Один із головних атрибутів свята на Великдень – фарбовані яйця. І щоб отримати гарні крашанки, зовсім не обов’язково купувати якісь спеціальні засоби та освоювати техніки писанкарства. Це можна зробити за допомогою звичайнісіньких підручних засобів, які у багатьох є вдома.
Як правильно фарбувати яйця
Спочатку ознайомимось з корисними порадами, щоб фарбування було якісним:
потрібно протерти яйця спиртом перед тим, як варити, – щоб фарба лягла рівно;
слід додати у воду кілька столових ложок солі – щоб яйця не тріснули під час варіння;
варто натерти яйця олією після фарбування – для блиску.
Способи фарбування яєць натуральними засобами
Лушпиння цибулі
Це дуже популярний спосіб, про який напевне всі чули. Зібране лушпиння треба залити невеликою кількістю води і варити 30 хвилин. Потім слід дати відвару трохи настоятися і остигнути, покласти в нього яйця і відварити їх до готовності.
Кропива та шпинат
Свіже листя кропиви та шпинату треба нарізати, залити водою. Помістити туди сирі яйця і відварити до готовності. Чим більше трави – тим більш яскравішим буде колір.
Куркума
Щоб отримати красивий жовтий колір, треба взяти ложку сухої куркуми та розчинити її в гарячій воді. Після повного остигання води слід помістити в неї яйця та відварити до готовності.
Сік журавлини
Крашанки рожевого кольору можна зробити таким чином. Треба видавити із журавлини сік і відварити у ньому яйця. Потім залишити їх у цьому відварі на ніч.
Червона капуста
Якщо натерти вже відварені яйця листям червонокачанної капусти, вони стануть синього кольору.
Мелена кава
Каву треба залити окропом, трохи настояти, а потім зварити у цьому настої яйця. Завдяки такому способу можна отримати бежеві або коричневі крашанки.
Зелень кропу або петрушки
Щоб отримати оригінальний малюнок на крашанці, потрібно зробити наступне. Взяти гілочку кропу або петрушки, загорнути у неї яйце та щільно надягнути зверху капронову панчоху. Потім треба відварити яйця в лушпинні цибулі. Вийдуть крашанки з відбитками листя.
Крім того, для прикрашання крашанок можна використати дитячі фломастери або фарби на водній основі, воскові олівці.
Джерело: 5692.com.ua