Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік як військовозобовʼязаних. Про це йдеться в наказі міністерства №313, ухваленому 11 жовтня 2021 року, документ набрав чинності 17 грудня.
Стати на військовий облік – це обовʼязок, а не право українських жінок, і це відбуватиметься, якщо професія входить до розширеного переліку, а також якщо жінка придатна до проходження військової служби за станом здоровʼя та віком (від 18 до 60 років). Водночас досі не визначений час, упродовж якого жінки мають стати на облік у військкоматі.
Як повідомила радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова в ефірі Громадського радіо, алгоритму постановки жінок на військовий облік досі немає.
«Думаю, що ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, то на облік можна буде стати електронно, – щоб ви надіслали свої дані онлайн. Подивимося, чи буде це можливо з точки зору безпеки. Я поговорю з військкоматами, щоб ми розробили швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли ставати на облік», – сказала вона.
Тепер директори підприємств повинні проконтролювати, щоб на військовий облік встали всі жінки, які працюють у компанії, та перевіряти наявність документів у нових працівників. За прийом на роботу працівника без цього документа загрожує штраф від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Загалом у наказі йдеться про медійників та комунікаційників усіх категорій (журналісти, оператори, піарники, видавці, бібліотекарі, перекладачі та інші), медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів та інших.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Війна і жінки: трагічні наслідки для репродуктивного здоров’я
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
«Сі Бриз-2021» у жіночих обличчях
Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.