може обіцяти бідність для сім'ї.
Якщо годувати собаку хлібом зі столу під час обіду, це вважалося прикметою, що віщує злидні.
Вважалося, що якщо взяти з собою хліб з дому в дорогу, то він стане своєрідним оберегом від труднощів.
Згідно з прикметою, людина, яка з'їсть увесь даний їй хліб, не упускаючи ні крихти, буде здоровою і супутньо щасливою.
Якщо дівчина наколює виделкою або ножем шматок хліба, це вважалося прикметою, яка може привернути нещастя.
Згідно з прикметою, якщо залишити ніж стирчати в хлібі, це може привернути голод.
Для того щоб привернути достаток, щастя і злагоду в нову оселю, існувала прикмета: необхідно було взяти шматочок хліба і сіль і пройти з ними по кожній кімнаті в будинку.
Джерело: 5692.com.ua