В Україні продовжується загальна мобілізація. Багато військовозобов'язаних вже боронять державу в лавах Збройних сил та інших військових об'єднань. Однак, незважаючи на це, частина громадян всіляко намагається уникнути можливого призову й ухиляється від мобілізації.
Раніше голова "Слуги народу" Давид Арахамія стверджував, що посилення мобілізаційних заходів в Україні є цілком можливим, адже загроза нападу з Білорусі досі існує. А тому влада хоче посилити відповідальність для тих громадян, які ухиляються від призову.
Що про це думають українці, читайте далі.
Що думають українці про посилення відповідальності ухилянтів
Active Group провели опитування серед населення України й з'ясували, що 51,9% опитаних не є сторонниками посилення мобілізації та відповідальності за ухилення від неї. Крім того, прихильників послаблення також небагато.
Результати розподілились таким чином:
однозначно посилювати — 16,39%
швидше посилювати — 17,1%
залишити без змін — 31,8%
швидше послаблювати — 13,3%
однозначно послаблювати — 7,2%
важко відповісти — 14,4%.
Крім того, 43,1% респондентів мають опитаних знайомих та родичів, які не хочуть служити в армії. У 23,8% опитаних доволі багато знайомих, які ухиляються від мобілізації, а 19,3% не знають таких людей зовсім.
Також респонденти висловились проти примусової мобілізації ухилянів. 30,1% опитаних відповіли, що, швидше за все, така ініціатива не потрібна. А категорично проти цього були 21,8% українців.
Однак були й ті, хто підтримав примусову мобілізацію – 11,6%.
Варто зазначити, що в соціологічному дослідженні взяли участь 600 українців від 18 років та старше.
Джерело: 5692.com.ua