Україна субсидує виробників «зеленої» енергії на суму до 2 мільярдів доларів щороку – Вітренко

Україна витрачає до 2 мільярдів доларів на рік для підтримки виробництва зеленої енергії. Про це голова правління компанії «Нафтогаз» Юрій Вітренко повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами Вітренка, він бачить метою перехід на відновлювані джерела енергії, такі як сонце, вітер чи біомаса, протягом 10-20 років.

«Але для того, щоб це зробити, для того, щоб збільшити видобуток газу, підвищити рівень енергоефективності, розвивати відновлювальні джерела енергетики, потрібні мільярди доларів. Це величезні кошти», – додав він.

Голова «Нафтогазу» вказав на те, що на підвищення енергоефективності і розвиток відновлюваної енергетики йдуть у тому числі гроші, які український бюджет отримує від транзиту газу.

«Ми використовуємо ті кошти, які ми отримуємо від транзиту, для того, щоб модернізувати українську газотранспортну систему, наприклад, для транспортування зеленого водню в ту ж Німеччину, для того, щоб розвивати відновлювану енергетику. Бо Україна зараз фактично субсидує виробників енергії сонця і вітру на суму до 2 мільярдів доларів щороку. Це так званий «зелений тариф». Звідки ці кошти брати?» – міркує Вітренко.

Читайте також: Вітренко: битва проти «Північного потоку-2» програна, але війна триває

На уточнення ведучого він зазначив, що йдеться у тому числі і про структури, які належать олігарху Ренату Ахметову.

Станом на листопад 2020 року заборгованість перед виробниками зеленої енергетики становила близько 9 мільярдів доларів.

Кліматичний марш у Києві, вересень 2019 року


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Кабмін схвалив оновлені цілі України щодо виконання Паризької кліматичної угоди

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

Ще новини

Leave a Comment